سرخ پوست

‏سرخ پوست‏ (1396)
‏The Warden‏

7.9
رای شما:
0/10
بر اساس رای 338 کاربر
درام, معمایی
اکران شده در 1398/03/15

خلاصه داستان فیلم سینمایی سرخ پوست
زندانی قدیمی در جنوب ایران به 1347 خلاصه داستان: سال دلیل مجاورت با فرودگاه تازه تاسیس شهر در حال تخلیه است. رئیس زندان سرگرد نعمت جاهد به همراه مامورانش مشغول انتقال زندانیان به زندان جدید هستند تا اینکه...

فیلم سینمایی سرخ پوست، دومین اثر سینمایی بلند نیما جاویدی، در مقام کارگردانی است.
سوتی های فیلم سرخ پوست (0 سوتی)
دیالوگ های فیلم سرخ پوست (0 دیالوگ)
جزئیات بیشتر از فیلم سرخ پوست
پخش کننده: فیلمیران
میزان فروش: 14،979،456،000 تومان
سوالات نظرسنجی ( 8 سوال)

فیلم ارزش یک بار دیدن را دارد؟


فیلم از لحاظ فنی و هنری باکیفیت ساخته شده است؟


تیم بازیگران، نقش‌ها را خوب بازی کردند؟


داستان و ساختار فیلم غیرتکراری و جدید بود؟


حرف و پیام فیلم، مفید و ارزشمند هست؟


بعد از پایان فیلم به آن فکر می‌کردید؟


فضای فیلم با فرهنگ خانواده شما سازگار است؟


فضای فیلم مناسب کودکان است؟

نظر خود را ثبت کنید
ارزیابی مردم از فیلم سرخ پوست (از مجموع 77 رای)

