شعله ور

‏شعله ور‏ ( 1395)
‏FLAMING‏

6.5
رای شما:
0/10
بر اساس رای 442 کاربر
90 دقیقه
درام
اکران شده در 1397/05/24

خلاصه داستان فیلم سینمایی شعله ور
فیلم سینمایی شعله ور درباره‌ی کسی است که تمام سعی خود را می‌کند که زندگی بی دغدغه‌ای داشته باشد اما تنش‌های روحی،‌ خانوادگی و محیطی او را در محاصره قرار می‌دهند.

برنده 1 و نامزد 7 سیمرغ بلورین از جشنواره فیلم فجر
امیر حسین خیراندیش: فیلم علاوه بر دغدغه‌ی اخلاقی، دغدغه‌ای اجتماعی هم دارد، رسیدگی مسئولین به سیستان و بلوچستان که علناً در فیلم بیان می‌شود. با وجود تلاش نعمت الله در چینش و انتخاب محترمانه میزانسن و نما اما بعضی لوکیشن‌ها و روند داستان در واقع به انگاره‌‌ عمومی و تصویر منفی مردم از این ناحیه دامن می‌زند.
آرش پارساپور: فیلم شعله ور نمی‌تواند موفقیت‌های آثار قبلی نعمت‌الله را تکرار کند ولی عملا فیلم بدی هم نیست. انتظارات از این کارگردان و همچنین پتانسیل‌های فیلم که تا حد زیادی از دست رفته‌اند بالاست و صرفا امین حیایی به‌خاطر شخصیت عجیبش در فیلم می‌تواند ماندگار باشد.
افشین علیار: به نظر می‌رسد نعمت الله بعد از ساخت رگ خواب و پرداختن به روحیات و مسیر زندگی یک زن خواسته فیلمی مردانه بسازد اما مشخص نیست زنان و مردان در فیلم‌های نعمت الله چرا به این شدت عقب افتاده و بی‌دست و پا هستند؟
مدیسا مهراب پور: «شعله‌ور» در اینجا با «ال» آخرین ساخته فرهوفن رابطه فرا متنی ویژه‌ای پیدا می‌کند گویی نسخه‌ای مردانه و البته ایرانیزه شده از شیوع نفرت مشابه و پرورش هیولایی که در قهرمان «ال» هم حضور دارد، باشد.«ال» هم در نشان دادن نفرت و صراحت لهجه در به تصویر کشیدن شر با تماشاگرش شوخی ندارد و مدام او را آزار می‌دهد.
در نظرسنجی مجمع نویسندگان و منتقدان سینمای انقلاب دوره سال 1396، فیلم سینمایی «تنگه ابوقریب»، «به وقت شام»، «لاتاری»، به عنوان سه اثر برتر جشنواره فجر انتخاب شدند و فیلم‌های سینمایی «شعله‌ور» و «مغزهای کوچک زنگ‌زده»، به صورت مشترک در رتبه «پنجم» قرار گرفتند.
فیلم سینمایی «شعله‌ور»، سومین همکاری مشترک بین «همایون شجریان» (خواننده» با «حمید نعمت‌الله» (کارگردان)، بعد از فیلم سینمایی «آرایش غلیظ» و فیلم سینمایی «رگ خواب» است.
«محسن روزبهانی»، با حضور در فیلم‌های سینمایی؛ «به وقت شام»، «تنگه ابوقریب»، «شعله‌ور» و «سرو زیر آب»، پرکارترین بدل‌کار در «سی‌و‌ششمین جشنواره فیلم فجر» است.
گاف های فیلم شعله ور (0 گاف)
(امین حیایی): الان همه چیز قشنگه ! همه چی هماهنگه ! من با همه مهربونم
من دیوونم ! دیوونم که یهو سوار هواپیما میشم میام سر میزنم به کوه و بیابون !
(امین حیایی): دیگه هر چی تنم کنم ؛ هیچ فرقی نداره ، انگار همش رخت بیچارگی تنمه !
از یک مدرسه 900 نفره همه که آدم نمی‌شند، اکثریت دست بدخت هاست.
جزئیات بیشتر از فیلم شعله ور
پخش کننده: موسسه بهمن سبز
میزان فروش: 1،045،774،000 تومان
سوالات نظرسنجی ( 8 سوال)

