هانیه توسلی

‏هانیه توسلی‏
Hania Tavasoli


هانیه توسلی، بازیگر تلویزیون، سینما و تئاتر، سال 1358 در همدان متولد شد.
وی فارغ‌التحصیل رشته‎ی نمایشنامه‌نویسی از دانشگاه آزاد اسلامی است.
توسلی فعالیت هنری‌اش را با تئاتر آغاز نمود.
هانیه توسلی، تندیس بهترین بازیگر نقش اول زن از جشن خانه‌ی سینما و سیمرغ بهترین بازیگر نقش اول زن از جشنواره‌ی فیلم فجر را برای بازی در فیلم «دهلیز»، به کارگردانی بهروز شعیبی در کارنامه دارد.

برنده 1 و نامزد 6 سیمرغ بلورین از جشنواره فیلم فجر
سوابق کاری هانیه توسلی
در میانه‌ی فیلم ندارها از کارگردان فیلم خواسته شد که بازیگر نقش او را عوض کنند و همین موضوع فیلم را به تعطیلی پیش برد. با همه مشکلات ندارها ساخته شد اما بیل‌بردهای ندارها که یک سال بعد از ممنوع التصویر بودنش اکران شد پاره شد و رویش ماژیک کشیده می شد و او خودش در مصاحبه هایش اذعان داشته که هشت سالی که گذشت فشار زیادی بر روی هنرمندان بود و فضای ملتهب و ناخوشایندی وجود داشته است.
وی مدتی ممنوع التصویر و ممنوع الکار شد. اگرچه او همانند تعداد زیادی از بازیگران همواره سعی داشته خود را وابسته به هیچ جناحی نداند اما برخی فعالیت های وی نشان می دهد حداقل کشش او به کدام سمت است. حمایت مستقیم او در انتخابات ۱۳۸۸ از میرحسین موسوی و در انتخابات ۱۳۹۲ از حسن‌روحانی بر همه روشن و واضح یود که او دغدغه‌های‌سیاسی خودش را دارد. همچنین شرکت او در مراسم هفتادمین سال تولد سید محمدخاتمی و ژست های‌خاصش در آن جشن که سوژه رسانه ها شده بود تاکیدی بر این ادعاست. به خصوص که سید محمد خاتمی هم به تماشای یکی از نمایش های او (قرار) رفت و بازتاب‌های‌جالبی داشت. او همچنین در انتخابات اخیر در حوزه رای‌گیری با پوشیدن لباس و شال بنفش به گونه ای حمایت خودش را در عرصه انتخابات اعلام کرده بود. اما این حمایت ها به خصوص در سال 88 سبب شد تا ایشان مدتی را ممنوع الکار و ممنوع التصویر شود و گاهی تیزر فیلم هایی که سال های قبل بازی کرده بود مجوز پخش پیدا نمی کردند و باعث ایجاد مشکلاتی برای او می شد.
در مصاحبه ای با توصیف احساسات فراوان ناشی از نگهداری یک حیوان همچون گربه بیان داشت وقتی خیلی خسته است و به خانه می آید، یک بچه گربه را بغل می کند و احساس می کند مثل یک فیلتر عمل کرده و انگار محبتش به او بر می گردد!
یکی از کارهای جالبی که وی در صفحه شخصی خود انجام می‌دهد این است که او هر چند روز یکبار یک کتاب خوب به مخاطبان خود معرفی می‌کند و آنها را تشویق و علاقه‌مند می‌کند تا کتاب بخوانند. این کار او بسیار مورد استقبال قرار گرفته است.
در دنیای اینترنت
نظرات مردم (28 نظر)
رقیه زارع خفری
در سریال های شمس العماره و وفا عالی بازی کرد.
0 لایک
0 نظر
1 ماه پیش
باران ک
تولدتون مبارک خانم توسلی🎁🎁⚘⚘
0 لایک
0 نظر
1 ماه پیش
حمید ارضی
تولدتون مبارک
0 لایک
0 نظر
1 ماه پیش
باران ک
بسیار بازیگر خوبی هست . مخصوصا در شمس العماره ...
1 لایک
0 نظر
1 ماه و 3 هفته پیش
ایمان صادقی
من عمیقا از بازی خانم توسلی در به خاطر پونه خوشم اومد و خیلی زوج موفقی درفیلم بودن با آقای اصلانی
0 لایک
0 نظر
1398/01/30
علی فیلم بین
اینطور که خودش میگفت آدم درون گراییه و بیش تر از تنهایی خودش لذت می بره.
1 لایک
0 نظر
1397/07/18
متین عباسی
هخخ
0 لایک
2 نظر
1397/05/23
Amir
wtf?
1 لایک
1397/05/24
نسیم
حالت خوبه داداش :/ روفرمی؟؟؟
2 لایک
1397/05/27
نسیم
عشق ناز و زیبا
0 لایک
0 نظر
1397/05/22
فاطمه نژاده
خوش اخلاق ، خوش قیافه
و در اثار سینمایی زیادی بازی کردن
2 لایک
1 نظر
1397/04/07
سارا
موافقم
0 لایک
1397/05/30
طاها مزینانی
هنرمند خیلی خوبی هستن
تولدتون مبارک
0 لایک
0 نظر
1397/03/15
مشاهده نظرات بیشتر