ارزش تماشا
9.2
خوش ساخت
9.3
بازیگری
9.4
خلاقانه
9.2
محتوای مناسب
7.9
تفکربرانگیز
8.2
مناسب خانواده‌
8.1
مناسب کودکان
3.8
در دنیای اینترنت
رای شما:
0/10
حداقل کارکتر بررسی: 0 /60
بررسی‌های مردم درباره فیلم سرخ پوست (202 بررسی)
حمید ارضی
به افتخار تیم خوب سرخپوست و افتخاراتش در جشن منتقدان سینمای ایران بهترین فیلم. سرخپوست بهترین کارگردان. سرخپوست بهترین فیلمنامه. سرخپوست بهترین بازیگر مرد. حامد بهداد برای ( قصر شیرین) بهترین بازیگر زن برای الناز شاکردوست (شبی که ماه کامل شد) بهترین بازیگر مکمل مرد برای استاد نصیریان ( مسخره باز) بهترین بازیگر مکمل زن برای فرشته صدر عرفایی (شبی که ماه کامل شد) بهترین فیلمبرداری برای ( سرخپوست و متری شیش و نیم) بهترین تدوین ( متری شیش و نیم) بهترین موسیقی متن (شبی که ماه کامل شد) بهترین استعداد درخشان ( مسخره باز) با تقدیر از جهان با من برقص بهترین دستاورد هنری ( تختی و مسخره باز و سرخپوست) سرخپوست با دریافت 5 تندیس رکورد دار جشن منتقدان سال 98 شد و بعد از آن در جایگاه دوم با 3 تندیس شبی که ماه کامل شد و مسخره باز، در جایگاه سوم با 2 تندیس متری شیش و نیم و جایگاه چهارم با 1 تندیس تختی و قصر شیرین
1 لایک
0 نظر
2 ماه و 1 هفته پیش
پریزیوال
زندان نه فرودگاه معلوم شد فیلمو ندیدی😐
0 لایک
3 ماه پیش
سفوف
اشتباه بود تایپی بود . اخه بی سواد زندانی رو تو فرودگاه نگه میدارد
1 لایک
3 ماه پیش
سفوف
میخوای خلاصه رو برات بنویسم اسکل
0 لایک
3 ماه پیش
سفوف
گوگولی
0 لایک
3 ماه پیش
پریزیوال
اسکل اسمته
0 لایک
2 ماه و 4 هفته پیش
سفوف
برو بابا فستیوال
0 لایک
2 ماه و 4 هفته پیش
حمید ارضی
خخخخخخ از خنده ترکیدم فستیوال کن!!!!!!! حالا چرا کن برلین هم که خوبه😂😂😂😂😂
0 لایک
2 ماه و 4 هفته پیش
رضا
یه تحلیل بر فیلم خوب جاویدی بعد از فاجعه ملبورن سرخپوست فیلم خوب با کارگردانی درجه یکه حال و هوای بارونی و رنگ های آبی و... فیلم قطعا به هر کسی آرمش می‌دهد بازی نوید محمد زاده بعد از فاجعه متری شیش و نیم عالیه هومن بهمنش هم بعد از اون مسخره اینجا غوغا به پا کرده از محسن نصرالهی هم حتما باید توقع همچین دکوراسیون بی‌نظیری را میبودم موزیسین عاشقانه و مرموز و احساساتی یک فیلم سینمایی و تایید میکنم سینمایی این فیلم در سطح جهانی ساخته شده از فیلم تنها توانستم سه ایراد بگیرم اول بازی متوسط پریناز ایزدیار ، دوم از فیلمنامه ایراد میگیرم از نوع پایان بندی‌ درسته نکاتی در فیلم موجود است که تحول شخصیت رو نمایش میدن ولی کمتر کسی این نکات ریز را متوجه میشد آنقدر که محو زیبایی فیلم بود و نکته سوم اینکه آقای جاویدی عزیز کاش مدت زمان فیلم رو یکم طولانی میکردی آنقدر محو فیلم شدم که فکر کردم تو بیست دقیقه فیلم تموم شده همچین فیلمایی رو باید تایم رو زیاد کنن و نکته آخر فیلم بسیار بسیار خوت با پلان بندی مناسب نه بیخودی مثل فیلم روستایی
0 لایک
0 نظر
3 ماه پیش
سفوف
منم برای حمایت از شما در تمامدکامنت ها #فیلم_خوب را میگزارم
1 لایک
3 ماه پیش
رضا
ممنون
1 لایک
3 ماه پیش
پریزیوال
سیمرغ بهترین فیلم حقش بود که خوردنش .
4 لایک
8 نظر
3 ماه و 1 هفته پیش
رضا
سیمرغ بهترین فیلم بنظرم کاملا منصفانه بود اگه شما ناراحتی بازم برو شکر کن خداتو که سیمرغ به فیلم های مسخره متری شیش و نیم و رد خون ندادن
1 لایک
3 ماه پیش
پریزیوال
رد خون که افتضاح بود ولی متری شیش و نیم خوب بود
1 لایک
3 ماه پیش
سفوف
تو چی میگی فستیوال کن
0 لایک
3 ماه پیش
پریزیوال
با کی هستی تو؟
1 لایک
2 ماه و 4 هفته پیش
سفوف
تو فستیوال سیار فضول
0 لایک
2 ماه و 4 هفته پیش
سفوف
به قول حمید فستیوال برلین هم خوبه
