حمید نعمت‌الله

‏حمید نعمت‌الله‏
Hamid Nematollah


حمید نعمت‌الله، کارگردان، نویسنده و تهیه کننده سینما و تلویزیون، در آثاری همچون سریال تلویزیونی «وضعیت سفید»، فیلم سینمایی «رگ خواب» و فیلم سینمایی «بی پولی» فعالیت داشته است.

نامزد 2 سیمرغ بلورین از جشنواره فیلم فجر
سوابق کاری حمید نعمت‌الله
کارگردان
نویسنده
تهیه کننده
دستیار دوم فیلمبردار
سریال تلویزیونی «وضعیت سفید» به کارگردانی «حمید نعمت الله»، پس از طی پروسه تولید 3 ساله، در سال 1390 روی آنتن شبکه سوم سینما رفت و با استقبال مخاطبان همراه شد.
در 24 آبان ماه 1392 «حمید نعمت الله»، «احمدرضا معتمدی» و «بهاره رهنما» به عنوان داوران جشنواره بین المللی فیلم کودک «شاپرک های شهر» در بخش سینمایی معرفی شدند.
برادر «حمید نعمت الله»، «سعید نعمت الله»، به عنوان نویسنده فیلمنامه های تلویزیونی چون «زیر هشت»، «جراحت» شناخته می شود. «معصومه بیات» همسر حمید نعمت الله نیز نویسنده است که نامش در برخی از کارهای نعمت الله دیده می شود.
«حمید نعمت الله»، کارگردان برجسته سینما در گفتگویی با خبرنگار فرهنگی در اوایل سال 1395 پروژه کاری جدید خود را اعلام کرد. به گفته نعمت الله، «شعله ور» نام فیلم سینمایی جدید اوست که قرار است امسال ساخته شود. پیش از این یکی از رسانه ها از همکاری نعمت الله با موسسه «اوج» برای ساخت فیلم بعدی اش خبر داده بود. نعمت الله با تکذیب این خبر «محمدرضا شفیعی» را تهیه کننده این فیلم اعلام کرد و اضافه کرد این فیلم تماما با هزینه بخش خصوصی تهیه خواهد شد. «شعله ور» در ادامه سینمای اجتماعی نعمت الله است و بعد از کامل شدن مراحل فنی «رگ خواب» جلوی دوربین خواهد رفت. بخش کوچکی از این فیلم در تهران و شمال کشور و بقیه آن در استان سیستان و بلوچستان فیلمبرداری خواهد شد.
شب گذشته در بخش خبری ساعت 22 تلویزیون صحبتهای حمید نعمت الله در تایید توقف اکران فیلم‌ها پخش شد.
نظرات مردم (3 نظر)
خانم کاظمی
واقعا کارگردان خیلی خوبی هستن آثار هنری و زیبایی رو به جامعه سینما و تلویزیون تقدیم کردن
0 لایک
0 نظر
1397/06/26
سپنتا ملکی
عالی
0 لایک
0 نظر
1396/10/21
سید رمضان حسینی
میشه یکی بگه این جزئیات چه ربطی به حمید نعمت الله داره
این که همه ش راجع به کیمیایه!
0 لایک
0 نظر
1395/11/02