سید جمال ساداتیان

‏سید جمال ساداتیان‏
Seyyed Jamal Sadatyan

تهیه کننده


سید جمال ساداتیان، تهیه‌کننده‌ی سینما، سال 1335 در شهر تهران متولد شد.
وی فارغ‌التحصیل رشته‌ی علوم انسانی است.

تولد:

1335/06/22 (سن: 62 سال)
برنده 1 و نامزد 4 سیمرغ بلورین از جشنواره فیلم فجر

سوابق کاری سید جمال ساداتیان

با خرید قانونی و شرعی فیلم‌های ایرانی، علاوه بر حمایت از تولید ملی می‌توانید در ادامه حیات صنعت تولید فیلم و سریال ایرانی نیز سهمی داشته باشید. علاوه بر این،‌ با دانلود آثار آن‌ها را همیشه در رایانه خود ذخیره خواهید داشت و دیگر نگران گم شدن DVD‌ فیلم‌ها نخواهید بود :)

بیوگرافی / زندگی‌نامه «سید جمال ساداتیان»

سید جمال ساداتیان به‌عنوان مدیر تولید در فیلم‌هایی نظیر؛ «جامه دران» (۱۳۹۳) و «سایه روشن» (۱۳۹۲)، حضور داشته‌است.

وی تهیه‌کنندگی آثاری نظیر؛ «جامه دران» (1393)، «سایه روشن» (۱۳۹۲)، «آذر، شهدخت، پرویز و دیگران» (1392)، «انتهای خیابان هشتم» (۱۳۹۰)، «برف روی کاج‌ها» (1390)، «هفت دقیقه تا پاییز» (۱۳۸۸)، «شبانه روز» (۱۳۸۷)، «دایره زنگی» (۱۳۸۶)، «چهارشنبه سوری» (1384)، «شوریده» (۱۳۸۳)،«به رنگ ارغوان» (۱۳۸۳)، «به من نگاه کن» (۱۳۸۱)، «جوجه اردک من» (۱۳۸۱) و «سریال خواب و بیدار» (۱۳۸۰-۱۳۸۱)، را بر عهده داشته‌است.

سید جمال ساداتیان، سیمرغ بلورین فیلم برگزیده تماشاگران از بیست و چهارمین دوره‌ی جشنواره‌ی فیلم‌فجر برای فیلم «چهارشنبه سوری» (1379)، سیمرغ بهترین فیلم از بیست و هشتمین دوره‌ی جشنواره‌ی فجر برای فیلم به «رنگ ارغوان» (1388) و سیمرغ بهترین فیلم از سی و دومین دوره‌ی جشنواره ی فجر برای فیلم «آذر، شهدخت، پرویز و دیگران» (1392)، را در کارنامه دارد.

سیدجمال ساداتیان که تهیه‌کننده‌گی فیلم سینمایی «خمسه خمسه» به کارگردانی بهروز افخمی را به عهده گرفته است با بیان اینکه این فیلم یک اثر جنگی است و تا زمانی که مجموع تجهیزات نظامی مورد نیاز فراهم نشود، مرحله‌ی پیش‌تولید فیلم آغاز نمی شود و ممکن است از تولید آن منصرف شود، درباره روند تولید این فیلم سینمایی گفت: یکی از ویژگی های ساخت یک فیلم جنگی واقعی بودن آن است که هم من و هم افخمی معتقدیم فیلم «خمسه خمسه» باید به شکل کاملا واقعی ساخته شود و همه تلاش تیم تولید هم در همین راستا است.
سید جمال ساداتیان در مورد هزینه‌های فیلمسازی در سینمای امروز ایران می گوید: برخی بازیگران درخواست‌های چند صد میلیونی دارند؛ فرقی هم نمی‌کند که یک روز در آن فیلم بازی کنند یا یک ماه.
وی افزود: سینما بطور کامل در حال دولتی شدن است.
سیدجمال ساداتیان می گوید: با توجه به افزایش هزینه‌ها و درخواست برخی بازیگران برای دستمزدهای نجومی، فیلمسازی در سینما بسیار سخت شده‌است.

نظرات مردم (3 نظر)


ترنم
اقا فرهاد،یک بنده خدا، آثار ایشونو ببینید زندگی نامه رو ببینید متوجه میشید ایشون تهیه کننده سینما هستن
0 لایک
0 نظر
2 ماه و 1 هفته پیش

فرهاد
داداش تو فهمیدی به ما هم بگو🙏🙏
0 لایک
0 نظر
2 ماه و 1 هفته پیش

یک بنده خدا
داداش تو کی هستی دیگه
0 لایک
0 نظر
1396/06/22