فیلم ارزش یک بار دیدن را دارد؟


فیلم از لحاظ فنی و هنری باکیفیت ساخته شده است؟


تیم بازیگران، نقش‌ها را خوب بازی کردند؟


داستان و ساختار فیلم غیرتکراری و جدید بود؟


حرف و پیام فیلم، مفید و ارزشمند هست؟


بعد از پایان فیلم به آن فکر می‌کردید؟


فضای فیلم با فرهنگ خانواده شما سازگار است؟


فضای فیلم مناسب کودکان است؟

نظر خود را ثبت کنید
ارزیابی مردم از فیلم شعله ور (از مجموع 37 رای)

ارزش تماشا
8.5
خوش ساخت
8.3
بازیگری
8.9
خلاقانه
8.1
محتوای مناسب
8.2
تفکربرانگیز
6.9
مناسب خانواده‌
7.3
مناسب کودکان
3.9
رای شما:
0/10
حداقل کارکتر بررسی: 0 /60
بررسی‌های مردم درباره فیلم شعله ور (57 بررسی)
هدیه
خیلی بد
1 لایک
0 نظر
1 روز قبل
یلدا
اما مخاطب های زیادی نداره مثلا از ۵ نفر ممکنه ۲ نفر این فیلمو دوست داشته باشن
آقای امین حیایی خیلی خوب نقششون رو ایفا کردن
فیلمنامه عالی
1 لایک
0 نظر
2 هفته قبل
یلدا
این فیلم زندگی یه آدم عقده ای رو خوب نشون داده بود
1 لایک
0 نظر
2 هفته قبل
عبدالله
فیلمش پر از بد آموزی و دروغه ....... بعدم همایون شجریان تیتراژ پایانی رو خوند من بخاطر همین نرفتم فیلم رو ببینم ...... بعد فیلم پر از صحنه های مذخرف بود
1 لایک
0 نظر
2 هفته قبل
راستان
"فیلمی در مورد حسادت"
به نظرم همین برای توصیفش کافیه
جالبه
فکر نمی کردم کسی بتونه هم مستقیما پند اخلاقی بده هم رو مخاطب تاثیر بذاره
هنرمندانه!
2 لایک
0 نظر
3 هفته قبل
محسن محمودزاده
بازی امین حیایی در فیلم شعله ور فوق العاده بود
حیایی به شایستگی توانایی ایفای نقش در کاراکترهای متفاوت را به رخ کشید
1 لایک
0 نظر
4 هفته قبل
حانیه
فیلم جذابی بود ولی نه در حد باقی فیلم های نعمت اله ولی در کل خوب بود
1 لایک
0 نظر
1 ماه پیش
رزا رزاقی خیلی فیلم مسخره بود از امین حیایی انتظار یک همچین فیلم مسخره نداشتم
1 لایک
0 نظر
1 ماه پیش
سفوف
فیلم خوبی بود جذابیت انچنانی نداشت ولی زیبا بود در کل اگه یک سری نقص ها حذف میشد بهتر بود ولی در کل خوب بود
2 لایک
0 نظر
1 ماه پیش
مهدی فرهمند
اگر باچشم خودم نمیدیدم کارگردان این فیلم حمیدنعمت الله ست،اصلا باور نمیکردم سازنده بوتیک،بی پولی و رگ خواب،چنین فیلم ضعیف وبی محتوایی ساخته باشد.آخرین ساخته نعمت الله،فیلمی سرشار از تناقض وپارادوکس،سکانسهای کشدار و بی محتوا،دیالوگهای گاها بی ربط وفضایی رقت بار و کسل کننده است.ابتدای فیلم،اثر به مردم غیور سیستان وبلوچستان تقدیم میشود،اما در ادامه تصویری زشت و فضاحت بار از مصرف مواد مخدر و به اصطلاح پااندازی همین مردم ارائه میشود!شخصیت پردازی کاراکترها برخلاف همه آثار حمید نعمت الله که همیشه از این حیث سرآمد بوده،اینجا بسیار ضعیف وفاقد وجاهت ارزشی وحتی انسانی است.رابطه نچسب و گاها زشت مادر(زری خوشکام) و فرزند(امین حیایی) که با دیالوگهای سخیف و رکیک این دو همراه است،به زشتی های این اثر افزوده و بدلیل ضعف پرداخت شخصیتها،واقعا مشخص نیست با چه موجوداتی طرف هستیم؟؟