طناز طباطبایی

‏طناز طباطبایی‏
Tanaaz Tabataba'i


طناز طباطبایی، بازیگر تلویزیون، سینما و تئاتر، سال 1362 در شهر تهران متولد شد.
وی فارغ‌التحصیل کارشناسی کارگردانی تئاتر است.
طناز طباطبایی، سیمرغ بلورین بهترین بازیگر مکمل زن از بیست و هفتمین جشنواره‌ی فیلم فجر برای فیلم «صداها» (1387)، جایزه‌ی بهترین بازیگر نقش مکمل زن در سومین جشن منتقدان برای فیلم «صداها» (1388) و لوح تقدیر از جانب جشنواره‌ی فیلم‌های ایرانی سانفرانسیسکو به عنوان بهترین بازیگر نقش اول زن برای فیلم «هیس! دخترها فریاد نمی‌زنند» (1393)، را در کارنامه دارد.

نامزد 4 سیمرغ بلورین از جشنواره فیلم فجر
سوابق کاری طناز طباطبایی
وی با انتشار عکسی در خصوص فیلم خشم و هیاهو نوشت: این فیلم برگرفته از یک نگاه زنانه است. باید فیلم در جشنواره فیلم فجر اکران شود تا به حواشی که درباره مضمون آن شنیده شده، پاسخ داده شود. نقش زنان در فیلم‌های این دوره از جشنواره هم بی‌تأثیر نیست. در این چند سال آنچه از مضمون بیشتر فیلم‌ها شاهد بودیم، حضور پررنگ زنان در فیلم‌ها بوده‌است.
پیکر «مرتضی پاشایی» هنرمند موسیقی پاپ کشورمان با حضور خیل عظیمی از هوادارن و اهالی موسیقی تشییع شد، وی نیز در مراسم تشییع این خواننده حضور یافت.
وی در گفتگویی اشاره داشت که گذشتن از سن ۳۰ سالگی باعث شده جدی‌تر به ازدواج فکر کند و دوست دارد خانواده خودش را داشته باشد. او در ادامه درباره ملاک‌هایش برای ازدواج سخن گفت اینکه نگاه ازدواج سنتی را بیشتر می‌پسندد .
طناز طباطبایی به خاطر بازی در فیلم «خشم و هیاهو» ساخته هومن سیدی کاندیدای دریافت سیمرغ شد اما در نهایت سیمرغ به پریناز ایزدیار بازیگر «ابد و یک روز» رسید که باعث اعتراض او گردید
او در این باب حرف هایی دارد که که در ادامه میخوانید :
اولین بار بازی پریناز ایزدیار را در «شهرزاد» دیدم؛ نقش‌های دیگرش کوتاه بود و من ندیده بودم اما در همان قسمت اول «شهرزاد» گفتم: بارک‌ا… چقدر خوب بازی کرد . درباره «ابد و یک روز» فکر می‌کنم باید به مجموعه بازیگران جایزه می‌دادند از ریما رامین‌فر تا پریناز ایزدیار و این که گفته شود کسی نقش پررنگتری داشته، درست نیست . در «ابد…» کار تک نفره بازیگری وجود نداشت اما در «خشم…» نقش‌های یک و دو کاملا مشخص بود و تلاش فردی بازیگران بود که به نقش‌ها جان می‌داد. اگر داور بودم به تیم بازیگری «ابد و یک روز» جایزه می‌دادم. واقعا چقدر نقش پریناز ایزدیار میان نقش‌های دیگر فیلم بالا و پایین داشته؟! بعید می‌دانم پریناز پیش از این نقش ماندگاری داشته که مخاطب بعد از «ابد و یک روز» بگوید چقدر متفاوت بازی کرده.پریناز ایزدیار هنوز نقش پررنگی بازی نکرده که بتوانیم آن تفاوت بازیگری را که به خاطرش جایزه گرفته حس کنیم و در نهایت این که داوری سلیقه‌ای‌ست . امیدوارم این جایزه باعث شود مسیر کاری پریناز بهتر شود همان طور که اگر من بعد از «هیس! دخترها فریاد نمی‌زنند» جایزه می‌گرفتم شاید مسیرم عوض می‌شد.
طناز طباطبایی بازیگر سینما و تلویزیون از حضور متفاوت خود در فیلم عبدالرضا کاهانی می‌گوید.
نظرات مردم (75 نظر)
دارا
تولدت مبارک زیباترین آرتیست ایرانی
بازی زیبات در فیلم های خشم و هیاهو و رخ دیوانه به یادگار مونده
1 لایک
0 نظر
1400/02/20
سوفی
خیلی دوسش دارم
0 لایک
0 نظر
1399/11/15
جوجو
بازیشون خیییلی خوبه، واقعا هر فیلمیو از ایشون مثال بزنیم عالی ظاهر شدن من بازیشونو تو خشم و هیاهو بیشتر دوس داشتم، چهرشونم خیلی خوبه برای بازیگری(با اینکه خیلی شبیه قبل عملشون نیستن😄) ولی در هر حال عالین ✨
1 لایک
1 نظر
1399/05/19
دارا
آره تو خشم و هیاهو خیلی خوب بودن
و در کل جزو خوش چهره ترین بازیگرای زن هستند
2 لایک
1399/05/20
فرید بهرامی
تبریک
0 لایک
0 نظر
1398/11/24
حمید ارضی
بعد از سال ها سیمرغ گرفتین دمتون گرم بهتون تبریک میگم ایشالا آثار فاخر تری رو از شما ببینیم در آینده نه چندان دور
0 لایک
0 نظر
1398/11/23
طنین برزگر
عزیز دلم.
0 لایک
0 نظر
1398/02/29
علی فیلم بین
با تاخیر تولدت مبارک بانو.🎂🎂🎂
0 لایک
0 نظر
1398/02/23
مهنا
خیلی خوب
0 لایک
0 نظر
1398/02/22
امیر نوربخش
تولدت مبارک بانوی لیورپولی :)
از همه نظر فوق العاده ای !
1 لایک
0 نظر
1398/02/21
یاور
دیر تبریک میگم ولی میگم
hbd(:
ناکام ترین بازیگر سینما در کسب سیمرغ به نظرم تا الان باید دوتا داشته باشه
2 لایک
1 نظر
1398/02/21
مهنا
آره واقعا
0 لایک
1398/02/22
مشاهده نظرات بیشتر