ارشا اقدسی

‏ارشا اقدسی‏
Arshah aghdasi

جلوه‌های ویژه میدانی
مسئول جلوه‌های ویژه میدانی

ارشا اقدسی، بدلکار، سال ۱۳۶۱ در شهر تهران متولد شد.
ارشا اقدسی، جایزه‌ی بهترین پرش با ماشین در جشنواره‌ی جهانی بدلکاران - روسیه (۲۰۱۴) و جایزه‌ی SAG (Screen Actors Guild Award) برای فیلم «سقوط آسمانی» جیمز باند (2012)، را در کارنامه دارد.
نامزد 1 سیمرغ بلورین از جشنواره فیلم فجر
سوابق کاری ارشا اقدسی
جلوه‌های ویژه میدانی

بازیگر

مسئول جلوه‌های ویژه میدانی

دستیار جلوه‌های ویژه میدانی

کارشناس
با خرید قانونی و شرعی فیلم‌های ایرانی، علاوه بر حمایت از تولید ملی می‌توانید در ادامه حیات صنعت تولید فیلم و سریال ایرانی نیز سهمی داشته باشید. علاوه بر این،‌ با دانلود آثار آن‌ها را همیشه در رایانه خود ذخیره خواهید داشت و دیگر نگران گم شدن DVD‌ فیلم‌ها نخواهید بود :)
بیوگرافی / زندگی‌نامه «ارشا اقدسی»
ارشا اقدسی در ابتدا مربی آی کیدو بوده‌ و بعدها با آشنایی پیمان ابدی به دنیای بدلکاری وارد شده‌است.

وی پیش از این ساکن کشور پرتقال بوده‌است.

اقدسی با وجود پذیرفته‌شدن در رشته‌ی تربیت‌بدنی در ایتالیا، به دلیل آشنایی با آقای اَبدی و علاقه به بدلکاری، تصمیم گرفت در ایران بماند و فعالیت کند.

ارشا اقدسی سرمربی باشگاه پیمان ابدی بوده و بعد از ۲ سال با افتتاح بانجی جامپینگ در ایران، اولین مربی بانجی ایران شد.

وی دو سال و نیم زیر نظر پیمان ابدی کار کرد و سپس در بیست و دو سالگی و در سال (۱۳۸۵) گروه بدلکاران "۱۳" را تاسیس کرد و به طور فعال در ایران و کشورهای دیگر در حال همکاری با تلویزیون، سینما و تئاتر است.

حضور ارشا اقدسی در مسابقه‌ی لباهنگ برنامه‌ی خندوانه (1394) همراه با انجام حرکات بدلکاری، باعث آشنایی عموم مردم با وی و محبوبیت اقدسی شد.

اقدسی در تئاترهایی نظیر؛ «قحطی نور» امین حیایی، به بدلکاری پرداخته‌است.

ارشا اقدسی به‌عنوان بدلکار در سریال‌هایی نظیر؛ «ساخت ایران» محمد حسین لطیفی، «قلب یخی ۳» سامان مقدم، «رالی ایرانی» آرش معیریان، «سقوط آزاد» علیرضا امینی و «مسیر انحرافی» بهرنگ توفیقی، حضور داشته‌است.

وی همچنین در فیلم‌های ایرانی نظیر؛ «پسر تهرانی» کاظم راست گفتار (۱۳۸۷)، «کیفر» حسن فتحی (۱۳۸۸)، «انتهای خیابان هشتم» علیرضا امینی (۱۳۸۹)، «راه آبی ابریشم» محمد بزرگ‌نیا (۱۳۹۰)، «گشت ارشاد» سعید سهیلی (۱۳۹۰)، «حوض نقاشی» مازیار میری (۱۳۹۱)، «خط ویژه» مصطفی کیایی (۱۳۹۲) و «خواب‌زده‌ها» فریدون جیرانی (۱۳۹۳) و در فیلم‌های خارجی نظیر؛ «شکارچی» رفیع پیتز (2010)، «Kaos örümcek agi» Cem Gul (2012)، «سقوط آسمانی» سام مندس (2012)، «مرگ روشنایی» پل اشریدر (2014) و «Bang Bang» Siddharth Anand (2014)، به بدلکاری پرداخته‌است.

ارشا اقدسی، جایزه‌ی بهترین پرش با ماشین در جشنواره‌ی جهانی بدلکاران - روسیه (۲۰۱۴) و جایزه‌ی SAG (Screen Actors Guild Award) برای فیلم «سقوط آسمانی» جیمز باند (2012)، را در کارنامه دارد.

ارشا اقدسی می‌گوید: «مشکلات برای تامین امکانات امنیتی بدلکاران در ایران زیاد است. مثلا برای واژگون کردن یک خودرو، ماشین آتش‌‌نشانی و آمبولانس باید حضور داشته‌باشد که در خیلی پروژه‌‌ها، حتی این موارد را هم تقبل نمی‌‌کردند. متاسفانه از ساده‌‌ترین امکانات محروم هستیم. در صورتی که بچه‌‌های ایرانی فوق‌‌العاده بااستعداد هستند.»
مهسا احمدی همسر ارشا اقدسی چندی پیش جایزه بهترین بدلکار زن دنیا را از آن خود کرد.
وی در مورد حضور در سایر کشورها می‌گوید: به هر کشوری که می‌رویم تا می‌توانیم ‌به همه می‌گوییم که ایرانی هستیم. اگر عکس‌های‌ ما را ببینید شبیه به طرفدارهای تیم ملی ایران هستیم از بس که پرچم ایران را در همه جای لباس و لوازم کارمان چسبانده‌ایم. در مسابقه روسیه که رفته بودیم جمعیت زیادی آمده بودند یک نفر ایرانی را دیدیم و به او نیز پرچم ایران را دادیم و گفتیم که تیم ایران را در اینجا تشویق کن آن را در هوا بگیر و تکان بده تا ما روحیه بگیریم.
در سال ۲۰۱۴ ما در دنیا در رشته چپ کردن ماشین اول شدیم. آن فرد هم از جایش بلند نشد که دلمان خوش باشد!
در دنیای اینترنت
نظرات مردم (9 نظر)

سپنتا ملکی
بازیگرخوبی نیست بیشتربدلکارخوبی است.
1 لایک
0 نظر
5 ماه و 1 هفته پیش

طاها مزینانی
بدلکاریش عالیه

ارشا اقدسی شبیه دوست نقش اصلی تو انیمیشن شگفت انگیزانه خخخخخ
2 لایک
1 نظر
6 ماه و 3 هفته پیش

رادین
راس میگیا خخخخخخخخخخ
1 لایک
5 ماه پیش

سپنتا ملکی
من درکل ازبازیش خوشم نمی اید.
1 لایک
0 نظر
8 ماه و 3 هفته پیش

سپنتا ملکی
خوب نیست بازیش
1 لایک
1 نظر
11 ماه پیش

کارن
کجا بازی کرده ?
1 لایک
11 ماه پیش

غــــریبه
عجب زوجی هستند هر دو بدلکار
1 لایک
0 نظر
1396/04/21

یگانه
خیییلی با استعداد
1 لایک
0 نظر
1396/04/21

علی دهقانی زاده
ایشان بسیار خوب هستند
1 لایک
0 نظر
1395/03/08