اینکه یکنفر بدلیل عقده های فروخورده وشکستهای مادی ومعنوی در زندگی،به این حجم از درنده خویی برسد که دست به جنایت بزند(یا شبه جنایت) ونیز بتواند عاشق شده و یا پدر خوب و دلسوزی هم باشد،اوج بلاتکلیفی در پرداخت است!تصویر ارائه شده از منطقه مورد نظر فیلمساز،آنقدر غبارآلود،مبهم و گاهی ترسناک است که قطعا نه تنها کمکی به دیده شدن محرومیت مردم شریف سیستان نمیکند،بلکه باعث امتناع بیننده از سفر(احتمالی)به این خطه میشود!به نظر من تنها نقطه عطف شعله ور،بازی بسیارخوب امین حیایی است که با رهاشدن از کلیشه های همیشگی وتکراری،بسیار پخته وخوب ایفای نقش کرده است.در پایان باید گفت،شعله ور اصلا وابدا در قواره های حمید نعمت الله و سینمای دوست داشتنی او نیست.
11 لایک
1 نظر
1 ماه و 1 هفته پیش
راد شهبازی
خود آقای نعمت الله اشاره داشتند که مواد مخدر در هرکجای دنیا به راحتی یافت می‌شود ؛ چه سیستان و چه تهران ... سکانسی در فیلم داریم که فرد آرایشگر به فرید متذکر می شود که در این مکان سیگار نکشد ! وی معتقد بود که این مردم در طول ساخت فیلم بسیار با ما همراهی کردند و در ادامه فضای بسیار زیبای سیستان و بلوچستان باعث شده در اول فیلم از این منطقه تقدیر شود .
به نظرم این کارکتر بهترین پردازش در میان فیلم های حمیدنعمت الله را دارد ، رابطه وی با اطرافیان و جهان او در پرده اول که برای کارکتر اصلی ما خوشایند نیست ، قسمت اول پرده دوم با سفر بی هدف او به سیستان و در ادامه پرده دوم روبرویی با کارکتر غواص و انتقام گیری بی دلیل از او .ما با کارکتری همراه هستیم که خود با عقده ها و عقیده هایش همواره دنبال جلب توجه است ، نزد پسر و وحیده به دنبال دلبری کردن است (سکانس های طولانی دلبری او برای وحیده در نسخه منتشر شده کاملا حذف شده و به ریتم فیلم کمک شایانی کرده) و نزد مادر و خانواده خود اصلا فرد قابل قبولی نیست ، زن سابق خود را به دلیل مصرف مواد از دست داده و حالا حتی نمیتواند مواد مخدر را بدون مصرف متادون ترک کند ! این آدم هیچ چیزی برای دفاع کردن از آن ندارد و به دنبال این است که سایر افراد را نیز با خود نابود سازد

در پرده سوم فیلم فرید تصمیم میگیرد که برای رسیدن به فرزند خود ، از شب تا صبح مدام بدود تا به بیغوله خود برسد ، به زمین می افتد و مثل همیشه خود را شکست خورده می داند و تسلیم می شود ؛ اما اینبار تصمیم می گیرد تا از پله های پرتعداد بالا برود ، و با رسیدن به فرزند خود آرام می گیرد ! ناگهان چشمان فرید به فضایی می افتد که مدت ها در آن دست و پا زده و خود را بیچاره ساخته ، حال به بهشتی زیبا دست یافته و از عقده ها و حسادت دوری کرده و باور اشتباه خود را پذیرفته (میزانسن و دکوپاژ این صحنه با نور تابان درخشان آفتاب و فضای بیابانی اطراف او از بهترین سکانس های کارگردانی نعمت الله است)
2 لایک
1 ماه و 1 هفته پیش
مشاهده بررسی‌های بیشتر