شعله ور

‏شعله ور‏ ( 1395)
‏FLAMING‏

7.1
رأی شما:
10 / 0
بر اساس رای 102 کاربر
90 دقیقه
درام
اکران شده در 1397/05/24

خلاصه داستان فیلم سینمایی شعله ور
فیلم سینمایی شعله ور درباره‌ی کسی است که تمام سعی خود را می‌کند که زندگی بی دغدغه‌ای داشته باشد اما تنش‌های روحی،‌ خانوادگی و محیطی او را در محاصره قرار می‌دهند.

برنده 1 و نامزد 7 سیمرغ بلورین از جشنواره فیلم فجر
شعله‌ای که زبانه نمی‌کشد!
امیر حسین خیراندیش: فیلم علاوه بر دغدغه‌ی اخلاقی، دغدغه‌ای اجتماعی هم دارد، رسیدگی مسئولین به سیستان و بلوچستان که علناً در فیلم بیان می‌شود. با وجود تلاش نعمت الله در چینش و انتخاب محترمانه میزانسن و نما اما بعضی لوکیشن‌ها و روند داستان در واقع به انگاره‌‌ عمومی و تصویر منفی مردم از این ناحیه دامن می‌زند.
خاکستر تلمبار شده
آرش پارساپور: فیلم شعله ور نمی‌تواند موفقیت‌های آثار قبلی نعمت‌الله را تکرار کند ولی عملا فیلم بدی هم نیست. انتظارات از این کارگردان و همچنین پتانسیل‌های فیلم که تا حد زیادی از دست رفته‌اند بالاست و صرفا امین حیایی به‌خاطر شخصیت عجیبش در فیلم می‌تواند ماندگار باشد.
وضعیت قرمز
افشین علیار: به نظر می‌رسد نعمت الله بعد از ساخت رگ خواب و پرداختن به روحیات و مسیر زندگی یک زن خواسته فیلمی مردانه بسازد اما مشخص نیست زنان و مردان در فیلم‌های نعمت الله چرا به این شدت عقب افتاده و بی‌دست و پا هستند؟
آذین غروب بر فراز آبی آرام دریاها
مدیسا مهراب پور: «شعله‌ور» در اینجا با «ال» آخرین ساخته فرهوفن رابطه فرا متنی ویژه‌ای پیدا می‌کند گویی نسخه‌ای مردانه و البته ایرانیزه شده از شیوع نفرت مشابه و پرورش هیولایی که در قهرمان «ال» هم حضور دارد، باشد.«ال» هم در نشان دادن نفرت و صراحت لهجه در به تصویر کشیدن شر با تماشاگرش شوخی ندارد و مدام او را آزار می‌دهد.
با خرید قانونی و شرعی فیلم‌های ایرانی، علاوه بر حمایت از تولید ملی می‌توانید در ادامه حیات صنعت تولید فیلم و سریال ایرانی نیز سهمی داشته باشید. علاوه بر این،‌ با دانلود آثار آن‌ها را همیشه در رایانه خود ذخیره خواهید داشت و دیگر نگران گم شدن DVD‌ فیلم‌ها نخواهید بود :)
در نظرسنجی مجمع نویسندگان و منتقدان سینمای انقلاب دوره سال 1396، فیلم سینمایی «تنگه ابوقریب»، «به وقت شام»، «لاتاری»، به عنوان سه اثر برتر جشنواره فجر انتخاب شدند و فیلم‌های سینمایی «شعله‌ور» و «مغزهای کوچک زنگ‌زده»، به صورت مشترک در رتبه «پنجم» قرار گرفتند.
فیلم سینمایی «شعله‌ور»، سومین همکاری مشترک بین «همایون شجریان» (خواننده» با «حمید نعمت‌الله» (کارگردان)، بعد از فیلم سینمایی «آرایش غلیظ» و فیلم سینمایی «رگ خواب» است.
«محسن روزبهانی»، با حضور در فیلم‌های سینمایی؛ «به وقت شام»، «تنگه ابوقریب»، «شعله‌ور» و «سرو زیر آب»، پرکارترین بدل‌کار در «سی‌و‌ششمین جشنواره فیلم فجر» است.
گاف های فیلم شعله ور (0 گاف)
دیالوگ های فیلم شعله ور (8 دیالوگ)
مشاهده همه
(امین حیایی): الان همه چیز قشنگه ! همه چی هماهنگه ! من با همه مهربونم
من دیوونم ! دیوونم که یهو سوار هواپیما میشم میام سر میزنم به کوه و بیابون !
(امین حیایی): دیگه هر چی تنم کنم ؛ هیچ فرقی نداره ، انگار همش رخت بیچارگی تنمه !
از یک مدرسه 900 نفره همه که آدم نمی‌شند، اکثریت دست بدخت هاست.
خسته شدم از بس دویدم! باید استراحت کنم! باید از پله ها بالا برم
این روزا دختر خوب و پسر خوب بابا و مامام بودن جواب نمیده!!
نیروهای خوب همه تو شهرستانن!!
همه بدبختیات تقصیر منه!این پسرت خوبه؛ کلاهبردار اعظم!
سوالات نظرسنجی ( 8 سوال)

