عرق سرد

‏عرق سرد‏ ( 1396)
‏COLD SWEAT‏

6.5
رای شما:
0/10
بر اساس رای 308 کاربر
90 دقیقه
درام
اکران شده در 1397/07/04

خلاصه داستان فیلم سینمایی عرق سرد
این فیلم براساس واقعیت ساخته شده و قصه زندگی «افروز اردستانی»، بازیکن تیم ملی فوتسال بانوان است که حق‌اش را تضییع می‌کنند و مانع از حضور او در فینال بازی‌های آسیایی می‌شوند.

برنده 3 و نامزد 7 سیمرغ بلورین از جشنواره فیلم فجر
علی منصوری: فیلنامه عرق سرد با آنکه ایده مهم و بسیار دردناک و قابل توجهی دارد و به نوعی به دغدغه‌ی حق طلبانه‌ای از زنان ورزشکار اشاره می‌کند، بسیار ضعیف است و با یک خرده پیرنگ شکل نگرفته قصد کش دادن فیلم تا به انتها را دارد.
آرش پارساپور: فیلمنامه عرق سرد با اینکه فیلمنامه‌ای به شدت فمنیسمی است ولی نمی‌توان آن را اغراق آمیز دانست. تفکری که در بیننده توسط سکانس‌های فیلم ایجاد می‌شود از نوع تلخی است که بدون حالت شعاری به تماشاگر القا می‌شود و از همین حیث او را بیشتر به تعمق وا می‌دارد.
مدیسا مهراب پور: «عرق سرد» هم مانند «من» یک فیلم زنانه است و بیرقی دوباره سراغ زنی (نه شبیه به زنان معمولی که در اطرافمان می‌بینیم که زنانی با شکل زیست ویژه) رفته تا با تعریف داستان زندگی‌اش او را تبدیل به قهرمان خود کند. «عرق سرد» درباره برخورد و فاعلیت زنانه قهرمانش با جامعه مردسالارانه و رفتارهای ضدونقیض و خشن مردان اطرافش است
ساناز رمضانی: «عرق سرد» ازلحاظ فرمی به‌پای «من» نمی‌رسد و توانایی‌های قصه‌گویی بیرقی را به‌خوبی نشان نمی‌دهد اما فیلمی است که از بطن جامعه و نیاز امروز آمده است و تلاشی ستودنی است که باید تکرار شود تا به بار بنشیند.
«علیرضا علویان»، با حضور در فیلم‌های؛ «به وقت شام»، «مغزهای کوچک زنگ زده»، «عرق سرد»، «دارکوب» و «چهار راه استانبول»، رکورددار پرکارترین صداگذار در «سی‌و‌ششمین جشنواره فیلم فجر» است.
«کارن همایونفر» با حضور در فیلم‌های سینمایی؛ «به وقت شام»، «عرق سرد»، «ستار اورکی» با حضور در فیلم‌های سینمایی؛ «ماهورا» و «فیلشاه»، «حسین علیزاده» با حضور در فیلم‌های سینمایی؛ «کار کثیف» و «سرو زیر آب» و «بهزاد عبدی» با حضور در فیلم‌های سینمایی؛ «دارکوب» و «هایلایت»، پرکارترین آهنگسازان در «سی‌و‌ششمین جشنواره فیلم فجر» هستند.
«سحر دولتشاهی»، با حضور در فیلم‌های سینمایی؛ «چهار راه استانبول»، «عرق سرد» و «امیر»، پرکارترین بازیگر زن در «سی‌و‌ششمین جشنواره فیلم فجر» است.
گاف های فیلم عرق سرد (0 گاف)
(امیر جدیدی): چهار تا گل زدی و چهارتا عکس گرفتی ، فکر کردی خبریه ؟
کی بودی تو ؟ علاقه مند
(باران کوثری): خوب از من نردبوم ساختی برای خودت!
رفاقت کدوم زن با کدوم زن مونده که شما دومیش باشی؟
هی به بهانه اینکه شوهر داری آف میگیری نمیای تمرین! اونم می پیچونه باهات میاد!
جزئیات بیشتر از فیلم عرق سرد
پخش کننده: فیلمیران
میزان فروش: 2،016،843،000 تومان
سوالات نظرسنجی ( 8 سوال)

