منطقه پرواز ممنوع

‏منطقه پرواز ممنوع‏ (1397)
‏No-Fly Zone‏

7.3
رای شما:
0/10
بر اساس رای 59 کاربر
ماجراجویی, مهیج
اکران شده در 1398/08/15

خلاصه داستان فیلم سینمایی منطقه پرواز ممنوع
سه نوجوان که در حال آماده شدن برای مسابقه ساخت پهباد هستند٬ با پیدا شدن یک یوزپلنگ در اطراف محل زندگی‌شان٬ وارد مسائل و درگیری‌های مختلف و مهیجی می‌شوند.

آغاز رکوردشکنی «منطقه پرواز ممنوع» در شهرستان‌ها
سینمایی «منطقه پرواز ممنوع» که قرار است از ۱۵ آبان در سینماهای سراسر کشور اکران شود٬ چند روزی است اکرانش در شهرستان‌ها و شهرهای بدون سینما آغاز شده و توانسته با ۵ میلیون تومان فروش در شهر تالش٬ رکورد فروش فیلم در این شهر را بشکند. پیش‌تر رکورد فروش فیلم در شهر تالش با ۲ و ۱.۵ میلیون در اختیار «به وقت شام» و «هزارپا» بود. اکران در این شهر هنوز ادامه دارد.
امام جمعه تبریز مردم این شهر را به تماشای فیلم خانواده‌‌پسند «منطقه پرواز ممنوع» که در جشنواره فیلم کودک و نوجوان اصفهان مورد استقبال قرار گرفته بود٬ دعوت کرد.
سوتی های فیلم منطقه پرواز ممنوع (0 سوتی)
دیالوگ های فیلم منطقه پرواز ممنوع (0 دیالوگ)
جزئیات بیشتر از فیلم منطقه پرواز ممنوع
پخش کننده: بهمن سبز
میزان فروش: 5،938،701،000 تومان
سوالات نظرسنجی ( 8 سوال)

فیلم ارزش یک بار دیدن را دارد؟


فیلم از لحاظ فنی و هنری باکیفیت ساخته شده است؟


تیم بازیگران، نقش‌ها را خوب بازی کردند؟


داستان و ساختار فیلم غیرتکراری و جدید بود؟


حرف و پیام فیلم، مفید و ارزشمند هست؟


بعد از پایان فیلم به آن فکر می‌کردید؟


فضای فیلم با فرهنگ خانواده شما سازگار است؟


فضای فیلم مناسب کودکان است؟

نظر خود را ثبت کنید
ارزیابی مردم از فیلم منطقه پرواز ممنوع (از مجموع 15 رای)

ارزش تماشا
9.7
خوش ساخت
9
بازیگری
9
خلاقانه
9.3
محتوای مناسب
9.6
تفکربرانگیز
8.8
مناسب خانواده‌
8.8
مناسب کودکان
9.2
در دنیای اینترنت
رای شما:
0/10
حداقل کارکتر بررسی: 0 /60
بررسی‌های مردم درباره فیلم منطقه پرواز ممنوع (11 بررسی)
ریحانه دلاور
فیلم بسیار عالی و محشره هرچقدر هم ببینی از دیدنش خسته نمیشی خیلی زحمت کشیدن و واقعا هم فیلم خوبی شده.
1 لایک
0 نظر
1 ماه و 2 هفته پیش
مرتضی دهقانی
در کل فیلم خوبی بود... فیلمبرداری عالی و انتخاب بازیگران خوب باعث شده تا فیلم زیباتر شود ...
1 لایک
0 نظر
2 ماه پیش
رضا
آدم واقعا می مونه در مورد این فیلما چی بگه فاجعه س
0 لایک
0 نظر
2 ماه و 4 هفته پیش
سام ملکی وش
فیلمی به شدت زیبا بود فیلم خیلی فیلمبرداری خوبی داشت بازیگری عالی بود ولی خیلی کم حرف های بدی داشت در بعضی از صحنه ها واقعا فیلم قشنگی بود
1 لایک
0 نظر
3 ماه پیش
سام ملکی وش
عالی بود
1 لایک
0 نظر
3 ماه پیش
علی دشتی
این فیلم عالیه
حتما برید ببینید
2 لایک
0 نظر
4 ماه پیش
مجتبی همتی فر منطقه پرواز آزاد!
(به بهانه آغاز اکران فیلم منطقه پرواز ممنوع )
13980817

