ترین ها
قسمت دوم/ پرونده اختصاصی منظوم برای فیلمبرداران مطرح ایرانی
از شاعر تصویر سینمای ایران تا یار همیشگی وودی آلن/ فیلمبرداران ایرانی را بیشتر بشناسید
تاریخ سینمای ایران دین ادا نشده و بدهی سنگینی به مدیران فیلمبرداری فیلم های ایرانی دارد فیلم های ایرانی و فیلمسازان همواره در ارتباطی خاص با فیلمبرداران آثار خود معمولاً شکل دهی حال و هوای فیلمشان به لحاظ بصری را یک سر به عهده آنان می سپارند.
19 آبان 1397
قسمت اول/ پرونده اختصاصی منظوم برای فیلمبرداران مطرح ایرانی
از رکورددار دریافت سیمرغ تا ابدا‌ع‌کننده سبک جدید «نورپردازی»/ با برترین فیلمبرداران ایران آشنا شوید
تاریخ سینمای ایران دین ادا نشده و بدهی سنگینی به مدیران فیلمبرداری فیلم های ایرانی دارد فیلم های ایرانی و فیلمسازان همواره در ارتباطی خاص با فیلمبرداران آثار خود معمولاً شکل دهی حال و هوای فیلمشان به لحاظ بصری را یک سر به عهده آنان می سپارند.
14 آبان 1397
نگاهی به موسیقی متن در سینمای ایران
با برترین سازندگان موسیقی متن فیلم و سریال در ایران آشنا شوید
در ایران موزیسین ها و خوانندگان زیادی وجود دارند که گاهی از نظر کنسرت رکورد می زنند، اما ساخت موسیقی فیلم و مانند آن کار هر کسی نیست و از بزرگان و اساتید این رشته بر می‌آید.
10 آبان 1397
آخرین قسمت از پرونده ویژه منظوم برای گریم در سینما و تلویزیون
گریم خورترین چهره‌های سینمای ایران کدام بازیگران هستند؟
اصطلاح گریم خور به بازیگرانی گفته می شود که صورت آنها قبلیت زیادی برای انواع و اقسام گریم های جذاب دارد بطوریکه گاهی می توان با چهره پردازی ویژه صورتشان را کوبید و از نو ساخت.
27 مهر 1397
نگاهی به برترین گریم‌های بازیگران در سینما و تلویزیون ایران
40 گریم سنگین و متفاوت در سینما و تلویزیون ایران را در ادامه ببینید!
در قسمت دوم پرونده‌های مربوط به گریم و چهره پردازی که در منظوم شروع کرده بودیم، امروز به تعدادی از برترین و سنگین‌ترین گریم‌های سینما و تلویزیون می‌پردازیم.
25 مهر 1397
به بهانه گریم خارق العاده بازیگر زن در نقش یک پیرمرد روان درمانگر
از عبدالله اسکندری تا مهین میهن/ با سلاطین گریم ایران آشنا شوید
انتشار خبر گریم فوق العاده بازیگر زن یک فیلم ترسناک و همزمانی آن با یادآوری برخی گریم‌های زنانه و مردانه خاص در هفته‌ی اخیر در رسانه‌ها، بهانه ای شد تا در سه پرونده مختلف به برترین گریمورهای ایرانی، برترین گریم‌های ایرانی و همچنین گریم‌خورترین بازیگران ایران بپردازیم.
22 مهر 1397
به مناسبت فرا رسیدن ایام سوگواری محرم
نگاهی به برترین شخصیت های زن تلویزیونی سریال های ماه محرم
در سال ۸۰ زمانی که ماه محرم با نوروز مقارن شده بود «حسن فتحی» دست به کار ساخت سریالی برای محرم و نوروز شد. سریالی که باعث شد نقش اول زنش برای همیشه در تاریخ سریال‌سازی مناسبتی ما بماند و یکی از برترین شخصیت های زن در تلویزیون شکل بگیرد.
27 شهریور 1397
به مناسبت فرا رسیدن ایام سوگواری محرم
نگاهی به برترین شخصیت های مرد تلویزیونی سریال های ماه محرم
در سال ۸۰ زمانی که ماه محرم با نوروز مقارن شده بود «حسن فتحی» دست به کار ساخت سریالی برای محرم و نوروز شد. سریالی که باعث شد نقش اولش برای همیشه در تاریخ سریال‌سازی مناسبتی ما بماند. اما حیدر داستان فتحی تنها کاراکتری نبود که ماندگار شد. اگر کمی تمرکز کنید کاراکترهای بیشتری در خاطره‌تان مانده‌اند.
22 شهریور 1397
پرفروش‌ترین و پرتماشاگرترین فیلم‌های تاریخ سینمای ایران
چرا «هزارپا» هنوز هم باید بفروشد تا به پای «گشت 2» برسد!!؟
فیلم سینمایی جدید ابوالحسن داوودی در حالی به عنوان پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینمای ایران رسید که هنوز از لحاظ تعداد مخاطب رکورددار نیست.
