مانی حقیقی

‏مانی حقیقی‏
Real mani


مانی حقیقی، کارگردان، نویسنده و بازیگر سینما، سال 1348 در شهر تهران متولد شد.
وی فارغ‌التحصیل کارشناسی رشته‌ی فلسفه از دانشگاه "مک‌گیل" (۱۹۹۱)، کارشناسی ارشد رشته‌ی فلسفه از دانشگاه "گولف" (۱۹۹۷) و کارشناسی ارشد رشته‌ی مطالعات فرهنگی از دانشگاه "ترنت" (۲۰۰۰) است.
مانی حقیقی، سیمرغ بلورین بهترین فیلم‌نامه در بخش سینمای بین‌الملل جشنواره‌ی فیلم فجر برای فیلم «کارگران مشغول کارند» (1384) و دیپلم افتخار فیلم محبوب تماشاگران در بخش سینمای بین‌الملل جشنواره‌ی فیلم فجر برای فیلم «کنعان» (1386)، را در کارنامه دارد.

برنده 1 و نامزد 4 سیمرغ بلورین از جشنواره فیلم فجر
سوابق کاری مانی حقیقی
بازیگر
نویسنده
کارگردان
تهیه کننده
نشست فیلم «نگار» یکی از جنجالی‌ترین نشست‌های سه روز اول جشنواره فیلم فجر 1395 بود. در ابتدای این نشست یکی از خبرنگاران از «مانی حقیقی» که پیش از این به خبرنگاران توهین کرده بود خواست عذرخواهی کند و همین موضوع نیز باعث شد که خبرنگاران موافق با عذرخواهی حقیقی و خبرنگاران مخالف در مقابل هم قرار بگیرند. مانی حقیقی نیز گفت:
«با کمال میل حاضرم درباره این موضوع با شما اهالی رسانه در اینجا یا هر جای دیگر بحث را ادامه دهم، اما چون امشب برای فیلم «رامبد جوان» به اینجا آمده‌ام باید زمان آن را به وقت دیگری موکول کرد. با این حال معتقدم اگر این اتفاق بیفتد و شرایطی برای این گفت‌وگو به وجود آید هم سوءتفاهم‌ها برطرف می‌شود و هم طرفین حرف‌های خود را خواهند زد.»
رامبد جوان نیز اعلام کرد:
«امشب ما اینجا هستیم تا نشست خبری فیلم «نگار» برگزار شود و مانی حقیقی نیز یکی از عوامل این فیلم است و اجازه دهید به جای پرداختن به حاشیه‌ها به موضوع اصلی بپردازیم.»
«مانی حقیقی»، سیمرغ بلورین بهترین فیلمنامه بخش سینمای بین‌الملل برای فیلم «کارگران مشغول کارند» در بیست و چهارمین جشنواره فیلم فجر دارد.
«مانی حقیقی»، نویسنده و کارگردان فیلم‌های «کنعان»، «آبادان»، «کارگران مشغول کارند» و «پذیرایی ساده»، «۵۰ کیلو آلبالو»، «اژدها وارد می‌شود!» است.[
«مانی حقیقی»، فارغ‌التحصیل کارشناسی فلسفه از دانشگاه «مک‌گیل» در سال ۱۹۹۱، کارشناسی ارشد فلسفه از دانشگاه «گولف» در سال ۱۹۹۷ و کارشناسی ارشد مطالعات فرهنگی از دانشگاه «ترنت» در سال ۲۰۰۰ است.
نظرات مردم (31 نظر)
مهلا
نه بازیش و نه کارگردانیش برام جذاب نبوده
0 لایک
2 نظر
10 ماه و 2 هفته پیش
Amir
خو ما چیکار کنیم؟
0 لایک
10 ماه و 2 هفته پیش
مهلا
این نظرو دادم تا به جای آقای حقیقی تو بری خودتو جذاب کنی .دلیل این کارای بچگانتو اصلا نمیفهمم؟
0 لایک
10 ماه و 2 هفته پیش
سپنتا ملکی
بازیگروکارگردان بدی نیست ولی وقتی خوک راساخت ضعیف شد.
0 لایک
0 نظر
10 ماه و 2 هفته پیش
افسانه بانو
عالی
0 لایک
0 نظر
10 ماه و 3 هفته پیش
رضا
حرف نداره
0 لایک
0 نظر
10 ماه و 3 هفته پیش
الهام فرهنگ
از اینکه سعی میکنه کارهای آوانگارد و نوآورانه بکنه باید تحسینش کنیم! ولی واقعا هنوز یاد نگرفته فیلم جذاب برای مردم بسازه. فیلمی که مردم تو سینما پاش میخ کوب بشن و با حس رضایت از سینما بیان بیرون
1 لایک
0 نظر
11 ماه پیش
هدیه
واقعا دمت گرمممم😍😍😍😍😍😁😁🙃🙃
0 لایک
0 نظر
11 ماه پیش
یاسمین کاظمی
تولدتون مبارک🌷🌷👌🏻👏🏻👏🏻💜💜
0 لایک
0 نظر
11 ماه پیش
مهنا
خیلی باحاله
0 لایک
0 نظر
11 ماه پیش
فاطی*
رشته تحصیلی شون فلسفه بوده
و تقریبا توی همه فیلماشون عناصر فلسفی دیده میشه .. من همه فیلماشونو دوست دارم تولدتون مبارک🎈🎈🎈
1 لایک
0 نظر
11 ماه پیش
آرمان عسگری
تولدت مبارک
0 لایک
0 نظر
11 ماه پیش
مشاهده نظرات بیشتر