شهرزاد 1دانلود قانونی فیلم

‏شهرزاد 1‏

 (1394)
8.5
رأی شما:
10 / 0
بر اساس رای 898 کاربر
درام, عاشقانه
آرشیوی

خلاصه داستان سریال تلویزیونی شهرزاد 1
روایت عشق دو جوان به نام‌ «فرهاد» و «شهرزاد» در کوران حوادث کودتای 28 مرداد سال 1332 در تهران است...

بررسی سریال «شهرزاد» از منظر جامعه‌شناختی
مهدی محمدی: مجموعه «شهرزاد» را می‌توان ملودرامی عاشقانه همراه با مضامین سیاسی- جنایی دانست که از نظر زمانی به دوران پس از کودتای 28 مرداد مربوط می‌شود. دورانی که در آن تلاش‌ها و امیدهای سر برآورده، در سایه سیاهی استبداد به یاس و ویرانی و سقوط می‌انجامد تا شاهد نقطه عطفی در تاریخ سیاسی- اجتماعی ایران باشیم.
سیاهه دلایل اقبال مردم به سریال «شهرزاد»
علی‌رضا دباغ: کمتر پیش می‌آید مردم هر هفته سر ساعت و روز مشخص به دنبال محصولی باشند که پیش از آن خیلی راحت‌تر به آن دست می‌یافتند. باید به دنبال دلایل این پدیده گشت، اینکه چرا مردم به خریدن دی وی دی اصل «شهرزاد» اقبال نشان دادند و نگذاشتند «شهرزاد» به سرنوشت دیگر سریال‌های این شبکه دچار شود.
استبداد در تقابل با عشق
پرویز امینی: مجموعه شهرزاد توانسته است مخاطبان قابل توجهی را به خود جلب کند. حسن فتحی بعد از تجربه‌های موفق در شب دهم، پهلوانان نمی‌میرند، میوه ممنوعه و مدار صفر درجه در سریال سازی برای تلویزیون، تجربه جدیدی را در کار نمایشی انجام داده است که ارزش گفتگو و تأمل دارد.
نقد قسمت پایانی فصل اول سریال شهرزاد
محمدصادق شجاعی: سریال شهرزاد را باید بدعتی لازم در عالم هنرهای بصری ایران دانست. این سریال که جزء معدود شناهای خلاف جهت و خروج از منطقه امن است، توانست با بهره‌گیری از عناصر داستان‌نویسی و شخصیت‌پردازی و تمرکز بر روی این دو عنصر تجربه‌ای متفاوت و لذت‌بخش را رقم بزند.
با خرید قانونی و شرعی فیلم‌های ایرانی، علاوه بر حمایت از تولید ملی می‌توانید در ادامه حیات صنعت تولید فیلم و سریال ایرانی نیز سهمی داشته باشید. علاوه بر این،‌ با دانلود آثار آن‌ها را همیشه در رایانه خود ذخیره خواهید داشت و دیگر نگران گم شدن DVD‌ فیلم‌ها نخواهید بود :)
محمد هادی رضوی سرمایه گذار سریال «شهرزاد۱» گفت: من در این سریال روی مسائل اعتقادی بحث داشتم. به طور مثال بحث حجاب در این سریال برایم پذیرفته نبود و به عنوان کسی که شاگرد آقای عسگراولادی در حزب موتلفه اسلامی بودم برایم قابل قبول نیست سریالی بسازم که گویا در انقلاب اسلامی فقط نیروهای ملی مذهبی نقش داشته‌اند و بچه‌های مذهبی حضور ندارند. اختلاف فاحش ما هم از قسمت ۱۷ که عکس آقای شریعتمداری را نشان دادند به وجود آمد که گذاشتیم سریال به اتمام برسد.
سام نوری بازیگر سینما در خصوص همکاری و نقشش در «شهرزاد 2» گفت: در این پروژه نقش وکیل بزرگ آقا خاندان دیوان سالار را ایفا می‌کنم و با نقشی متفاوت روبرو هستم.
«هزینه ساخت این سریال ۱۲ میلیارد تومان بود که ۵۰ درصد توسط من یعنی شش میلیارد تومان و ۵۰ درصد توسط محمد امامی تامین شد. البته فروش سریال و درآمدزایی آن خوب بوده است اما باید برای مشخص کردن رقم میزان سود جزئیات کاملاً بررسی شود.» این جزئیات دقیق مالی فصل اول سریال «شهرزاد» است که توسط محمدهادی رضوی سرمایه گذار فصل اول این سریال در روزهای اخیر مطرح شد و نشان داد تخمین‌ها درباره این سریال دقیق بوده است.