18 مرداد 1397
برترین‌های کاربران منظوم
10 آهنگ برتر فیلم‌های سینمایی به انتخاب برترین کاربر منظوم
روز گذشته در گزارشی به بررسی برترین‌ ترانه‌های فیلم‌های سینمایی به انتخاب منظوم پرداختیم. در بخش نظرات، بسیاری از شما موافق یا مخالف ترانه‌های پیشنهادی منظوم بودید و بعضی دیگر نیز آهنگ‌هایی را پیشنهاد دادید. در ادامه به معرفی و بررسی برترین ترانه‌های فیلم های سینمایی از نظر برترین کاربر منظوم می‌پردازیم.
04 مرداد 1397
پرونده‌ای درباره برترین ترانه‌های فیلم‌های سینمایی
به‌یادماندترین ترانه‌های فیلم‌های ایرانی کدامند؟
یکی از عناصری که به ماندگاری یک فیلم کمک می‌کند بی‌شک موسیقی آن فیلم است؛ با منظوم همراه باشید تا با ده ترانه برتر فیلم های تاریخ جشنواره فجر آشنا بشید.
03 مرداد 1397
پرونده‌ای درباره جدیدترین سریال‌های روز
محبوب‌ترین سریال‌های سال‌های اخیر جهان کدامند؟
امروزه سریال‌های تلویزیونی و اینترنتی به جزئی لاینفک از زندگی مردم تبدیل شده است. سریال‌ها در سال‌های اخیر با کیفیت خیره‌کننده و داستان‌هایی پرکشش توانسته‌اند جمع زیادی از جوانان را با خود همراه کنند. اگر می‌خواهید با پرطرفدارترین سریال‌های روز جهان در یکی دو سال آشنا شوید ادامه این مطلب را از دست ندهید.
30 تیر 1397
نگاهی به 50 فیلم برتر منظوم
50 فیلم برتر تاریخ سینمای ایران را شما تعیین کنید
فهرست 50 فیلم برتر منتظوم که بنا به نظام های استاندارد و جهانی امتیازدهی بنا شده، با مشارکت شما، بسیار معتبرتر خواهد شد! تنها کافی است به «منظوم» سری بزنید و رای خود را ثبت کنید! سرنوشت ماندگاری فیلم‌های سینمای ایران در درست شماست تعیین‌کننده باشید! این کار، برازنده‌ی شماست!
25 تیر 1397
برترین‌های دهه 90 سینمای ایران
۱۰ فیلم برتر دهه‌ی نود سینمای ایران کدامند؟ نظر شما چیست؟
کدام فیلم‌ها، توانستند در دهه 90 به کسادی سینما پایان دهند و مخاطبان را دوباره به سینماها بکشانند؟ مخاطبان «منظوم» با مشارکت در فعالیت هیجان‌انگیز امتیازدادن به فیلم‌ها، فهرست‌های جذاب و معتبری از فیلم‌های محبوب خود ساخته‌اند.
11 تیر 1397
عدالت و حقیقت، محبوب مشترک سینما و قضاوت!
به مناسبت هفته قوه قضاییه؛ نگاهی به حضور قضا در سینمای ایران
به مناسبت هفته قوه قضاییه، نگاهی داشته‌ایم به بعضی از مطرح‌ترین فیلم‌های سینمای ایران که به نحوی به مسئله قضاوت، دادگاه، حکم و مفاهیم مرتبط با قوه قضاییه پرداخته‌اند.
07 تیر 1397
نگاهی به برترین فیلم‌های کمدی
10 فیلم برتر کمدی سینمای ایران کدامند؟ نظر شما چیست؟
با کدام، بیشتر خندیده‌اید؟ بله! پاسخ بدهید! با کدام فیلم کمدی سینمای ایران، بیشتر خندیده‌اید؟ کافی است به سایت منظوم سری بزنید و ببینید عاشقان سینمای ایران و مخاطبان سایت محبوب منظوم، پای کدام یک از فیلم‌های کمدی سینمای ایران، شادی و لذت بیشتری تجربه کرده‌اند.
04 تیر 1397
برترین‌های دهه هشتاد سینما در منظوم
10 فیلم برتر دهه‌ی هشتاد سینمای ایران کدامند؟ نظر شما چیست؟
حرفه‌ای‌ها می‌شناسند! فیلم‌های روی پرده یا تازه اکران‌شده را تقریباً همه می‌شناسند. اما شاهکارهای قدیمی‌تر سینما را فقط حرفه‌ای‌ها می‌شناسند! اگر حرفه‌ای هستید سری به سایت «منظوم» بزنید و نگاهی به لیست ده فیلم برتر دهۀ هشتاد سینمای ایران بیندازید. به‌نظر شما فیلم‌ها درست انتخاب شده‌اند؟
02 تیر 1397