آرش آقابیک

‏آرش آقابیک‏
Arash Agha Beyk

مسئول جلوه‌های ویژه میدانی
جلوه‌های ویژه میدانی
دستیار جلوه‌های ویژه میدانی

آرش آقابیک، مسئول جلوه‌های ویژه میدانی سینما و تلویزیون، سال 1362 در شهر تهران متولد شد. وی فارغ التحصیل رشته‌ی مهندسی فناوری اطلاعات (شاخه شبکه) از دانشگاه علمی کاربردی است. آقابیک فعالیت‌های هنری خویش را بطور نا پیوسته از سال ۱۳۷۹ بعنوان دستیار جلوه‌های ویژه نزد آقای عباس شوقی اغاز نمود و از سال ۱۳۸۲ بطور پیوسته و حرفه‌ای در این حرفه فعالیت خویش را ادامه داد.

برنده 1 و نامزد 2 سیمرغ بلورین از جشنواره فیلم فجر
سوابق کاری آرش آقابیک
مسئول جلوه‌های ویژه میدانی
جلوه‌های ویژه میدانی
دستیار جلوه‌های ویژه میدانی
جلوه‌های ویژه بصری
بازیگر
مسئول جلوه‌های ویژه بصری
«آرش آقبابیگ»، طراح جلوه های ویژه فیلم سینمایی «تا آمدن احمد» در گفتگویی گفت:
«جدا از تمامی ضعف هایی که ما به دلیل نبودن تجهیزات کافی در کشور داریم و هیچ گاه مسئولان سینمای کشور فکری برای حل مشکلات ما نکرده اند، طی سال های اخیر و به ویژه از زمان برگزاری سی و سومین جشنواره فیلم فجر به این سمت متوجه شدیم که حتی در جشنواره هم مایل نیستند که طراحان جلوه های ویژه میدانی را ببینند.»
وی ادامه داد:
«من در این دوره از جشنواره با ۱۵ فیلم حضور داشتم و به عنوان پرکارترین طراح جلوه های ویژه میدانی فجر شناخته می شدم اما در کمال تأسف و ناباوری مسئولان برگزار کننده این دوره از جشنواره جایزه ما را حذف کردند و حتی تقدیری هم از ما به عمل نیامد.»
«آرش آقبابیگ»، سیمرغ بهترین جلوه های ویژه میدانی برای فیلم های «خفگی» و «رگ خواب» در جشنواره فیلم فجر 1395 را دریافت کرد.
«آرش آقا بیگ»، گفت:
«از میان تمامی آثار جشنواره فیلم فجر 1395، ۲ فیلم سینمایی «خوب، بد، جلف» و «خفه گی» طراحی جلوه های بیشتری داشتند؛ ما در فیلم «پیمان قاسم خانی» که اثری کمدی است طراحی چندین صحنه باد و باران را بر عهده داشتیم ضمن آن که در چند صحنه نیز طراحی صحنه های تیراندازی بر عهده ما بود.»
وی سپس با اشاره به جدیدترین ساخته سینمایی «فریدون جیرانی» اظهار داشت:
«فیلم «خفه گی» فیلمی بود که به جرأت می توانم این نکته را عنوان کنم که جلوه های ویژه نجاتش داد؛ کل پلان های این فیلم در یک خانه و فضای بسته فیلمبرداری می شود اما فضای بیرونی از طریق پنجره های بزرگ این خانه نشان داده می شود که در آن گذر فصل ها و زمان احساس می شود. طراحی صحنه های باد و باران، فضای ابری، برفی و طوفانی از جمله کارهایی است که در این پروژه طراحی اش بر عهده من بود.»
«آرش آقا بیگ»، طراح جلوه های ویژه در خصوص جشنواره فیلم فجر 1395 گفت:
«خوشبختانه تعداد زیادی از فیلم هایی که طراحی جلوه های ویژه آن ها بر عهده من بود امسال در جشنواره پذیرفته شده است. البته این در حالی است که تعدادی دیگر از آثارم نیز به دلیل عدم اتمام فیلمبرداری و یا عدم پذیرش توسط اعضای هیأت انتخاب نتوانستند به این دوره از جشنواره راه پیدا کنند.»
وی ادامه داد:
«امسال 8 فیلم سینمایی اعم از «دختر» به کارگردانی «رضا میرکریمی»، «بارکد» «مصطفی کیایی»، «امکان مینا»ی «کمال تبریزی»، «مالاریا»ی «پرویز شهبازی»، «نفس» «نرگس آبیار»، «عادت نمی کنیم» «ابراهیم ابراهیمیان»، «هفت ماهگی» «هاتف علیمردانی» و «خشم و هیاهو» به کارگردانی «هومن سیدی» را در بخش سودای سیمرغ دارم.»
نظرات مردم (1 نظر)
فاطمه هادی
مصادره و خوک و شاه کش رو هم به آثارشون اضافه کنید
0 لایک
0 نظر
1396/09/02