گاف های سریال شهرزاد 1 (0 گاف)
دیالوگ های سریال شهرزاد 1 (26 دیالوگ)
مشاهده همه
(ترانه علیدوستی): یادت نره،بین من و تو اونی که پای قولش واینستاد تو بودی قباد
قباد (سید شهاب حسینی): قباد : من چی کار به کسی داشتم، داشتم زندگیمو می کردم. با بدبختی خودم سر و کله می زدم. اصلا روحمم خبر داشت همچین کسی تو این دنیا زندگی می کنه؟ کی نشونم داد؟ شما. بعدشم که فرستادینم تو بهشت تازه می خواستم بفهمم زندگی یعنی چی؟ تازه طعمش داشت زیر دهنم مزه مزه می کرد که یقه مو گرفتین ترپ انداختینم وسط جهنم.
شهرزاد (ترانه علیدوستی): شهرزاد : بیا، اینو (مرغ آمین) دوباره به من بده، بیا این لحظه رو وصل کنیم به همزادش تو گذشته ی دور، انگار هیچ کابوسی این وسط نبوده، بیا برگردیم به نقطه ی صفر، انگار برگشتیم به همون روزا، نه خسته ایم، نه پیر، نه این همه زخمی....
شهرزاد (ترانه علیدوستی): شهرزاد : حق با توئه. غریب شبیه امشب و غریب موجودیه آدمیزاد. گاهی آدم باید تو جنگ با خودش انقدر پیش بره که یه ویرونه بسازه از وجودش، اونوقت از دل اون ویرونه یه نوری، یه امیدی یه جرئتی جرقه می زنه.
فرهاد (مصطفی زمانی): فرهاد : اما عشق هر ناممکنی رو ممکن می کنه، چون قلب یه عاشق هر جا که باشه، روحشم همونجاست. شهرزاد یه چیزی از تو هنوز تو وجودمه که هیچوقت ترکم نمی کنه … زندگی بدون این که آدم عاشق بمیره اتفاق تلخ و غم انگیزیه...
فرهاد (مصطفی زمانی): فرهاد : بس نیست این همه ناکامی این همه بدبختی، ما منتظر چی هستیم تو دنیایی که دو روز بیشتر نیست. منتظر کدوم خوشبختی، کدوم معجزه؟ یه دلیل، شهرزاد یه دلیل برای من بیار که مجابم کنه به این که نباید حرف دلمو به تو بزنم.
بزرگ آقا (علی نصیریان): بزرگ آقا : چرا نمی فهمی دختر، دیوانسالار بودن یعنی زخم خوردن و دم نزدن، این تن من پر از نقش و نگار جای زخمه که هر کدوم تاریخی داره. کتاب تاریخه این تن من … تو اگه ده تا زخم خوردی من هزارتا، از درون و از بیرون، این جگر منو اگه بشکافی هزارون زخم توشه، از زخمای تنم بیشتر. زندگی ما دیوانسالارا همینه. خدا ما رو خواسته برای زخم خوردن و دم نزدن و جابجا کردن کارای دنیا. دیوانسالار باش دختر، دیوانسالار ...
بزرگ آقا (علی نصیریان): بزرگ آقا : خون راه خودشو پیدا می کنه به زیرزمین. سرخ بود سیاه میشه، طلا میشه. یه روز بشه که جیب تموم آدما پر از طلا بشه. لازم بشه خون بیشتر، خون بیشتر اما نه خون بی گناه، نه، می فهمی؟
بزرگ آقا (علی نصیریان): بزرگ آقا : وقتی معصومه زنم، به رحمت خدا رفت، به خودم گفتم آهن دل شدی بزرگ، دیگه هیچ زلزله ای نمی لرزوندت، همینم شد … تا روزی که جمشید دخترشو فرستاد که سوزنای منو بزنه، از اون روز همه چی یه جور دیگه شدو می فهمی چی میگم؟
هاشم (مهدی سلطانی): هاشم : فرهاد پسرم … همیشه یه چیزی از وجود معشوق تو قلب عاشق ته نشین میشه…
برای همیشه حتی اگه همدیگه رو ترک کنن..! اما این فقط یه طرف سکه است پسرم…
این که اگه دنیات اندازه یه نفر کوچیک بشه… یا اون یه نفر اندازه خدا برات بزرگ بشه ..! اگه یه روزی ترکت کنه و بره اون وقت دین و دنیاتو با هم می بازی…!
فرهاد (مصطفی زمانی): فرهاد : قسم به روزی که دلت را می شکنند و جز خدایت مرهمی نخواهی داشت.