فیلم ارزش یک بار دیدن را دارد؟


فیلم از لحاظ فنی و هنری باکیفیت ساخته شده است؟


تیم بازیگران، نقش‌ها را خوب بازی کردند؟


داستان و ساختار فیلم غیرتکراری و جدید بود؟


حرف و پیام فیلم، مفید و ارزشمند هست؟


بعد از پایان فیلم به آن فکر می‌کردید؟


فضای فیلم با فرهنگ خانواده شما سازگار است؟


فضای فیلم مناسب کودکان است؟

نظر خود را ثبت کنید
ارزیابی مردم از فیلم شعله ور (از مجموع 28 رای)

ارزش تماشا
9
خوش ساخت
8.8
بازیگری
9.5
خلاقانه
8
محتوای مناسب
8.7
تفکربرانگیز
8
مناسب خانواده‌
7.7
مناسب کودکان
4.6
بررسی‌های مردم درباره فیلم شعله ور (35 بررسی)

زهرا
0 لایک
0 نظر
2 ماه پیش

ارسلان امیدعلی
0 لایک
0 نظر
2 ماه و 3 هفته پیش

ممدرضا
0 لایک
1 نظر
2 ماه و 3 هفته پیش

الهام فرهنگ
3 لایک
0 نظر
3 ماه پیش

سپنتا ملکی
0 لایک
1 نظر
3 ماه و 1 هفته پیش

راد شهبازی
0 لایک
3 ماه پیش

زهرا
0 لایک
2 نظر
3 ماه و 3 هفته پیش

محمودی
0 لایک
1 نظر
4 ماه پیش

علی فیلم بین
1 لایک
2 ماه و 1 هفته پیش

زهره
1 لایک
2 ماه و 1 هفته پیش

زهرا
1 لایک
2 ماه و 1 هفته پیش

راد شهبازی
یک درام کالت پخته ، متفاوت و بسیار قوی ! گویا که شاعر حمید نعمت الله ، استاد خلق کارکترهایی منفی اما جذاب است . فیلمنامه ای قوی و کارشده با چاشنی اغراق ، بازی تحسین برانگیز امین حیایی در نقشی بسیار متفاوت و کم نظیر ، دکوپاژ جذاب و میزانسن حرفه ای و ستودنی نعمت الله به همراه نماهای کم نظیر روزبه رایگا ، طراحی صحنه کم نقص محمدرضا شجاعی ، از معدود فیلم های به معنای اصلی کلمه کم نقص و خوب این روز های سینما و جز بهترین فیلم های جشنواره فجر امسال . درست است که شعله ور طعمی متفاوت نسبت به فیلم های قبلی نعمت الله دارد و نتواند عده ای از طرفداران وی را راضی کند ، اما مطمئن باشید بسیاری از سینمادوستان شیفته این سبک فیلم جدید وی خواهند شد ! ناگفته نماند که شعله ور و هرفیلم دیگری ، بی شک عاری از نقص نیست ! مشکل های ریزی در فیلم وجود دارد که مهمترین آن ریتم کند فیلم در اواسط آن است که به عقیده بنده با نکات مثبت فیلم این دست عیب ها را برای بیننده می پوشاند ! به امید روزی که سینمای ما بشود مملوء از این دست فیلم هایی که تامدت ها بتوان راجع به آن حرف زد ...
4 لایک
3 نظر
4 ماه و 3 هفته پیش

خانم کاظمی
4 لایک
4 ماه و 3 هفته پیش

راد شهبازی
3 لایک
4 ماه و 2 هفته پیش
مشاهده بررسی‌های بیشتر