عرق سرد

‏عرق سرد‏ ( 1396)
‏COLD SWEAT‏

7.3
رأی شما:
10 / 0
بر اساس رای 114 کاربر
90 دقیقه
درام
اکران شده در 1397/07/04

خلاصه داستان فیلم سینمایی عرق سرد
این فیلم براساس واقعیت ساخته شده و قصه زندگی «افروز اردستانی»، بازیکن تیم ملی فوتسال بانوان است که حق‌اش را تضییع می‌کنند و مانع از حضور او در فینال بازی‌های آسیایی می‌شوند.

برنده 3 و نامزد 7 سیمرغ بلورین از جشنواره فیلم فجر
با خرید قانونی و شرعی فیلم‌های ایرانی، علاوه بر حمایت از تولید ملی می‌توانید در ادامه حیات صنعت تولید فیلم و سریال ایرانی نیز سهمی داشته باشید. علاوه بر این،‌ با دانلود آثار آن‌ها را همیشه در رایانه خود ذخیره خواهید داشت و دیگر نگران گم شدن DVD‌ فیلم‌ها نخواهید بود :)
دغدغه‌ی حق طلبانه
علی منصوری: فیلنامه عرق سرد با آنکه ایده مهم و بسیار دردناک و قابل توجهی دارد و به نوعی به دغدغه‌ی حق طلبانه‌ای از زنان ورزشکار اشاره می‌کند، بسیار ضعیف است و با یک خرده پیرنگ شکل نگرفته قصد کش دادن فیلم تا به انتها را دارد.
مرثیه‌ای برای قوانین ضد زن
آرش پارساپور: فیلمنامه عرق سرد با اینکه فیلمنامه‌ای به شدت فمنیسمی است ولی نمی‌توان آن را اغراق آمیز دانست. تفکری که در بیننده توسط سکانس‌های فیلم ایجاد می‌شود از نوع تلخی است که بدون حالت شعاری به تماشاگر القا می‌شود و از همین حیث او را بیشتر به تعمق وا می‌دارد.
آوانتاژ
مدیسا مهراب پور: «عرق سرد» هم مانند «من» یک فیلم زنانه است و بیرقی دوباره سراغ زنی (نه شبیه به زنان معمولی که در اطرافمان می‌بینیم که زنانی با شکل زیست ویژه) رفته تا با تعریف داستان زندگی‌اش او را تبدیل به قهرمان خود کند. «عرق سرد» درباره برخورد و فاعلیت زنانه قهرمانش با جامعه مردسالارانه و رفتارهای ضدونقیض و خشن مردان اطرافش است
خرده جنایت‌های زن و شوهری
ساناز رمضانی: «عرق سرد» ازلحاظ فرمی به‌پای «من» نمی‌رسد و توانایی‌های قصه‌گویی بیرقی را به‌خوبی نشان نمی‌دهد اما فیلمی است که از بطن جامعه و نیاز امروز آمده است و تلاشی ستودنی است که باید تکرار شود تا به بار بنشیند.
«علیرضا علویان»، با حضور در فیلم‌های؛ «به وقت شام»، «مغزهای کوچک زنگ زده»، «عرق سرد»، «دارکوب» و «چهار راه استانبول»، رکورددار پرکارترین صداگذار در «سی‌و‌ششمین جشنواره فیلم فجر» است.
«کارن همایونفر» با حضور در فیلم‌های سینمایی؛ «به وقت شام»، «عرق سرد»، «ستار اورکی» با حضور در فیلم‌های سینمایی؛ «ماهورا» و «فیلشاه»، «حسین علیزاده» با حضور در فیلم‌های سینمایی؛ «کار کثیف» و «سرو زیر آب» و «بهزاد عبدی» با حضور در فیلم‌های سینمایی؛ «دارکوب» و «هایلایت»، پرکارترین آهنگسازان در «سی‌و‌ششمین جشنواره فیلم فجر» هستند.
«سحر دولتشاهی»، با حضور در فیلم‌های سینمایی؛ «چهار راه استانبول»، «عرق سرد» و «امیر»، پرکارترین بازیگر زن در «سی‌و‌ششمین جشنواره فیلم فجر» است.
گاف های فیلم عرق سرد (0 گاف)
دیالوگ های فیلم عرق سرد (6 دیالوگ)
مشاهده همه
(امیر جدیدی): چهار تا گل زدی و چهارتا عکس گرفتی ، فکر کردی خبریه ؟
کی بودی تو ؟ علاقه مند
(باران کوثری): خوب از من نردبوم ساختی برای خودت!
رفاقت کدوم زن با کدوم زن مونده که شما دومیش باشی؟
هی به بهانه اینکه شوهر داری آف میگیری نمیای تمرین! اونم می پیچونه باهات میاد!
نمود زندگی ما رو این فوتبال!
ما قائم به فرد نیستیم؛ ایشالا تیم بهترین بازی رو میکنه!
سوالات نظرسنجی ( 8 سوال)

