خوکدانلود قانونی فیلم

‏خوک‏ ( 1396)
‏PIG‏

5.9
رای شما:
0/10
بر اساس رای 305 کاربر
104 دقیقه
فانتزی, کمدی
اکران شده در 1397/02/12

خلاصه داستان فیلم سینمایی خوک
«حسن» (با بازی «حسن معجونی»)، خشمگین است. او مدتی است موفق به فیلم ساختن نشده. ستاره‌ی محبوبش (با بازی «لیلا حاتمی»)، صبر ندارد و می‌خواهد با کارگردانان دیگر همکاری کند. همسرش (با بازی «لیلی رشیدی»)، دیگر عاشقش نیست. دخترش (با بازی «آیناز آذرهوش»)، بزرگ شده و دیگر مستقل است. مادرش (با بازی «مینا جعفرزاده») پیر شده و کم‌کم حافظه خود را از دست داده. مزاحم جذابی (با بازی «پریناز ایزدیار»)، او را هر جا می‌رود تعقیب می‌کند و اصرار دارد حسن او را وارد دنیای سینما کند.

هومن نشتائی: مانی حقیقی به طور جذاب و دقیقی به مبحث «رسانه و معایب»ش پرداخته است. مانی حقیقی در این فیلم به طور «جاافتاده»‌ای مبحث رسانه و فضای مجازی را باز کرده است. تاثیرات آن روی زندگی «مردمِ امروز» را تشریح کرده است، و بصورت خلاقانه و استفاده از فضای فانتزی فیلم‌ش، معایب و مضرات‌ش را بازگو کرده است.
شایان شفایی: همانطور که پیش از این مطرح شد، خوک را نباید ساده انگاشت. خوک فیلمی است که با دید عمیق و نگاهی ثانویه، تعابیر و تحلیل‌های متفاوت و ارزشمندی از آن حاصل می‌شود که هر کدام با سبک و سیاق خاص خودشان یادآور بخشی از زندگی و جامعه امروزی می‌شود.
راد شهبازی: تنها نقطه ضعف فیلم ، این است که ایده اولیه درخشان حقیقی (قاتل سریالی) ، در همان مرحله خام اولیه باقی می‌ماند و کلیت داستان به همین موضوع محدود شده و چندان به آن اشاره ای نمی‌شود .
دبورا یانگ: فیلم خوک با فیلم های کنعان، پذیرایی ساده و کارگران مشغول کارند ، به رقابت می پردازد، داستانی غیرعادی پیرامون زندگی کارگردان ناامیدی که بدلیل بودنش در لیست سیاه نمی تواند فیلم بسازد.
12 اسفند ماه سال 1396 مادر «شهیدقاسمی‌دانا»، در رابطه با اظهار «لیلا حاتمی»، در جشنواره «فیلم برلین»گفت:
«از خانم «لیلا حاتمی»، بابت دفاع از اغتشاش‌گران شکایت می‌کنم. از همه مادران و همسران «شهدا»، دعوت می‌کنم که به این حرکت بپیوندند.»
«پروانه معصومی»، نسبت به اظهارات سیاسی «لیلا حاتمی»،اسفند ماه سال 1396 در نشست خبری «جشنواره برلین»، فیلم سینمایی «خوک»، واکنش نشان داد و گفت:
«مگر درکشورهای دیگر اعتراض را با بوسه جواب می‌دهند؟ خانم حاتمی چرا سعی می کنید در هر چیزی دخالت کنید؟ این خانم اگردوست ندارند بروند جای دیگر زندگی کنند».
«شهاب اسفندیاری»، عضو «شورای پروانه نمایش وزارت ارشاد»، پس از دیدن فیلم سینمایی «خوک»، در رابطه با این فیلم نوشت:
«فیلم سینمایی «خوک»، یکی از رادیکال‌ترین فیلم‌های ایرانی در هجو ابتذال و سیاست‌زدگی، برخی فضاهای هنری و روشنفکری است، ماجرای کارکتر اصلی فیلم، با بازی درخشان «حسن معجونی»، تداعی‌کننده وضعیت مضحک «جعفر پناهی» است.
گاف های فیلم خوک (0 گاف)
من میرم با تیر ، با تبر و با گلوله بر می گردم ! اول تورو می کشم بعد اون سعیدی حمال و ...
(حسن معجونی): چیزی که تو این شهر فراوونه ، لونه ست
جزئیات بیشتر از فیلم خوک
پخش کننده: ...
میزان فروش: 1،185،978،000 تومان
سوالات نظرسنجی ( 8 سوال)