پیش‌نوشت به همه‌ی پدر و مادرهای دلسوز؛ مربیان پرورشی؛ مدیران مدارس و مربیان تشکل‌های تربیتی و روحانیون مسجدی؛ همت کنیم تا همه نوجوانان دور و برمان فیلم سینمایی «منطقه پرواز ممنوع» را ببینند (به ویژه ابتدایی دوم و متوسطه اول).
اما درباره فیلم:
1ـ «منطقه پرواز ممنوع» به خوبی «دنیای نوجوان» را به قاب تصویر کشیده است؛ دنیای نوجوان و برای نوجوان که گم‌شده‌ی این روزهای ماست.
بنا به شواهد، ما فعالان فرهنگی و تربیتی بیشتر منفعلیم! مثلاً «کودکی» برایمان آنگاه مهم می‌شود که مطالعات آن‌وری‌ها و فعالیت‌هایشان اهمیت این دوره را برجسته می‌کند و تازه ما هم به صورت انفعالی روایت آن‌ها را می‌پذیریم و به تکاپو می‌افتیم که چرا خفته‌اید، باید کاری کرد. آنگاه در «کودکی‌زدگی» تا بدانجا پیش می‌رویم که نوجوانی و جوانی و بزرگسالی را تقریباً فراموش می‌کنیم! در حالی که نوجوانی به عنوان دوره هویت‌یابی، اگر مهم‌تر از کودکی نباشد، کم‌اهمیت‌تر نیست. فیلم از این جنبه ارزشمند است و افقی را پیش روی نظام تعلیم و تربیت ما می‌گشاید که باید آن را غنیمت شمرد.
2ـ «منطقه پرواز ممنوع» یک فیلم «نوجوانانه» است و دوره نوجوانی اقتضائاتی دارد، مثل گروه‌گرایی، استقلال‌طلبی، نیاز به جدی گرفتن فعالیت‌ها و دغدغه‌ها از سوی بزرگترها و مسئولیت‌دهی، دنیای رویایی و تا حدی زیادی نیاز به فرصت تجربه و کسب موفقیت با چاشنی هیجان و ریسک.
یک قوت فیلم ترسیم فضای این چنینی در قالب یک سناریوی محکم و گیراست که هم برای نوجوانان جذاب است و هم برای مربیان و پدر و مادرها تا نحوه برخورد مناسب با این سن را ببینند. البته بزرگترها باید مراقب باشند که داستان و روایت فیلم را با منطق بزرگسالانه قضاوت نکنند! فیلم را باید نوجوانانه دید.
3ـ «منطقه پرواز ممنوع» مسایل راهبردی ایران امروز را به صورتی منسجم و نرم معرفی می‌کند، «پیشرفت علمی و فناوری و حسادت و عداوت دشمنان»، «تولید ملی و سبک زندگی در مقابل روحیه توأمان ناامیدی و مصرف‌گرایی»، «معناداری جبهه مقاومت و دفاع از حریم اسلام ناب»، «استمرار دشمنی‌ها در قالب شعارهای عامه‌پسندی مثل توسعه، رفاه و محیط زیست».
یکی از نیازهای مردمان ما به ویژه نوجوانان، آشنا شدن عمیق با این مسایل «راهبردی» و همدلی و همراهی با آن‌هاست. طبیعتاً با معرفی صحیح این مسایل، بسیاری از شبهات رفع و حرکت انقلاب ما پرشتاب‌تر خواهد شد. فیلم توانسته به نحوی سازوار همه این پیام‌ها را بدون اینکه مخاطب را بیازارد، در خود جای دهد. البته این امر باعث چگال شدن فیلم شده و لازم است برای تفصیل آن‌ها در پیوست‌های برنامه‌ای فیلم فکری کرد.
4ـ «منطقه پرواز ممنوع» فیلمی است که به «تربیت حماسی» نوجوانان کمک می‌کند و «شور و هیجان آرمان‌خواهانه همراه با شعور» را لااقل برای چند روزی در آن‌ها به وجود می‌آورد. این مضامین، نیاز جدی بچه‌های امروزی ماست و حتماً باید برای پرورش و استمرار آن بعد از فیلم هم فکر کرد و کمک‌یار تیم سازنده فیلم بود. ادامه فیلم به صورت کتاب و پویانمایی، طراحی و اجرای اردوهای تربیتی با مضامین نزدیک به فیلم، تولید محصولات فرهنگی هویتی نوجوانانه (مثل دست‌بند و گردن‌بند) و ... بعضی از ایده‌های اولیه است که جا دارد بیشتر پخته شوند.
و چند نکته:
1ـ «منطقه پرواز ممنوع» به نوعی یک فیلم پسرانه است و تا حدی به اقتضائات دخترانه نپرداخته است. البته این کاستی، به این معنا نیست که دختران نوجوان سرزمینم بهره‌ای از فیلم نمی‌برند، اما کاش به این وجه هم توجه می‌شد.
2ـ یکی از نقدهای وارده به فیلم، به رسمیت شناختن و ترویج «فرار از مدرسه» ‌است. نکته قابل تأملی است! اما به نظر می‌آید در عین اینکه در عین اینکه باید مراقب باشیم تا همچون «عصر جدید» ایده‌ی مدرسه‌زدایی را دامن نزنیم، باید حواسمان باشد در چارچوب «مدرسه کنونی» هم گیر نکنیم. تعلیم و تربیت اسلامی، «تکلیف‌گرا» است و گاهی چارچوب مدرسه همچون دیگر ساختارها و نظم مدرن برای انجام مسئولیت و تکلیف تنگ هستند. لزوماً نباید اصل مدرسه را نفی کرد، بلکه باید به بازسازی مفهومی و ساختاری آن پرداخت تا با تعلیم و تربیت اسلامی هماهنگ شود.
3ـ همچنان که دوستان دیگر در تحلیل این فیلم اشاره کرده‌اند، یکی از نقاط قوت فیلم «باز کردن افق فراملی و جهان‌وطنی» است: نوجوان افغان در کنار نوجوانان ایرانی. اما گویا سازندگان نتوانسته‌اند از کلیشه‌ها عبور کنند و نخبگی برادران افغانستانی را هم در پیشبرد این عملیات نشان دهند و به برخی از کارهای روزمره محدودش کرده‌اند.
خداقوت به همه رفقای سازنده فیلم؛
روح همه‌تون شاد!
6 لایک
0 نظر
4 ماه و 1 هفته پیش
رضا
خیلی بد
0 لایک
1 نظر
4 ماه و 2 هفته پیش
محمد کاظم زحمتکش
کاش لااقل علتش رو می فرمودین
3 لایک
4 ماه پیش
مجتبی همتی فر
به عنوان یک کارشناس تربیتی، دیدن این فیلم را به همه مربیان و نوجوانان توصیه می‌کنم.
4 لایک
0 نظر
4 ماه و 3 هفته پیش