0 لایک
2 ماه و 4 هفته پیش
پریزیوال
فعلا که تو دیکتاتوری سفوف
1 لایک
2 ماه و 4 هفته پیش
پریزیوال
مشکل روانی داری دست خودت نیست
1 لایک
2 ماه و 4 هفته پیش
سهیل
فیلم سرخپوست بر اساس قصه و معما هست که شاهد جنس متفاوتی از سینما هستیم و مثل خیلی از فیلم های درون ساختمانی نیست.اتفاقات فیلم در یکی از زندان های قدیمی دور افتاده ی کشور میگذره که پس از ناپدید شدن یک زندانی شرایط برای مخاطب برای دیدن یک داستان پلیس و تبهکار (دزد و پلیس) فراهم میشه.در نمای اول چند کارگر مشغول کار کردن کنار چوبه ی دار هستن که نشان دهنده ی فضای سرد و سنگین زندان هست و همون جا با چوبه ی دار آشنا میشم.
به نظرم کارگردانی از فیلمنامه جلوتره و فیلم نامه پیچیدگی خاصی نداره و معمای فیلم خیلی تو در تو نیست و پیچ و خم نداره و وارد سبک معما گونه نمیشه همون طور که تبدیل به یک درام نمیشه.
داستان سرخپوست هیجان و ریتم بالایی نداره و تنها قراره شخصیت اصلی که سرگرد جاهد باشه دنبال یک زندانی باشه،در چنین زمانی باید شخصیت اصلی داستان رو پیش ببره که بر عکس این عمل اتفاق می افته و ترفندهای زندانی و مددکار هست که فیلم رو جلو می بره.
عدم نمایش سرخپوست مخاطب رو برای حل معما تشنه تر میکنه و با این که بی گناه هست کارگردان شخصیت سرگرد رو رها نمیکنه چون عدالت برای او گرفتن زندانی هست و قضاوت به عهده ی او نیست.ماجرای گم شدن زندانی(سرخپوست) در کنار عشق و علاقه ای که بین دو شخصیت اصلی داستان در فضای سرد و بی روح زندان ایجاد میشه، ترکیب خوبی رو میسازه.
موسیقی متن و فیلم برداری و قاب بندی ها و فضاسازی فیلم به همراه کارگردانی ،همگی در بالاترین سطح سینمای ایران بود و تعریف هایی که از فیلم میشد واقعا به حق بود،در مورد بازیگری هم پریناز ایزدیار بازی نسبتا تکراری داشت و بیشتر برای نمایش نوع شخصیت رئیس زندان و شناخت بیشتر او به فیلم اضافه شده بود و نقش نوید محمدزاده هم خیلی پیچیده نیست و نقش یه رئیس زندان پایبند به قانون رو داره که پی زندانی گمشده اش هست و شاید بازیگر های دیگه ای هم میتونستن این نقش رو بازی کنن ولی نوید محمد زاده که بیشتر اوقات نقش یک فرد برون گرا و احساسی رو بازی می کرد خیلی خوب و کم نقص تونست نقش یه فرد درون گرا رو بازی کنه و باورمون نمیشد همون بازیگریه که تو ابد و یک روز و یا مغزهای... بازی کرده، و گریم هم خیلی روش نشسته بود و قطعا لایق بردن سیمرغ بود.
قسمت آخر فیلم هم خوب در اومده که دوربین از نگاه زندانی به سرگرد میبینه و اون نفس نفس زدن ها پشت دوربین و نگاه با اضطراب از پشت دیواره به جاهد و همین طور خانواده اش واقعا فوق العاده بود و حس رو منتقل می کرد.فیلمساز با قرار دادن عشق در فیلم کار رو برای اون پایان بندی فراهم کرد البته اتفاقات آخر فیلم علتش فقط علاقه به مددکار نبود و چندین عامل دست به دست هم دادن تا اون اتفاق رخ بده.
کارگردان فیلم که در اثر اول خود متهم به این بود که از فرم اصغر فرهادی پیروی میکنه و حتی تقلب کرده ،این بار به نوعی فیلمی ساخته که اون رو از بقیه فیلم ساز ها مستثنی کرده و فیلمش یکی از بهترین های سینماست.
1 لایک
0 نظر
3 ماه و 4 هفته پیش
مهدی فرهمند
خیلی زیبا بود و بسیار به جا استفاده کردید👍👍👍👌👌👌🌺🌺🌺
2 لایک
4 ماه پیش
درسا صیاد
خیلی فیلم قشنگی بود ولی آخرش دور از واقیعت بود
بازی پریناز ایزدیار و نوید محمد زاده هم بسیار عالی بود
3 لایک
0 نظر
4 ماه و 1 هفته پیش
نسیم
زیبابود
0 لایک
1 نظر
4 ماه و 1 هفته پیش
حمید
زیبا نبود عالی بود یک نمونه سینمایی کامل
1 لایک
4 ماه و 1 هفته پیش
حمید
هم اکنون در نمایش خانگی
0 لایک
0 نظر
4 ماه و 2 هفته پیش
مشاهده بررسی‌های بیشتر