فیلم ارزش یک بار دیدن را دارد؟


فیلم از لحاظ فنی و هنری باکیفیت ساخته شده است؟


تیم بازیگران، نقش‌ها را خوب بازی کردند؟


داستان و ساختار فیلم غیرتکراری و جدید بود؟


حرف و پیام فیلم، مفید و ارزشمند هست؟


بعد از پایان فیلم به آن فکر می‌کردید؟


فضای فیلم با فرهنگ خانواده شما سازگار است؟


فضای فیلم مناسب کودکان است؟

نظر خود را ثبت کنید
ارزیابی مردم از فیلم خوک (از مجموع 40 رای)

ارزش تماشا
8
خوش ساخت
8.5
بازیگری
8.8
خلاقانه
9.0
محتوای مناسب
5.6
تفکربرانگیز
6.6
مناسب خانواده‌
5.6
مناسب کودکان
2.1
رای شما:
0/10
حداقل کارکتر بررسی: 0 /60
بررسی‌های مردم درباره فیلم خوک (63 بررسی)
رامان
یک کمدی متفاوت...
نقطه عطفی بر سینمای کمدی...
درجه یک...
0 لایک
0 نظر
1 ماه و 2 هفته پیش
دارا
خطر لو رفتن داستان
فیلم طنز خلاقانه و پر نکته ای بود
قلم مانی حقیقی انصافا قوی هست
جامعه عجیب ولی متاسفانه بر اساس واقعیت رو بصویر کشیده
مردم تابع جو غرق در فضای مجازی و دارای تفریحات و سرگرمی های زننده که از هویت ایرانی خودشون دور شدن به غیر از مادر حسن (که از عمد با یک زبان دیگه اونو از بقیه جدا کردنش که به نوعی میشه نماد آدم هایی هستن که هنوز هویت خودشونو حفظ کردند) که بودن در کنار اون باعث آرامش و دور شدن از فضای مضخرف جامعه و حتی در نهایت نجات جون حسن میشه. (توی آخر فیلم که فحش میده به اون مردم جوگیر خیلی خوشم اومد)
فیلم نکات بیشتری هم داره که باید ببینینش
از این فیلم مانی حقیقی خوشم اومد (به نظرم اصلا فیلم مبتذلی نبود و نگاه فیلم انتقادی بود)
تیکه های طنز هوشمندانه ای و جالبی داشت
بازی حسن معجونی فوق العاده بود (لایق جایزه هست حتی)
1 لایک
0 نظر
1 ماه و 2 هفته پیش
ساحل
نه خوب بود نه بد زیاد کشش دادن
اصلا برای کودکان مناسب نبود.
اخرشم معلوم نشد خوک کی بود و قصدش چی بود!
0 لایک
1 نظر
1 ماه و 2 هفته پیش
راد شهبازی
خوک ، آبگینه و آیینه زندگی کسمایی و امثال او بود که هنر را بی ارزش می پندارند ! کسمایی خود را با دروغ نجات می دهد و این وسط تنها مردم ساده بین هستند که گول این دروغ را میخوانند ! مهم نیست خوک کیست و برای چه به دنبال کارگردانان بود ! اصلا در ذات کمدی بی منطقی وجود دارد ؛ در اینجا اثر هم که فانتزی و دیوانه وار است ! پیشنهاد می کنم چند بررسی از فیلم را مطالعه فرمائید تا متوجه منظور اثر شوید ! درضمن این مطالب تنها تراوشات ذهن بنده است ؛ بر این فیلم و دیگر آثار حقیقی تعبیرهای بسیاری موجود است
2 لایک
1 ماه و 2 هفته پیش
راد شهبازی
فیلم "خوک" به همراه فیلم "سه رخ" جعفر پناهی ؛ در لیست بهترین آثار سینمایی سال 2019 نشریه معتبر نیویورکر قرار گرفت
4 لایک
0 نظر
1 ماه و 3 هفته پیش
محمد محمدی
واقعا فیلم مزخرفی بود مخصوصا آخرش
0 لایک
1 نظر
1 ماه و 3 هفته پیش
راد شهبازی
مشتاقم که بدانم چرا فیلم را به این سادگی نقض کردید ! آیا کارگردانی ، بازی ها و فیلمبرداری کار ضعیف بود ؟ یا فاقد فیلمنامه کاملی بود ؟
