منوچهر هادی

‏منوچهر هادی‏
Manuchehr Hadi


منوچهر هادی، کارگردان و فیلم‌نامه‌نویس و بازیگر تلویزیون ایران، سال ۱۳۵۱ در شهر تهران متولد شد.
هادی در سال ۱۳۸۵، اولین فیلم خود، «تلاطم» را ساخت.

سوابق کاری منوچهر هادی
کارگردان
نویسنده
بازیگر
تهیه کننده
تدوینگر
صدابردار
دستیاراول کارگردان
برنامه‌ریزی
مشاور
«منوچهر هادی»، کارگردان فیلم سینمایی «آینه بغل»، 6 بهمن ماه سال 1396 پیرامون شایعاتی که مبنی بر اختلاف او با «جواد عزتی»، بازیگر این فیلم مطرح شده بود، در یادداشتی نوشت:
«خیلی‌ها سؤال می‌کنند که چرا عکسی از جواد عزتی نمی‌گذاری و در تبلیغات فیلم نیستند. این سؤال زیاد پرسیده شده و به احترام شما پاسخ میدم. بعد از آماده شدن فیلم در هیچکدام از مراسم‌ها و اکران‌ها ایشان نه پاسخ تلفن‌ها رو دادند نه شرکت کردند. از طریق همسرشان متوجه شدم که با من هیچ مشکلی ندارند‌. چندین پیام به ایشان دادم بعد از یک هفته جواب مختصری دادند. درهرصورت من و گروه به خاطر همزمانی کار ایشان با فیلم هزارپای آقای داودی بسیار اذیت شدیم و روزای سخت ولی شیرینی رو تجربه کردیم. ایشان تا این لحظه نه تنها هیچ تبلیغی در صفحه شخصی خودشان از آینه بغل نکردن در هیچ مراسمی هم شرکت نکردن و جواب تلفن من و بچه‌های گروه رو هم ندادند . بعد از پیگیری‌های من یکبار بافاصله یک‌هفته‌ای تماسی با من داشتند که به دلیل دلخوری جواب ایشان را ندادم. این دلخوری همچنان ادامه دارد و از ایشان گله دارم. به هر دلیلی اگر از تهیه‌کنندگان ناراحت هستین یا هر کسی در گروه باید به احترام فیلمی که برایش زحمت کشیدیم همگی در اکران کمک کنیم که بهتر دیده شود. در آخر صمیمانه از حضور جواد عزتی عزیز و همسر محترمشان در فیلمم ممنونم و هنوز کنجکاوم مثل مردم عزیز و هواداران محترم ایشان که پاسخی برای بی‌توجهی و بی‌مهری‌اش به فیلم آینه بغل بدهد که بی شک یکی از بهترین بازی‌های اوست به گواه همین مردم و مخاطبان فیلم که جواد عزیز و بازی درجه یک او را در فیلم دوست داشتن.
این هم عکس جواد دوست‌داشتنی و عزیزم . امیدوارم من و فیلممون رو دوست داشته باشی و دلیل ناراحتی تو رو روزی بفهمم. دوستت دارم. هرجا هستی موفق باشی.
عده‌ای بنرها و بیلبوردهای فیلم «من سالوادور نیستم» که در سردر سینماها نصب شده بود را گویا به دلیل اینکه عکس بازیگر زن برزیلی فیلم روی آن وجود داشت در سطح شهر و سردر سینماها پاره کردند و مسئولان پخش فیلم مجبور به تعویض بنرها و بیلبوردها شدند.
منوچهر ‌هادی، پس از ساختن چند فیلم سینمایی از جمله «قرنطینه»، «زندگی جای دیگریست»، «یکی میخواد باهات حرف بزنه» و... که می‌توان آن‌ها را از فیلم‌های خوش‌ساخت سینمای ایران بر شمرد، ناگهان دست به تغییر زد.
نظرات مردم (36 نظر)
علی فیلم بین
منوچهر هادی در ویدیویی که از خودش منتشر کرده، گفته: (ما توی فیلم رحمان 1400 به مخاطب توهین نکردیم و این فیلم تایید شده ی ارشاده و دوستانی هم که به فیلم میگن مبتذل، مبتذل ذهن کثیف شونه و مزخرف هم خودشونن!!!!!!)
و جالب تر اینکه در آخر با نادیده گرفتن لحن خودش، تاکید کرده که از انتقاد های مودبانه استقبال میکنه! کاملا از لحن این آقای به ظاهر کارگردان مشخصه که با نقد شدن مشکل داره! اصلا بحث و صحبت نقد مودبانه نیست. چرا که مبتذل هم جزو واژه های نقده و بی ادبی نیست! ولی خب جوابی که به انتقاد ها داده در واقع شخصیت واقعی اش رو نشون میده.
اینکه مبتذل یا سخیف، به خود اثر نسبت داده شده در حالی که این آقای مثلا کارگردان به شخص نسبت داده! و وقتی مدعیه که فیلمی ساخته که مردم رو شاد میکنه یعنی کاملا واضحه که مردمی که از تماشای فیلم راضی نبودن رو جزو مخاطب های فیلم اش به حساب نمیاره!
و باید در همین شرایط هم باشه که همسر ایشون تمام قد پشت اش در میاد چون قبل از ساخت هر اثری از هادی، جا برای ایشون رزرو شده! فقط خوب شد که از هشتک هنر توقیف شدنی نیست استفاده نکردن چون در اون صورت همه ی نخندیدن ها به خود فیلم جبران میشد!
2 لایک
2 نظر
5 ماه و 1 هفته پیش
راد شهبازی
