علی مصفا

‏علی مصفا‏
Ali Mosafa

تهیه کننده

علی مصفا، کارگردان، تهیه‌کننده و بازیگر سینما و تلویزیون، سال ۱۳۴۵ در تهران متولد شد. وی فارغ‌التحصیل رشته‌ی عمران از "دانشکدهٔ فنّی دانشگاه تهران" در سال (۱۳۷۴) است.
علی مصفا، جایزه‌ی هیئت داوران از جشنواره‌ی پونا، جایزه ی هیئت داوران برای بهترین فیلمنامه از جشنواره‌ی ‌کرالا، جایزه‌ی فیبرشی از چهل‌وهفتمین جشنواره کارلوواری، دیپلم افتخار بهترین بازیگر مرد از جشنواره‌ی فیلم فجر، سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل مرد و سیمرغ بلورین بهترین فیلم‌نامه اقتباسی از جشنواره فیلم فجر، را در کارنامه‌ دارد.

برنده 1 و نامزد 5 سیمرغ بلورین از جشنواره فیلم فجر
سوابق کاری علی مصفا
بازیگر
تهیه کننده
نویسنده
کارگردان
مدتی شایعات زیادی مبنی بر جدایی «لیلا حاتمی» و «علی مصفا» انتشار شد و علی مصفا در پاسخ به این شایعات گفت:
«چون ما بازیگریم، لزومی ندارد عملیات بخصوصی انجام دهیم که حاشیه پیش نیاید. اگر بخواهد پیش بیاید، می آید. ما مراقبت خاصی نمی کنیم.»
به خاطر فیلم «گذشته»، «علی مصفا» و «لیلا حاتمی» به پاریس رفتند که چون فیلم طولانی بود. بچه هایشان را مدرسه ثبت نام کردند و بعد از 9 ماه برگشتند. فیلم برداری چهار ماه طول کشید که با دوران تمرین مجموعا شش ماه علی مصفا درگیر بود. ولی آنها سال تحصیلی را تمام کردند و بعد برگشتند. حاتمی با وجود این که به سفر ابراز علاقه می کند اما سفرهای جشنواره ای را خسته کننده می داند. اما علی مصفا آن ها را انگیزه بخش می داند.
خیلی ها معتقدند رابطه عاشقانه شخصیت های فیلم «لیلا» با توجه به واقعی بودن آن در بین بازیگرانش برای تماشاگران خاص و عام، بسیار باورپذیر درآمده است. «علی حاتمی» در پاسخ به این سوال که چقدر از ارتباط عاشقانه فیلم واقعی بوده و آیا حس علاقمندی این زوج هنرمند سینما در طول همین کار شکل گرفته، گفته است:
«اتفاقا دوست دارم به این سوال جواب بدهم. آن حس ها همه اش واقعی است. قبل از شروع فیلمبرداری حس هایمان به هم شروع شده بود. اصلا آقای «مهرجویی» اول ما را به هم علاقمند کرد و بعد فیلمش را ساخت.»
«داود رشیدی»، بازیگر مطرح سینما تئاتر و تلویزیون روایت جالبی از آشنایی با خانواده «حاتمی» و ماجرای این ازدواج تعریف کرده بود:
«صمیمیت من و «علی حاتمی» به سال های قبل برمی گردد. ما با هم دوست بودیم و رفت و آمد خانوادگی داشتیم. لیلی و لیلا با هم بزرگ شدند. من و علی حاتمی واقعا مثل دو برادر بودیم و رفت و آمد ما و خانواده او هنوز هم ادامه دارد تا جایی که آقای مصفا برای خواستگاری از «لیلا حاتمی» پیش من آمد چون «علی حاتمی» دیگر فوت کرده بود.»
نظرات مردم (6 نظر)
ار
💙💙💙💙
0 لایک
0 نظر
1398/11/12
علی فیلم بین
با شخصیت و البته حرفه ای.
0 لایک
0 نظر
1397/07/25
عسلی
بسیار عالی♥♥♥
0 لایک
0 نظر
1396/12/28
آرمان عسگری
خداییش ایشون پدر لیلا حاتمی مادر ....بچه هاشون چی بشن
1 لایک
0 نظر
1396/07/08
غــــریبه
هنرمند خوبیه....
0 لایک
0 نظر
1396/07/07
الهه
خوبه
1 لایک
0 نظر
1396/06/10