فیلم ارزش یک بار دیدن را دارد؟


فیلم از لحاظ فنی و هنری باکیفیت ساخته شده است؟


تیم بازیگران، نقش‌ها را خوب بازی کردند؟


داستان و ساختار فیلم غیرتکراری و جدید بود؟


حرف و پیام فیلم، مفید و ارزشمند هست؟


بعد از پایان فیلم به آن فکر می‌کردید؟


فضای فیلم با فرهنگ خانواده شما سازگار است؟


فضای فیلم مناسب کودکان است؟

نظر خود را ثبت کنید
ارزیابی مردم از فیلم عرق سرد (از مجموع 30 رای)

ارزش تماشا
8
خوش ساخت
7.5
بازیگری
6.9
خلاقانه
6.5
محتوای مناسب
6.6
تفکربرانگیز
6.1
مناسب خانواده‌
6.4
مناسب کودکان
3.8
رای شما:
0/10
حداقل کارکتر بررسی: 0 /60
بررسی‌های مردم درباره فیلم عرق سرد (116 بررسی)
دلدار
پس کی میاد نمایش خانگی؟...؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟😞
1 لایک
0 نظر
3 هفته قبل
فیلم بین فروردین 98 در شبکه نمایش خانگی
1 لایک
0 نظر
3 ماه و 3 هفته پیش
علی
فیلم خوبیه ، فیلنامه خوبی داره ، فقط میتونست بهتراز این باشه ، مخصوصا اگه چندتا گاف توش داده نمیشد ، مثل اون قسمت داخل محضر ، ولی ارزش دیدن داره
0 لایک
0 نظر
6 ماه و 3 هفته پیش
احسان
عرق سرد ، عرق شرم خیلی ها را درآورد...
مگه میشه این فیلم رو دید و با افروز همدردی نکرد؟؟؟ به جنسیت هم هیچ ربطی نداره ؛ به دل ربط داره ، به عقل مربوط میشه...
سهیل بیرقی میدونیم که مدت ها دستیار آقای کاهانی بودن و رگه های پررنگ خط فکری کاهانی رو میشه تو من و عرق سرد ، دو فیلم بیرقی هم دید . کارگردانی که حداقل تو دو فیلم‌ اولش علاوه بر حرفه ای بودن ، دغدغه مند فیلم ساخته‌.
بازی ها اونقدر خوبه که جای هیچ حرفی رو باقی نمیذاره و انصافا حقشون بوده که تمامی بازیگرهای اصلی جز کاندیدهای جشنواره ی فجر باشن . همه ی بازیگرها تونستن حسی رو که باید به بیننده منتقل بشه ، انتقال بدن‌ و از پس کار خودشون به نحو احسن بر اومدن.
در کل عرق سرد فیلمیه که تا تونسته سعی کرده از شعار دادن جلوگیری کنه ، سیاه نمایی نداشته باشه و واقع گرا و جذاب پیش بره .
شما رو به تماشا و تفکر دعوت میکنم :)) :)) :))
6 لایک
0 نظر
7 ماه پیش
بردیا سلحشور فیلم خیلی خوب با موضوعی خوب پولوتون رو حروم فیلم هایی مثل لازانیا نکنید این فیلم خیلی خوب بود
0 لایک
0 نظر
7 ماه و 1 هفته پیش
بردیا سلحشور عالی
0 لایک
0 نظر
7 ماه و 1 هفته پیش
راد شهبازی
عرق سرد را باید دید !
قدمی رو به جلو در سینمای اجتماعی ، فیلم بدون هیچگونه ادعایی داستان خودش را روایت می کند و کارگردان ، تکلیفش با خودش و داستانش مشخص است !

عرق سرد ، فیلمی تر و تمیز با بازی های به اندازه و قوی در فیلمنامه ! بدون هیچ گونه ادعا (عکس فیلمِ فاشیستی که امسال گیشه فیلمهای غیرکمدی را فتح کرد) و بدون هیچ شعاری ( نظیر فیلم های شعارزده میلانی و نمایش مردان دیوصفت) ، بیرقی دست بر روی موضوعی حساس گذاشته و با اطلاع کامل به موضوع فیلمنامه ، توانسته فیلمی غیرشعاری و جذاب خلق کند !
فیلمنامه سرشکل یک فیلمنامه استاندارد قصه گو و ساده دارد ، شروع و پایان مشخص دارد ! درحالی که بسیاری از فیلمهای جشنواره امسال که در فیلمنامه ؛ دچار ضعفهای جدی بودند

بازی ها بشدت خوب و حساب شده است ! مخصوصا بازی باران کوثری با تمام سختی هایی که برای بازی این نقش به جان خریده !!!

