حواشی «علی مصفا» (10 حاشیه)

علی مصفا در سال (۱۳۹۱) عضو هیئت داوران جشنواره‌ی "اوسیان سینه فن" هند بود.
وی در سال ۱۳۷۷ با لیلا حاتمی ازدواج کرد و دارای دو فرزند به نام‌های مانی و عسل است.
«علی مصفا»، دو فیلم بلندش را با نام‌های «سیمای زنی در دوردست» و «پله آخر» را با حضور «لیلا حاتمی» کارگردانی کرد.
«علی مصفا»، در سال 1370 با بازی در فیلم امید به کارگردانی حبیب کاوش بازیگری سینما را آغاز کرد اما با حضور در فیلم پری موفق شد جایزه بهترین بازیگر نقش دوم را از سیزدهمین جشنواره فیلم فجر بدست آورد.
«علی مصفا»، برای بازی در فیلم های «لیلا» و «پارتی» کاندیدای دریافت جایزه شد.
«علی مصفا»، در سال 1380 با بازی در مجموعه «کیف انگلیسی» بازیگری در مجموعه تلوزیونی را تجربه کرد.
«داود رشیدی»، بازیگر مطرح سینما تئاتر و تلویزیون روایت جالبی از آشنایی با خانواده «حاتمی» و ماجرای این ازدواج تعریف کرده بود:
«صمیمیت من و «علی حاتمی» به سال های قبل برمی گردد. ما با هم دوست بودیم و رفت و آمد خانوادگی داشتیم. لیلی و لیلا با هم بزرگ شدند. من و علی حاتمی واقعا مثل دو برادر بودیم و رفت و آمد ما و خانواده او هنوز هم ادامه دارد تا جایی که آقای مصفا برای خواستگاری از «لیلا حاتمی» پیش من آمد چون «علی حاتمی» دیگر فوت کرده بود.»
خیلی ها معتقدند رابطه عاشقانه شخصیت های فیلم «لیلا» با توجه به واقعی بودن آن در بین بازیگرانش برای تماشاگران خاص و عام، بسیار باورپذیر درآمده است. «علی حاتمی» در پاسخ به این سوال که چقدر از ارتباط عاشقانه فیلم واقعی بوده و آیا حس علاقمندی این زوج هنرمند سینما در طول همین کار شکل گرفته، گفته است:
«اتفاقا دوست دارم به این سوال جواب بدهم. آن حس ها همه اش واقعی است. قبل از شروع فیلمبرداری حس هایمان به هم شروع شده بود. اصلا آقای «مهرجویی» اول ما را به هم علاقمند کرد و بعد فیلمش را ساخت.»
به خاطر فیلم «گذشته»، «علی مصفا» و «لیلا حاتمی» به پاریس رفتند که چون فیلم طولانی بود. بچه هایشان را مدرسه ثبت نام کردند و بعد از 9 ماه برگشتند. فیلم برداری چهار ماه طول کشید که با دوران تمرین مجموعا شش ماه علی مصفا درگیر بود. ولی آنها سال تحصیلی را تمام کردند و بعد برگشتند. حاتمی با وجود این که به سفر ابراز علاقه می کند اما سفرهای جشنواره ای را خسته کننده می داند. اما علی مصفا آن ها را انگیزه بخش می داند.
مدتی شایعات زیادی مبنی بر جدایی «لیلا حاتمی» و «علی مصفا» انتشار شد و علی مصفا در پاسخ به این شایعات گفت:
«چون ما بازیگریم، لزومی ندارد عملیات بخصوصی انجام دهیم که حاشیه پیش نیاید. اگر بخواهد پیش بیاید، می آید. ما مراقبت خاصی نمی کنیم.»