50 کیلو آلبالو

‏50 کیلو آلبالو‏

 (1394)
6.2
رای شما:
0/10
بر اساس رای 718 کاربر
عاشقانه, کمدی
اکران شده در 1394/12/26

خلاصه داستان فیلم سینمایی 50 کیلو آلبالو
داستان از مجلس عروسی مرجان آغاز می‌شود. در میانه‌های عروسی مأموران برای دستگیری داماد خلافکار وارد می‌شوند و میهمانان هم فرار می‌کنند. در این میان ریختن آب آلبالو روی پیراهن داوود گرامی باعث می‌شود تا دوست او (مجید) خیال کند او تیر خورده است. مجید لباس‌های داوود را در می‌آورد و او را به داخل اتاقی می‌برد. در این میان آیدا نیز تصادفاً به همان اتاق می‌رود و یک مأمور آن‌ها را باهم می‌بیند...

افشین علیار: سینمای کمدی با قاعده و چارچوب می‌تواند تاثیربرانگیزتر از سینمای ملودرام یا تراژدی باشد اما فیلمسازان با این تفکر که سینمای کمدی سینمای مصرفی و اقتصادی‌ست سراغ این ژانر می‌روند، به همین دلیلِ مشخص اصولا فیلم‌هایشان با شکست محتوایی مواجه می‌شوند.
یونس یزدی نیا: فیلم بازیگر‌های خیلی خوب و موفقی دارد و یکی از عامل‌های فروش فیلم بازیگر‌های فیلم بودند! اما از خیلی از بازیگرها نقش‌های کوتاهی گرفته شده بود.
معصومه بیات: اگر این فیلم، رقم فروش قابل‌توجهی کسب کند، معنایش این نیست که همواره می‌توان این مردم را با چهره ستارگانی که عادت به خنداندن دارند و قطعه‌های موسیقی پرهیجان غربی که میان‌شان لحظه‌ای فرصت سکوت دست نمی‌دهد و یک داستانِ بی‌داستان خالی و بی‌معنا و باری به هرجهت، فریفت.
مهدی تهرانی: 50 کیلو آلبالو به مثابه یک گونی است که در آن همه چیز دست دوم یافت می‌شود. ولی بعید است چیز به درد بخوری برای کسی در آن یافت شود.
هدایت‌فیلم که تهیه‌کننده و پخش‌کننده این فیلم است، در آنونس ساختگی «نخلستان هوس» نیز پخش‌کننده‌ی اصلی آن معرفی می‌شود. این اشاره به نوعی شوخی مانی حقیقی، کارگردان، با تهیه‌کنندگان فیلمش محسوب می‌شود.
مانی حقیقی در آنونس ساختگی «نخلستان هوس» به پدرش نعمت حقیقی ادای احترامی همراه با چاشنی طنز می‌کند. او فیلمبردار فیلم سطح پایین «نخلستان هوس» را پدرش، نعمت حقیقی معرفی می‌کند.
در آنونس ساختگی «نخلستان هوس» که در اواسط فیلم پخش می‌شود، فیلمبردار فیلم «نخلستان هوس» نعمت حقیقی ذکر می‌شود. گرچه چنین فیلمی هیچ‌گاه در سینمای ایران ساخته نشده، اما مرحوم نعمت حقیقی در واقع یکی از فیلمبرداران کهنه‌کار و معروف ایرانی بوده که از قبل انقلاب تا بعد از انقلاب در سینمای ایران فعالیت می‌کرده‌است. او همچنین پدر مانی حقیقی، کارگردان و بازیگر همین فیلم بوده‌است.
سوتی های فیلم 50 کیلو آلبالو (0 سوتی)
دیالوگ های فیلم 50 کیلو آلبالو (0 دیالوگ)
جزئیات بیشتر از فیلم 50 کیلو آلبالو
پخش کننده: هدایت فیلم
میزان فروش: 13،520،345،000 تومان
سوالات نظرسنجی ( 8 سوال)

فیلم ارزش یک بار دیدن را دارد؟


فیلم از لحاظ فنی و هنری باکیفیت ساخته شده است؟


تیم بازیگران، نقش‌ها را خوب بازی کردند؟


داستان و ساختار فیلم غیرتکراری و جدید بود؟


حرف و پیام فیلم، مفید و ارزشمند هست؟


بعد از پایان فیلم به آن فکر می‌کردید؟


فضای فیلم با فرهنگ خانواده شما سازگار است؟


فضای فیلم مناسب کودکان است؟

نظر خود را ثبت کنید
ارزیابی مردم از فیلم 50 کیلو آلبالو (از مجموع 166 رای)

