حواشی فیلم سینمایی «خشکسالی و دروغ» (10 حاشیه)

تئاتر «خشکسالی و دروغ» که این فیلم بر اساس آن ساخته شده،‌ اولین بار در سال 88 به روی صحنه رفت و بعد از آن علاوه بر دو اجرای دیگر در تهران، در کشورهای آلمان، سوئد، ترکیه و کانادا به روی صحنه رفت. همچنین در رشت و لنگرود نیز این نمایش اجرا شده است.
علی سرابی، بازیگر نقش "امید"، پیش از این در همه‌ی اجراهای تئاتر «خشکسالی و دروغ» به جز اجرای آلمان، همین شخصیت را روی صحنه برده بود. در اجرای آلمان جواد مولانیا به جای وی روی صحنه رفت.
آیلین کیخایی که در این فیلم ایفای نقش یکی از شخصیت‌های فرعی را برعهده داشته است، ، خواهر آیدا کیخایی از بازیگران اصلی این اثر است.
آیدا کیخایی بازیگر نقش "میترا"، همسر محمد یعقوبی است که نویسنده فیلمنامه و بازیگردان این فیلم بوده. محمد یعقوبی نویسنده و کارگردان نمایش اصلی «خشکسالی و دروغ» نیز بوده‌است.
در اجراهای اصلی تئاتر «خشکسالی و دروغ» بازیگرانی که در نقش شخصیت "آلا" به روی صحنه رفتند به ترتیب رویا دعوتی (2 اجرا)، سحر دولتشاهی (2 اجرا) و باران کوثری (5 اجرا) بودند.
ابتدا قرار بود باران کوثری در نقش شخصیت آلا بازی کند، اما بعدها به دلیل اختلاف با عوامل فیلم از پروژه جدا شد و این نقش به پگاه آهنگرانی رسید. باران کوثری قبلا در چهار اجرای آخر نمایش «خشکسالی و دروغ» ایفای نقش همین شخصیت را بر عهده داشته بود.
شخصیت "آرش" که در این فیلم با بازی محمدرضا گلزار به تصویر کشیده شده‌است، پیش از این در اجراهای اصلی نمایش «خشکسالی و دروغ» توسط بازیگرانی همچون مهدی پاکدل، پیمان معادی و احمد مهران‌فر به روی صحنه آورده شده بود.
آیدا کیخایی تنها بازیگری است که در هر هشت اجرای تئاتر «خشکسالی و دروغ» ایفای نقش شخصیت "میترا" را برعهده داشته‌است و حالا در این فیلم نیز که بر اساس آن نمایش ساخته شده در نقش این شخصیت بازی می‌کند.
آیدا کیخایی و علی سرابی دو بازیگر فیلم هستند که قبلا در اجراهای نمایش «خشکسالی و دروغ» نیز در نقش همین شخصیت‌ها، میترا و امید، به روی صحنه رفته بودند.
محمد یعقوبی که نویسنده و کارگردان نمایشنامه اصلی «خشکسالی و دروغ» است و این فیلم بر اساس آن ساخته شده، در این اثر علاوه بر نویسندگی فیلمنامه، بازیگردانی بازیگران را نیز بر عهده داشته است.