2 لایک
1 ماه و 3 هفته پیش
پویا
زیباترین فیلم ایرانی که دیده ام. فهم این فیلم چندان سخت نیست اما مخاطب عام یا به قوای عوام چون آن مخالف نظر خود می یابد با آن ارتباط برقرار نمیکند
1 لایک
0 نظر
1 ماه و 3 هفته پیش
نسیم
مخلوطی از جنبه ی کمدی ، جنایی ، درام . کاری نو ومتفاوت
2 لایک
0 نظر
2 ماه پیش
علیرضا حیدری
سلام... به نظر می رسد در دورانی بسر می بریم که نه سخت گیری های اوایل انقلاب و یا حتی پس از جنگ دیده می شود و نه اهداف متعالی فرهنگی بشدت گذشته مورد توجه عموم جامعه قراردارد و از سوی دیگر قشر روشنفکر جامعه نیز خود را در این اوضاع بلاتکلیفی رها دیده و سعی دارد از هر وسیله ای برای بیان نظر و ایده ها و تئوری های نظری خود استفاده کند طبیعی ست در این میان سینما بهترین ابزار برای بیان درونیات اشخاص می باشد مهمترین وسیله در میان رسانه با طول فرکانس بالا برای ارتباط برقرار کردن با تمامی اقشار جامعه مدنی خصوصا فراتر از مرزهای ملی... این نکته جنبه های مثبت و منفی ذاتی خود را به همراه داشته و فارغ از ارزیابی خوب بد زشت یک حرکت به سمت جلوست و جای تامل برای نتیجه گیری را هم باز می گذارد... سینمای امروز ایران خود را فارغ از هرگونه مشکلات اقتصادی و اجتماعی و پیدا کردن راه حل مناسب برای ارائه جدا کرده است و بیش از آنکه به مردم و مشکلات آنها فکر کند به نوآوری و خلق تازه همت گمارده و یک سوی رشد خود را آنسوی مرزها می بیند و منتظر تعریف تمجید است و طبعا نمی خواهد از مسایل سیاسی هم دور بماند لذا هر فرصتی را برای بیان مانیفست های خود مناسب دیده و دست بکار می شود... در ارزیابی شکل شاید فیلم خوک قابل دفاع باشد و البته به عنواه فیلمی تجربه گرا اما در ارتباط با محتوا فیلم در هاله ای از نمادها و نشانه هایی به محدودیت می رسد که ارتباطش با مخاطب عام کمتر شده و به شکلی به اداهای روشنفکری نزدیک شده است و سعی دارد خود را تافته جدا بافته از هنر و ارتباطش با مردم بیشتر به معرض نمایش بگذارد سوژه ای کاملا شخصی با فرکانس محدود در میان حتی هنرمندان که نتوانست در ذهن مخاطب به هزار توی ذهنی او به درستی راه پیدا کند و در حد فیلم خوب برای یک بار دیدن متوقف می شود...
0 لایک
0 نظر
2 ماه پیش
ملیکا منتظری
به نظر من این فیلم توهین آمیزه و رابطه بین بازیگر و کارگردان رو خیلی خیلی بد جلوه میده
2 لایک
2 نظر
2 ماه و 1 هفته پیش
راد شهبازی
شما به هدف و انگیزه کارگردان جهت ساخت این چنین پروژه ای توجه کنید ! نه رابطه بازیگر و کارگردان ... حسن کارکتریست که باید به اینگونه پرداخته شود و درضمن فیلم باید این چنین وضعیتی را به وجود آورد تا وچه دراماتیک کار درآید!
2 لایک
2 ماه و 1 هفته پیش
ملیکا منتظری
راستش خیلی متوجه هدف و انگیزه مانی حقیقی نشدم میشه لطفا توضیح بدید
0 لایک
2 ماه پیش
مشاهده بررسی‌های بیشتر