ارزش تماشا
7.0
خوش ساخت
6.5
بازیگری
6.6
خلاقانه
5
محتوای مناسب
2.9
تفکربرانگیز
4.9
مناسب خانواده‌
5.2
مناسب کودکان
4.1
رای شما:
0/10
حداقل کارکتر بررسی: 0 /60
بررسی‌های مردم درباره فیلم 50 کیلو آلبالو (211 بررسی)
سام کارگردان
فقط هادی کاظمی فقط تمام 😂😂😂😂🤣🤣🤣🤣😁😁😆😆
1 لایک
0 نظر
1398/05/03
سید محمد موسوی
سلام.
حالا از متون نگاشته شده خوشتون نیومده؛درست. حق دارین. ولی چرا 10تا ستاره دادین؟؟‌ :))))) درضمن مخاطبین اینجا همه خاص و کاردرست هستن. عوام و بیسواد نداریم.
1 لایک
1398/01/07
آیناز
👍
0 لایک
1398/12/27
سید محمد موسوی
البته این را هم اضافه کنم بنده نسخه اصلی فیلم و بدون سانسورَ ش را دیده ام و نظر دادم.
1 لایک
0 نظر
1397/12/08
سید محمد موسوی
50 کیلو آلبالو با طعم سقوط اخلاقیات

اگر بخواهیم درباره این فیلم صحبت کنیم باید بگوییم چرا در سینمای ایران چنین چیزی ساخته شده است؟ اما نمی شود چنین چیزی گفت. سینما برای ما نبوده و نیست. خاستگاه این اثر را باید اروپا دانست و در اصل کشور فرانسه. الآن هم هالیوود و بالیوود!! پس باید در ایران منتظر هر فیلمی باشیم چون اصالتاً سینما ایرانیزه نمی شود.
اما اگر لزوم وجود چنین آثاری را لاجرم و ناچار بدانیم، باید گفت یکی از بدترین ها در نوع خودش. بشدت بی شکل و بی قواره و بی فرم و بی محتوی و مستهجن و مبتذل و فریبنده و بی قاعده و نالازم و دم دستی و گل درشت و نخ نما و غیراصولی و بدون چارچوب و زشت. همین.
نکته:""آقای حقیقی؛ شما که چنین فیلمی ساختی؛ و ما بشدت بیاد آثاری چون American Pay و سینمای Marvel افتادیم؛ چرا اینقدر سخیف و بی قاعده و بدشکل ساخته اید؟؟!! یعنی فقط برای چَک زدن در گوش منتقدان و نواختن سیلی به صورت شان و اصابت مشت به دهانِ شان باید اینقدر شأن و منزلت خود را پایین بیاورید؟ و مخاطب را نادان و ناآگاه فرض کنید؟؟ و بیاندیشید که ذهن بیمار عده ای انسان فاجر را باید به تمامِ مخاطبین سینما تعمیم داد؟؟؟ و گمان کنید با صحنه هایی ناپسند و بی دلیل در فیلم و جُنباندنِ اعصاب خسته مخاطب دلزده از سینمایِ ایران؛ آنهم با سکانس هایی غیراخلاقی و گریم هایی غلیظ و دیالوگ های مشمئزکننده؛ می توانید گیشه را فتح و خود را موسیو مانیِ ایران بنامید؟؟؟؟ نه عزیز دوست داشتنی؛ ما شما را اینگونه نمی شناسیم و از شما آثاری چون"اژدها وارد می شود" را طلب میکنیم و بس. ""
بطور کل این فیلم تنها یک سمساریِ درب و داغان است که هر بیننده ای میخواهد از آن کالایی مستعمل (که گمان می کند بدردش میخورد) بخرد. اما افسوس که این خانه بیسکوئیتی را یک ساحره ساخته است.
2 لایک
1 نظر
1397/12/08
راد شهبازی
دقیقا همان نکته ای که شما مطرح می‌کنید ، حرف ناگفته حقیقی است ! او همزمان دو فیلم "پنجاه کیلو آلبالو " و فسلفی‌ترین فیلمش "اژدها وارد‌ می‌شود" را روانه پرده کرد ! از خود بپرسیم که آیا سازنده آثاری همچون "پذیرایی ساده" ، "کـارگردان مشغول کارند" و "اژدها وارد می‌شود" ، که خود را به عنوان کارگردانی باسواد و توانا ثابت کرده است ؛ خود متوجه پیام و مفهوم فیلم خود نیست !!! ... درکنار مسائل اقتصادی ، وی انتقاد خاصی به وضعیت سینمای ایران دارد درکنار طعنه ای به منتقدان ...
0 لایک
1397/12/08
یاور
یک کمدی که حداقل بعد از دیدنش از خودمون متنفر نمیشیم
0 لایک
0 نظر
1397/11/01
حمیدرضا
واقعا باید گفت که مزخرف به تمام معنا
بدترین فیلم های طول تاریخ سینما
1 لایک
0 نظر
1397/08/05
ناشناس
👍👍👍👌
0 لایک
1397/10/16
فاطمه نژاده
مسلما ترانه علیدوستی و باران کوثری وقتی فیلمنامه رو دیدن بازی نکردن فیلمنامه واقعا پیش پا افتاده!
3 لایک
0 نظر
1397/07/06
امیر نوربخش
نسخه بدون سانسورش سکانس های خنده داری داشت البته با استفاده از شوخی های جنسی ! تغییر خاص دیگه ای توش نبود نهایتا ۱ نمره بالاتر میرفت
3 لایک
1397/06/09
مشاهده بررسی‌های بیشتر