کارن همایون‌فر

‏کارن همایون‌فر‏
Karen Homayounfar


کارن همایون‌فر، آهنگساز تلویزیون و سینما، سال ۱۳۴۸ در شهر تهران متولد شد.
همایون‌فر از سال (1374) در زمینه آهنگسازی فعالیت می‌کند.
کارن همایون‌فر، تندیس بهترین موسیقی متن از جشن خانه‌ی سینما برای فیلم «ژانی‌گه‌ل» جمیل رستمی (1386)، تندیس بهترین موسیقی متن از جشن خانه‌ی سینما برای فیلم «خاک آشنا» بهمن فرمان‌آرا (1387)، سیمرغ بلورین بهترین موسیقی متن فیلم جشنواره فیلم فجر برای فیلم «زادبوم» ابوالحسن داوودی (1387)، سیمرغ بلورین بهترین موسیقی متن فیلم جشنواره فیلم فجر برای فیلم «جرم» مسعود کیمیایی (1389)، دیپلم افتخار بهترین موسیقی از سی و دومین دوره‌ی جشنواره‌ی فیلم فجر برای فیلم «همه چیز برای فروش» ثقفی (1392)، را در کارنامه دارد.

برنده 3 و نامزد 8 سیمرغ بلورین از جشنواره فیلم فجر
سوابق کاری کارن همایون‌فر
آهنگ ساز
بازیگر
نوازنده
کارشناس
همایون‌فر درباره‌ی فضای متفاوت «تنهایی لیلا» و همکاری با قربانی می‌گوید: قطعه‌ی «تنهایی لیلا» تقریبا اولین کار من در حوزه‌ی موسیقی ملی است که سعی کرده‌ام حتی در خود سریال هم آن را رعایت کنم؛ و برایم خیلی جالب بود که بعد از گذشت تنها یک شب از پخش سریال، انقدر مورد استقبال قرار گرفت. این همکاری از نظر من فوق‌العاده بود، چراکه وقتی صدای علیرضا قربانی روی یک قطعه قرار می‌گیرد، کلا ماهیت آن را تغییر می‌دهد.
در سال (1390) آلبوم «سرانجام» شامل مجموعه آثار کارن همایون‌فر برای موسیقی متن فیلم‌های «جرم»، «خاک آشنا»، «زادبوم»، «گزارش یک جشن»، «سوت پایان»، «قصه‌ی پریا»، «یکی از ما دو نفر» و ... و در سال (1392) آلبوم «گذشته، حال استمراری» شامل موسیقی متن سریال‌های «سفر سبز» و «حلقه‌ی سبز» و فیلم‌های «سلطان»، «آکواریوم»، «برف روی کاج‌ها»، «پل چوبی» و ... توسط مؤسسه‌ی آوا خورشید منتشر شده‌است.
آلبوم «خاطرات مبهم» حاصل همکاری وی با رضا یزدانی است و موسیقی آلبوم «دوستت دارم» در چهار حلقه، دکلمه و شعر آقای احمدرضا احمدی، از آثار اوست که توسط مؤسسه‌ی آوای باربد انتشار یافته‌است.
نظرات مردم (5 نظر)
فاطمه هادی
کاملا موافقم
0 لایک
0 نظر
1396/12/04
سجاد دری
بهترین آهنگساز ایران🎵🎶
0 لایک
0 نظر
1396/12/04
نفس
عالی
0 لایک
0 نظر
1396/12/03
طاها مزینانی
ایشون ۳ تا کار داشتن امسال
0 لایک
0 نظر
1396/11/22
محمد نصیری
با سلام خدمت دوستداران هنر سینما؛
کارهای ایشان جالب توجه و دقیق اند.
کمال تشکر را از ایشان دارم و "خسته نباشید" عرض میکنم.
0 لایک
0 نظر
1395/06/10