حواشی فیلم سینمایی «ایتالیا ایتالیا» (10 حاشیه)

افراد زیادی که تا کنون در پشت دوربین در سینما فعالیت داشته‌اند در این فیلم به عنوان بازیگر جلوی دوربین رفتند و به نقش آفرینی پرداختند.
«کاوه صباغ زاده» پسر «مهدی صباغ‌زاده» کارگردان است. مهدی صباغ زاده که تهیه کننده «ایتالیا ایتالیا» (اولین فیلم سینمایی کاوه) است گفته در فیلم پسرش دخالتی نکرده است.
فیلمبرداری «ایتالیا ایتالیا» پس از ۴۳ جلسه اول تیر ماه 1395 به پایان رسیده است.
با توجه به اینکه صحنه‌های موزیکال بیش از ۳۰ درصد از فیلم «ایتالیا ایتالیا» را تشکیل می‌دهند، قرار نیست برای این فیلم موسیقی ساخته شود. ضمنا تمامی ترانه‌ها و موسیقی‌های استفاده شده در این فیلم قبل از آغاز پیش تولید انتخاب شدند.
پس از چهار ماه تدوین به دلیل اختلاف میان تدوینگر (میثم میرزایی) و کارگردان (کاوه صباغ‌زاده)، پس از تعویض تدوینگر، فیلم «ایتالیا ایتالیا» مجددا و از ابتدا توسط «ژینوس پدرام» تدوین شد و این باعث طولانی شدن مراحل فنی فیلم شد.
فیلمبرداری «ایتالیا ایتالیا» پس از ۴۳ جلسه اول تیر ماه 1395 به پایان رسیده است.
«کاوه صباغ‌زاده» کارگردان فیلم سینمایی «ایتالیا ایتالیا» با حضور «حامد کمیلی» در کنار «سارا بهرامی» در این فیلم مخالف بود. دلیل مخالفت او این بود که سارا بهرامی و حامد کمیلی قبلا چندین بار در سریال‌ها با هم همبازی بودند و او نمی‌خواست که فیلم به ورطه تکرار بیفتد؛ اما با اصرار دوستانش با حامد قرار ملاقاتی گذاشت و او فیلمنامه را مطالعه کرد و بعد از توضیحاتی که به او داد از بازی در این فیلم استقبال کرد و ظرف مدت ۳ روز با تمرینات شبانه روزی و فشرده زبانه ایتالیایی که واقعا بسیار دشوار بود خود را برای بازی در این فیلم آماده کرد.
کاوه صباغ‌زاده در مورد این که چرا عنوان «ایتالیا ایتالیا» را برای اولین ساخته سینمایی‌اش انتخاب کرده و آیا فکر نمی‌کرده که این عنوان یادآور سریالی با همین اسم در پیش از انقلاب باشد و موضوع آن سریال را برای مخاطب تداعی کند اظهار داشت:
«خوشبختانه من هرگز آن سریال را ندیده‌ام و میلی هم برای تماشای آن نداشته و ندارم چرا که معتقدم هرچقدر در رابطه با آن سریال کمتر اطلاعات داشته باشم بیشتر می‌تواند به من کمک کند و از بازخوردهایی که داشتم مطمئن شدم که این فیلم هیچ ارتباطی با آن سریال ندارد.»
فیلم سینمایی فانتزی، کمدی و موزیکال «ایتالیا ایتالیا» روز 12 مهرماه 1396 (13 محرم 1439) اکران عمومی شد.
«ایتالیا ایتالیا» یک فیلم کمدی، فانتزی و موزیکال محسوب می‌شود و فیلمنامه آن اقتباسی از داستانی نوشته «جوپا لاهیری» است.