فیلمی که در فرم مبتذل است و در محتوا مبتذل تر ! هر فیلمسازی توانایی ساخت یک کمدی بزن و در رو با چند بازیگر مطرح و بفروش را دارد ... فیلمسازی که تمام منتقدان را کوته نظر و کثیف می‌نامند و تنها موفقیت و کیفیت فیلم را در فروش آن خلاصه میکند !
دریغ که خود فیلمساز هم در دفاع از این شاهکار عاجز است ! خود نمیداند از بازی ها تعریف کند (نظیر آن اظهار نظرات عجیب نسبت به بازی جواد عزتی در آینه بغل که آن را بهترین بازی وی نامید) یا فیلمنامه ، از کارگردانی یا قاب بندی ها ... آقای هادی عزیز جمع آوری بازیگران مطرح و بفروش سینما و تکه پراکنی های سیاسی که گویا تماما فل بداهه هستند ، جایی برای دفاع از فیلم نیز نمی گذارد ، شوخی های ضعیف و متاسفانه جنسی فیلم که بماند
1 لایک
5 ماه و 1 هفته پیش
علی فیلم بین
این نوع کارگردان ها تنها ملاک شون فروش بالاست و مخاطب تا زمانی که پول برای آثار شون بده به کار شون ادامه میدن. شاید کم کم باید گفت: جای مردان هنر بنشانید درخت تا هوا تازه شود!!!!
0 لایک
5 ماه و 1 هفته پیش
امیر نوربخش
کارگردانی با تجربه در بساز بنداز
2 لایک
0 نظر
9 ماه و 2 هفته پیش
ترنم
من هیچوقت درباره این کارگردان نظر ندادم تاالان که دارم دلدادگان رو میبینم و با قطعیت میتونم از ناشی بودن این کارگردان حرف بزنم.دلدادگان سریال قشنگیه بخاطر داستانش.بخاطر بازیگراش.حتی اهنگش و یه جاهایی گریم خوب(ولی یه جاهایی هم گریما خیلی بدن)ولی مثلا خود من هرقسمت که میبینم باید حرص بخورم که چرا باید یه همچین داستان گیرا و پیچیده و حرفه ای ای قربانی ضعفای بزرگ کارگردانی شه؟؟سوتی های بزرگ و ناشی گری های کارگردانی بی داد میکنن.فصل دوم بازیگرای خیلی خوبی داشت ولی بازی خوبشون قربانی گریم بد و سطحی گذری کارگردان و سوتی ها شد.فصل یک قربانی بد انتخاب کردن بازیگرا شد . خیلی از مسائل فنی سریال مثل تدوین و فیلمبرداری و لباس و ریتم خیلی ساده ان و خاص نیستن و معلومه دست یه کارگردان تازه وارد افتاده کار و خوب نظارت نکرده .مثلا چرا باید بازیگر نقش مالک عوض شه وقتی اقای مجیدی هم چهره ای داره که میشه روش گریم سن بالارو انجام داد هم بازی درجه یکی داره و میشد سریال باورپذیرتر باشه (این یکی از ایرادای کاره).اگه این سریالو میدادن به یه کارگردان کارکشته تر قطعااا اثر به شدت قابل دفاعی میشد.امیدوارم یا پیشرفت خیلیی بزرگی کنه یا کلا خداحافظی کنه از این حرفه
2 لایک
1 نظر
11 ماه و 3 هفته پیش
علی فیلم بین
به شدت موافقم.
1 لایک
11 ماه و 2 هفته پیش
خانم کاظمی
کارگردانی خوبی ندارن و بیشتر کاراشون پرفروش میشن بیشتر بخاطر گروه بازیگرانش هست
0 لایک
0 نظر
12 ماه و 1 هفته پیش
رادین
کارگردان خوبی هستین
0 لایک
2 نظر
12 ماه و 1 هفته پیش
یونس
البته که منظور شما رو شوخی میگیرم !
منوچهر هادی کارگردان پرفروشی هست ، اما میشه شما هم راهنمایی کنید معیار های کارگردان خوب چی هست ؟؟
4 لایک
12 ماه و 1 هفته پیش
عرفان
یکی از بدترین کارگردانای ایران بدون شک...حتی بهترین‌کاراش هم از یه سطحی جلوتر نرفتن و همیشه در سطح متوسط رو به پایین موندن.پر فروش بودن آثار یه کارگردان دلیلی بر خوب بودن اون کارگردان نمیشه
2 لایک
12 ماه و 1 هفته پیش
شریل
کارگردان ضعیفیه
1 لایک
0 نظر
1397/05/28
Amir
بسیار فیلم ساز ضعیف بسیار ضعیف!
0 لایک
0 نظر
1397/05/21
طاها مزینانی
فیلمساز خیلی خوبین کاراشونو دوست دارم
1 لایک
0 نظر
1397/05/21
یونس
هادی از اون دسته کارگردانهایی هست که بازی با بی هنر کردن هنر رو بلده و اینم میشه یه ویژگی مثبت برای حمایت از اثرش از طرف کسانی که به جنبه های هنر و هنرمند توجهی ندارند!!!
و یک ویژگی منفی برای بی ارزش کردن و زیر سوال بردن سینمای ایران که توهینی است برای سینما و سینماگران حرفه ای !!!!
3 لایک
0 نظر
1397/04/29
خان خانان
این و زنش باهم میشن 4 نفر منوچهر هادی یکتا ناصر
8 لایک
4 نظر
1397/02/17
رادین
خخخخخخخخخخخخخخ
0 لایک
1397/04/08
طاها مزینانی
خخخخخ
0 لایک
1397/05/21
احسان
حداقل یه نکته ی باحال تو صفحه منوچهر هادی دیدیم😂😂😂
0 لایک
1397/06/02
خانم کاظمی
خخخخخخخ
0 لایک
12 ماه و 1 هفته پیش
مشاهده نظرات بیشتر