عباس امیری

‏عباس امیری‏ (1322 - 1389)
Abbas Amiri


عباس امیری‌مقدم، بازیگر تلویزیون و سینما، سال 1322 در آمل متولد شد. وی فعالیت سینمایی‌اش را از سال 1364 با ایفای نقش در فیلم «آتش در زمستان» به کارگردانی حسن هدایت آغاز کرد.
عباس امیری در ۷ اسفندماه (۱۳۸۹) در پی تصادف و سکته‌ی قلبی دیده از جهان فروبست.

نامزد 1 سیمرغ بلورین از جشنواره فیلم فجر
سوابق کاری عباس امیری
آخرین نقشی که از وی روی آنتن تلویزیون رفت، نقش «عامر بن مسعود» در مجموعه‎ی تلویزیونی «مختارنامه» به کارگردانی داوود میرباقری بود.
وی ساکن رشت بود و محمد ناجی تهیه‎کننده‎ی پروژه‎ی تلویزیونی «صبح بخیر سرکار» همراه گروه در فومن مستقر بودند تا بتوانند صحنه‌های فیلم را در نقاط مختلف فومن و اطراف تصویربرداری کنند. ایشان اصرار داشت که پس از پایان کار به محل سکونت خود مراجعت کنند و برای رفاه حال ایشان سرویسی را در نظر گرفتند تا هر روز پس از اتمام کار او را به محل زندگی‌اش در رشت ببرند.
صبح 7 اسفند ماه ساعت 8:30 در جاده‎ی رشت فومن به دلیل لغزندگی جاده بر اثر بارندگی، ماشین حامل ایشان تصادف کرد. البته تصادف خیلی شدیدی نبود و اورژانس در محل حاضر شده و ایشان را به یکی از بیمارستان‌های فومن منتقل می‌کنند.
در بیمارستان احیای قلب صورت گرفت اما ایشان براثر عارضه‎ی قلبی فوت کردند. البته سانحه تصادف خیلی شدید نبود و دو نفر سرنشین (راننده و دستیار تدارکات) آسیب جدی ندیدند، اما متاسفانه وی دیده از جهان فروبست.
نظرات مردم (3 نظر)
علی فیلم بین
خدارحمت کنه هم صدا عالی و هم بازی.
0 لایک
0 نظر
1397/07/19
پرزیوال
بی نظیر
0 لایک
0 نظر
1397/06/22
ذغالک
خدا رحمتشون کنه بازی خیلی خوبی داشتن
0 لایک
0 نظر
1396/10/07