سرخ پوست

‏سرخ پوست‏ (1396)
‏The Warden‏

7.9
رای شما:
0/10
بر اساس رای 376 کاربر
درام, معمایی
اکران شده در 1398/03/15

خلاصه داستان فیلم سینمایی سرخ پوست
زندانی قدیمی در جنوب ایران به 1347 خلاصه داستان: سال دلیل مجاورت با فرودگاه تازه تاسیس شهر در حال تخلیه است. رئیس زندان سرگرد نعمت جاهد به همراه مامورانش مشغول انتقال زندانیان به زندان جدید هستند تا اینکه...

فیلم سینمایی سرخ پوست، دومین اثر سینمایی بلند نیما جاویدی، در مقام کارگردانی است.
سوتی های فیلم سرخ پوست (0 سوتی)
دیالوگ های فیلم سرخ پوست (0 دیالوگ)
جزئیات بیشتر از فیلم سرخ پوست
پخش کننده: فیلمیران
میزان فروش: 14،979،456،000 تومان
سوالات نظرسنجی ( 8 سوال)

فیلم ارزش یک بار دیدن را دارد؟


فیلم از لحاظ فنی و هنری باکیفیت ساخته شده است؟


تیم بازیگران، نقش‌ها را خوب بازی کردند؟


داستان و ساختار فیلم غیرتکراری و جدید بود؟


حرف و پیام فیلم، مفید و ارزشمند هست؟


بعد از پایان فیلم به آن فکر می‌کردید؟


فضای فیلم با فرهنگ خانواده شما سازگار است؟


فضای فیلم مناسب کودکان است؟

نظر خود را ثبت کنید
ارزیابی مردم از فیلم سرخ پوست (از مجموع 83 رای)