فرهاد (مصطفی زمانی): فرهاد :
در من کوچه ای ست که با تو در آن نگشته ام …
سفری ست که با تو هنوز نرفته ام…
و عاشقانه هایی که با تو هنوز نگفته ام…
هاشم (مهدی سلطانی): هاشم : عشقی که امید وصلت توش نباشی همسایه دیوار به دیوار مرگه!

هاشم (مهدی سلطانی): هاشم : زمان رُفوگر خوبیه… هر بیدی هم به زندگی آدم زده باشه زمان رُفوش می کنه…
بابک (امیرحسین رستمی): بابک : مریم! اگه قرار باشه یه طوری زندگی کنیم که کارامون هیچ عواقبی نداشته باشه اصن واسه چی زندگی کنیم؟
اگه تو همون روزهای کودتا ، جلوی این کودتاچیا وایمیسادیم، کارشون به جایی نمی رسید که ناموسمون رو از دستمون در بیارن!
شهرزاد (ترانه علیدوستی): شهرزاد: گاهی آدم تو جنگ با خودش، باید اونقد پیش بره که یه ویرونه بسازه از وجودش!! اون وقت … از دل اون ویرونه یه نوری ، یه امیدی، یه جراتی، جرقه می زنه …!
شهرزاد (ترانه علیدوستی): شهرزاد : اگه دوسش دارین حفظش کنین با چنگ و دندون. چون زمان که می گذره هیچ چیز سخت از ، از دست دادن کسی نیست که برای از دست ندادنش باید با جون و دل می جنگیدین …

بزرگ آقا دیوانسالار (علی نصیریان): بزرگ آقا دیوانسالار: من تو رو اینجوری بار آوردم، ان قدر ضعیف؟! به من نگاه کن، به من!! چاقو تو تنم بودو خون ازم می رفت، سیلی زدم به صورتم که رقیبم نفهمه سست شدم. فک می کنی، من از کجا شروع کردم؟! هوم؟! از نداشته هام! از خونه زن بابا، نامادری، کنار پدری که صب به صب با کمربند تا سیاهو کبودم نمی کرد از خونه بیرون نمی رفت.
سگ دو زدن تو بیقوله ها. برای یه لقمه نون. به من نگاه کن! اما الان اینجام، بزرگ آقام. به من نگاه کن! نداشته هاتو ببین.
فرهاد (مصطفی زمانی): فرهاد: از تاریخ نویسای ما که بخاری بلند نمیشه. ممکنه هنر و ادبیات بتونه تصویر واقعی تری از نسل ما به نسل های آینده منتقل کنه.
شهرزاد (ترانه علیدوستی): شهرزاد : دیر شده، برای ثابت کردنش خیلی خیلی دیر شده … حتی ملک جوانبخت هزار و یک شبم نبودی وگرنه من کم قصه و داستان به گوش تو نخوندم. عاشق بزدل عشقو هم زایل می کنه آقای قباد دیوانسالار.
شهرزاد (ترانه علیدوستی): شهرزاد : خواهش می کنم انقدر تجاوز نکن به حریم این کلمه ی مظلوم بی پناه. تو عاشقی؟ تو عاشقی واقعا؟ عاشق چیزی رو با چیزی تاخت نمی زنه … عاشق انقدر ترسو نمیشه که هنوز هایی به هویی نرسیده اینجوری آدمو تنها ول کنه بره.
شهرزاد (ترانه علیدوستی): شهرزاد : من به هیچکس غیر از خودم تعلق ندارم. به عبارت بهتر مال کسی نیستم.
شهرزاد (ترانه علیدوستی): شهرزاد : فراموشی زمان می بره، فقط فکر می کنم اگه من به هر دری زدم، و اونی نشد که می خواستم بشه، لابد قسمت خرافه نیست، هست واقعا....
شهرزاد (ترانه علیدوستی): شهرزاد : بخت و اقبال من یکی رو همون دو تا جمله بافته … در و همسایه چی میگن، مردم چی میگن. مردم الان کجان بدبختی منو ببینن. تنهایی منو ببینن.
شهرزاد (ترانه علیدوستی): شهرزاد : من بهت دروغ نمیگم قباد، خاطره ها که نمی میرن، می میرن؟ این اتاق تاریک ذهن، آزادترین جای جهانه، همه چی از توش میاد و میره، فکر رنگ خیال خاطره. مهم اینه که چیو نگه می داری چیو می ریزی دور. من اینو یاد گرفتم قباد.
شهرزاد (ترانه علیدوستی): شهرزاد : محرمیت که فقط به کاغذ نیست، دل آدم باید محرم باشه.
سوالات نظرسنجی ( 8 سوال)