نقص بزرگ فیلم در کارگردانی سکانس هایی نظیر (دادگاه و اسباب کشی) است ! کارگردان به ساده ترین شکل ممکن ، بدون انجام فضاسازی ؛ تلاش برای نمایش وضعیت کارکترها دارد ...
6 لایک
3 نظر
7 ماه و 2 هفته پیش
خانم کاظمی
عالی اقای شهبازی
0 لایک
7 ماه و 2 هفته پیش
علی فیلم بین
آقای رادشهبازی به نظرتون استفاده از دوربین ثابت توی سکانس دادگاه برای ایجاد تمرکز بیش تر توی مخاطب برای دیالوگ های بازیگر ها نبوده؟
0 لایک
7 ماه و 2 هفته پیش
راد شهبازی
می‌توان گفت که کارگردان برای جلب توجه مخاطب به روایت فیلم ، دست به این کار زده !
اما بیرقی به راحتی می توانست با خلاقیت و مهمتر از همه قدرت خود در کارگردانی و با استفاده از فضاسازی مناسب ، این پلان_سکانس را که یکی از مهمترین لحظات فیلم است را تاثیرگذارتر و جذابتر به نمایش بگذارد !
این اتفاق نیز در سکانس اسباب کشی با دیگر تکرار می شود ، کارگردان به راحتی از سکانس می گذرد و فرصت خود را برای نمایش حس درونی کارکترها نسبت به یکدیگر را از دست می دهد ! اما فیلمنامه قوی و بازی های خوب بازیگران ، این نقاط ضعف را تاحد زیادی پوشانده است !
1 لایک
7 ماه و 2 هفته پیش
یونس
مسئله دیگری هم که هست ، اکثر مردم رو عقده ای کردند ! موردی که من درباره فروش زیاد هشتگ شنیدم این هست که بعضی به عشق مرد بودن نیوشا ضیغمی به سینما میرند ! میگه وای مگر ممکنه زن مرد شه ؟ وای چقدر عجیب شده این مسائل که من با شنیدن این موضوع کم کم دارم اوردوز میکنم ... :)))
این است ایران ما :|
4 لایک
7 ماه و 3 هفته پیش
سهیل
یه همچین دوستی دارم...گفت بریم لازانیا...قلبم وایستاد به زور بردمش مغزهای کوچک زنگ زده رو دیدیم در حالی که خودم قبلا دیده بودم...بعدشم گفت از فیلم خوشش نیومد!!!!!!!!!
اگه بکشمش قانون پشتمه؟
3 لایک
7 ماه و 3 هفته پیش
خانم کاظمی
قطعا اقا سهیل من خودم میام شهادت میدم به نفعتون!!واقعا بعضیا نمیتونن یه محتوا رو درک کنن فقط دلشون میخوان یه جوری بخندن اقا یونس باشما واقعا موافقم
3 لایک
7 ماه و 3 هفته پیش
علی فیلم بین
هشتک و لس آنجلس تهران واقعا حق شون نبود این فروش.
0 لایک
7 ماه و 3 هفته پیش
امیر نوربخش
و لازانیا
2 لایک
7 ماه و 3 هفته پیش
فاطی*
لازانیا آخه2میلیارد
1 لایک
7 ماه و 3 هفته پیش
خانم کاظمی
واقعا زورم میگیره اخه هشتگ و لازانیا اید اینقد باشن!!واقعا حقشون نیست ممنون اقا امیر بابت اطلاع رسانیتون این اهوی پیشونی سفید هم که یه چن روز دیگه از عرق سرد میگذره متاسفم برای این سینمای تاسف بار تجاری و بی محتوا
2 لایک
7 ماه و 3 هفته پیش
علی فیلم بین
لازانیا رو نگفتم چون شاید برای کودک ها و تا حدودی نوجوان ها جذاب باشه ولی برای من هیچ جذابیتی نداشت و حرف تون متینه!
1 لایک
7 ماه و 3 هفته پیش
سهیل
بری سینما نارنجک بندازی توی سالن های پخش هشتگ و لازانیا ...شوخیشم زیباست :/
2 لایک
7 ماه و 3 هفته پیش
خانم کاظمی
خخخ واقعا اقا سهیل دق و دلی من یکی که خالی میشه
0 لایک
7 ماه و 3 هفته پیش
مشاهده بررسی‌های بیشتر