فیلم ارزش یک بار دیدن را دارد؟


فیلم از لحاظ فنی و هنری باکیفیت ساخته شده است؟


تیم بازیگران، نقش‌ها را خوب بازی کردند؟


داستان و ساختار فیلم غیرتکراری و جدید بود؟


حرف و پیام فیلم، مفید و ارزشمند هست؟


بعد از پایان فیلم به آن فکر می‌کردید؟


فضای فیلم با فرهنگ خانواده شما سازگار است؟


فضای فیلم مناسب کودکان است؟

نظر خود را ثبت کنید
ارزیابی مردم از فیلم عرق سرد (از مجموع 28 رای)

ارزش تماشا
7.9
خوش ساخت
7.5
بازیگری
6.8
خلاقانه
6.3
محتوای مناسب
6.8
تفکربرانگیز
6.3
مناسب خانواده‌
6.3
مناسب کودکان
3.6
در دنیای اینترنت
بررسی‌های مردم درباره فیلم عرق سرد (114 بررسی)

علی
0 لایک
0 نظر
2 هفته قبل

احسان
5 لایک
0 نظر
1 ماه پیش

بردیا سلحشور
0 لایک
0 نظر
1 ماه و 1 هفته پیش

بردیا سلحشور
0 لایک
0 نظر
1 ماه و 1 هفته پیش

راد شهبازی
عرق سرد را باید دید !
قدمی رو به جلو در سینمای اجتماعی ، فیلم بدون هیچگونه ادعایی داستان خودش را روایت می کند و کارگردان ، تکلیفش با خودش و داستانش مشخص است !

عرق سرد ، فیلمی تر و تمیز با بازی های به اندازه و قوی در فیلمنامه ! بدون هیچ گونه ادعا (عکس فیلمِ فاشیستی که امسال گیشه فیلمهای غیرکمدی را فتح کرد) و بدون هیچ شعاری ( نظیر فیلم های شعارزده میلانی و نمایش مردان دیوصفت) ، بیرقی دست بر روی موضوعی حساس گذاشته و با اطلاع کامل به موضوع فیلمنامه ، توانسته فیلمی غیرشعاری و جذاب خلق کند !
فیلمنامه سرشکل یک فیلمنامه استاندارد قصه گو و ساده دارد ، شروع و پایان مشخص دارد ! درحالی که بسیاری از فیلمهای جشنواره امسال که در فیلمنامه ؛ دچار ضعفهای جدی بودند

بازی ها بشدت خوب و حساب شده است ! مخصوصا بازی باران کوثری با تمام سختی هایی که برای بازی این نقش به جان خریده !!!

نقص بزرگ فیلم در کارگردانی سکانس هایی نظیر (دادگاه و اسباب کشی) است ! کارگردان به ساده ترین شکل ممکن ، بدون انجام فضاسازی ؛ تلاش برای نمایش وضعیت کارکترها دارد ...
6 لایک
3 نظر
1 ماه و 1 هفته پیش

خانم کاظمی
0 لایک
1 ماه و 1 هفته پیش

علی فیلم بین
0 لایک
1 ماه و 1 هفته پیش

سهیل
3 لایک
1 ماه و 2 هفته پیش

خانم کاظمی
3 لایک
1 ماه و 2 هفته پیش

علی فیلم بین
0 لایک
1 ماه و 3 هفته پیش

Amir
2 لایک
1 ماه و 3 هفته پیش

فاطی*
1 لایک
1 ماه و 3 هفته پیش

علی فیلم بین
1 لایک
1 ماه و 3 هفته پیش

سهیل
2 لایک
1 ماه و 3 هفته پیش

خانم کاظمی
0 لایک
1 ماه و 3 هفته پیش

خانم کاظمی
درسته که اغراق در جامعه درباره زنان خوب نیست و تقریبا هم باهاتون موافقم الهام جان دوست منظومی !ولی این فیلم نمونه کاملی از زندگی برخی البته تاکید میکنم بــــــــــــرخی ورزشکارای کشورمون هست البته چیزی که الان به دلیل شعار های زیاد و......تقریبا برداشته شده و معدود هست ولی کارگردان در کل قصدش نشان دادن زندگی سک زن شجاع و جسور که برای زندگی ای که دوست داره تلاش میکنه از لحاظ اون حس دراماتیکش!!البته من هم خودم میگم که کمی اغراق و سیاهنمایی داشت ولی هیچوقت فیلم رو تخریب نمیکنم چون کلا با تحریـــــم فیلمها مخالفم و به شعور کارگردان و بازیگر توهین شده!!در کل فیلم از هر نظر دیدگاه های مختلفی داشت و هم سیاسی بودنش که بعضی جاها زیاده روی میشد در باره شخصیت های اقای جدیدی و خانم دولت شاهی چون من اکثر خانم هایی که در مقام های بالای ورزشی هستن رو دیدم و فهمیدم که البته بیشتر از ورزشکارای خانم حمایت میکنن و با همسرانشون صحبت میکنند باتشکر البته نظر شما کاملا درسته!!بالاخره هر کی دیدگاه خودشو داره
1 لایک
1 ماه و 3 هفته پیش

ممدرضا
1 لایک
1 ماه و 2 هفته پیش

خانم کاظمی
0 لایک
1 ماه و 1 هفته پیش

یونس
3 لایک
1 ماه و 4 هفته پیش

علی فیلم بین
0 لایک
1 ماه و 3 هفته پیش

راد شهبازی
1 لایک
1 ماه و 1 هفته پیش
مشاهده بررسی‌های بیشتر