ارزش تماشا
9.2
خوش ساخت
9.3
بازیگری
9.5
خلاقانه
9.2
محتوای مناسب
7.9
تفکربرانگیز
8.3
مناسب خانواده‌
8.1
مناسب کودکان
3.6
در دنیای اینترنت
رای شما:
0/10
حداقل کارکتر بررسی: 0 /60
بررسی‌های مردم درباره فیلم سرخ پوست (220 بررسی)
علی فیلم بین
قبلا هم چندبار پخش اش کرده. موضوع اش که چیزی برای سانسور نداره فقط احتمالا حجاب پریناز ایزدیار تغییر می کنه !
1 لایک
1 هفته قبل
سفوف
امشب شبکه 3 فکر کنم میدتش
0 لایک
2 نظر
1 هفته قبل
ویان فتحی
پخش میشه اما هزار یک تا سانسور داره
0 لایک
1 هفته قبل
سفوف
نه بابا چه سانسوری خودم دیدم خیلی هم خوب بود
0 لایک
1 هفته قبل
یلدا
فیلم خاص با موضوعی خاص با بازی های متفاوت.عالی هیجانی و فیلمی بود که مخاطب رو به چالش میکشید
1 لایک
0 نظر
3 هفته قبل
محسن میرشاه
خیلی فیلم خاصی بود و تا حالا فیلمی بت این نوع داستان ندیده بودم
1 لایک
0 نظر
3 هفته قبل
محسن میرشاه
چقدر فیلم تمیز و عالللللللللللللللللللللللل بود 💝💝💝💝💝💞💞💞💞💞💞💞💞💞
1 لایک
0 نظر
3 هفته قبل
محسن میرشاه
عالللللللللللللللللللللللللللللللللللللللی بهترین فیلم جهانه و دارای ماجراجویی درجه یک
1 لایک
0 نظر
3 هفته قبل
علی رضائی
فیلم به هیچ وجه در ژانر معمایی دسته بندی نمی شود اما شیوه ی روایتِ معماگونه اش بسیار دل انگیز است. داستان فیلم بسیار ساده است(در تمِ فرار از زندان) و در تاریخ سینما و تلویزیون نمونه های بارزی دارد من جمله فرارِ بزرگ،فرار از آلکاتراز،رهایی از شاوشنک،سریال فرار از زندان و... اما سرخپوستِ جاویدی روایتی نو در این تم ارائه می دهد؛ برخلاف اثرهایی که در بالا اشاره شد در سرخپوست روایت و دوربین دیگر در کنار فرار کنندگان نیست و ما فرد فراری را هیچگاه نمی بینیم بلکه این رییس زندان(سرگرد جاهد) که نقش اصلی را بر عهده داشته و تمام روایت از جانب او صورت می گیرد که این خود نوآوری زیبایی است که نویسنده در این تم بوجود آورده.
شخصیت پردازی ها بسیار مناسب و شکل گیری زوج محمدزاده(سرگرد جاهد) و ایزدیار(مددکار) که رویاروئی ها و دیالوگ های قابل تاملی که میان آنها رد و بدل می شود به شدت لذت بخش است.
در سرخپوست خوشبختانه دوربین در چشم نواز ترین حالت خودش در سینمای ایران قرار دارد و با ذهنی خلاق نماهای چشم نوازی را به تصویر می کشد و به حق فیلم را به انحصار پرده سینما در می آورد.
فیلمنامه و دکوپاژ در بهترین حالت خود قرار دارد؛ به خوبی از پس شخصیت بخشی به زندان و چوبه دار بر می آید و از همان ابتدا میان مخاطب و لوکیشن ارتباط برقرار می کند و سپس به آرامی و بدون هیچ عجله ای شخصیت ها را وارد می سازد و پس از ورود شخصیت های اصلی تماما تمرکز خود را بر روی حل مسئله ای می گذارد که ذهن شخصیت های اصلی را به خودش درگیر نموده و نهایتا در یک رفت و آمد میان آرامش و تلاطمِ دو شخصیت اصلی آن مسئله را فیصله می بخشد.
هر چند در این فیصله بخشیدن نویسنده سخن بسیار است؛ سخن اول بر روی اینست که محمدزاده به سادگی متوجه پنهان شدن فراری می شود؛ که میتوان گفت لزومی به پیچیدگی اش نبوده چرا که همانطور که راقم در اوایل سطور ذکر کرده فیلم در ژانر معمایی قرار نمی گیرد پس نمیتوان از آن انتظار ایجاد معما در سرتاسر داستان را داشت هر چند اگر پی بردن به محل اختفای زندانی معماگونه می بود،دلنشین تر می شد. سخن دوم در نحوه به پایان رساندن داستان است به نحوی که رئیس زندان هر چند مجاهدت فراوانی در دستگیری فراری در طی داستان دارد اما وقتی او را به چنگ می آورد، بسیار آسان چشم بر هم نهاده و فراری را به حال خود وا می نهد؛ در این مسئله میتوان با زاویه های مختلفی نگاه کرد که خود سخن های دیگری را می طلبد.
سرخپوست قطعا چند مرتبه از سطح رایج سینمایی کشورمان بالاتر است و شاید بتوان حد اعلای سینمای جنایی و حتی کل جریان سینمایی کشورمان نامید. بازی نوید محمدزاده نیز در سطح خود فیلم و توصیفات قبلی است.
1 لایک
0 نظر
1 ماه پیش
حمید ارضی
به افتخار تیم خوب سرخپوست و افتخاراتش در جشن منتقدان سینمای ایران بهترین فیلم. سرخپوست بهترین کارگردان. سرخپوست بهترین فیلمنامه. سرخپوست بهترین بازیگر مرد. حامد بهداد برای ( قصر شیرین) بهترین بازیگر زن برای الناز شاکردوست (شبی که ماه کامل شد) بهترین بازیگر مکمل مرد برای استاد نصیریان ( مسخره باز) بهترین بازیگر مکمل زن برای فرشته صدر عرفایی (شبی که ماه کامل شد) بهترین فیلمبرداری برای ( سرخپوست و متری شیش و نیم) بهترین تدوین ( متری شیش و نیم) بهترین موسیقی متن (شبی که ماه کامل شد) بهترین استعداد درخشان ( مسخره باز) با تقدیر از جهان با من برقص بهترین دستاورد هنری ( تختی و مسخره باز و سرخپوست) سرخپوست با دریافت 5 تندیس رکورد دار جشن منتقدان سال 98 شد و بعد از آن در جایگاه دوم با 3 تندیس شبی که ماه کامل شد و مسخره باز، در جایگاه سوم با 2 تندیس متری شیش و نیم و جایگاه چهارم با 1 تندیس تختی و قصر شیرین
2 لایک
0 نظر
5 ماه پیش
مشاهده بررسی‌های بیشتر