سریال ارزش یک بار دیدن را دارد؟


سریال از لحاظ فنی با کیفیت ساخته شده است؟


تیم بازیگران، نقش‌ها را خوب بازی کردند؟


داستان و ساختار سریال غیرتکراری و جدید بود؟


حرف و پیام سریال، مفید و ارزشمند هست؟


مسائل مطرح در سریال جزو دغدغه‌های شما نیز هست؟


فضای این سریال با فرهنگ خانواده شما سازگار است؟


فضای سریال مناسب کودکان است؟

نظر خود را ثبت کنید
ارزیابی مردم از سریال شهرزاد 1 (از مجموع 265 رای)

ارزش تماشا
8.8
خوش ساخت
8.8
بازیگری
8.3
خلاقانه
9.3
محتوای مناسب
7.2
موضوع ملموس
6.2
مناسب خانواده‌
7.9
مناسب کودکان
4.8
در دنیای اینترنت
بررسی‌های مردم درباره سریال شهرزاد 1 (318 بررسی)

امیر عباس
0 لایک
0 نظر
1 ماه و 3 هفته پیش

شریل
1 لایک
1 نظر
2 ماه پیش

امیر عباس
0 لایک
1 ماه و 3 هفته پیش

علی فیلم بین
3 لایک
0 نظر
2 ماه و 3 هفته پیش

ترنم
با فصل دو و سه اصلااا کاری ندارم ولی فصل یک از به یاد ماندنی ترین ها بود چون:اصل داستانش که نو و جدید بود،در بطن اون داستان اصلی اتفاقای مختلف دیگه هم میفتاد که باعث میشد سریال یک نواخت و حوصله سربر نباشه.من خودم کل فصل یک رو توی دو سه روز دیدم بس که درگیرکننده و جذاب بود.بازیگرا عالی بودن،فضای سریال و اون حال و هوای قدیما خیلی طبیعی و خوب بود و میشد باهاش ارتباط برقرار کرد،موسیقی تدوین و ریتم پیشروی سریال عالی بود،گریم و لباس و صحنه به بهترین شکل بود.عموما از شروع تا پایانش روی یه خط بود و یهو وسطش سقوط نداشت.تلفیق درستی از عشق،تاریخ،زور و ستم،اشتباهات خانواده بود و از حرفه ای ترین اثاری بود که دیدم.
ولی برای فصل دو و سه انتظارات بالارفته بود اما ضعیف از اب دراومدن چون برخلاف فصل یک داستان یک نواخت بود و اتفاقات مختلف نمیفتاد،دیگه اون حس و حال زندگیای قدیمی رو نداشت،گریم ها و لباسها ضعیف و ضعیف تر شد،بازیگرا ضعیف و ضعیف تر شدن،سقوط زیاد داشت،حتی موسیقی و اهنگاش هم به شدت اُفت کرد،ریتم کند و کندتر شد و من حتی پشیمونم از دیدن فصل دو و سه ولی خب فصل یک رو جوری تموم کردن که ادم مشتاق میشد ببینه فصلای بعدی رو.
2 لایک
1 نظر
4 ماه پیش

فراز امیری
0 لایک
2 ماه پیش

طاها مزینانی
3 لایک
0 نظر
4 ماه پیش

فاطی*
3 لایک
0 نظر
4 ماه و 1 هفته پیش

فریبا
1 لایک
1 نظر
4 ماه و 1 هفته پیش

عسلی
0 لایک
4 ماه و 1 هفته پیش

شیدا
0 لایک
0 نظر
4 ماه و 3 هفته پیش
مشاهده بررسی‌های بیشتر