دیبا زاهدی

‏دیبا زاهدی‏
Diba Zahedi


دیبا زاهدی، بازیگر تلویزیون و سینما، در هفتم آذر سال 1368 در شهر تهران متولد شد.
وی فارغ التحصیل رشته معماری از دانشگاه "آزاد" است. وی فعالیت سینمایی‌اش را با فیلم «پنج ستاره» آغاز کرد.

سوابق کاری دیبا زاهدی
وی مشهور شدن سریع را دوست ندارد و معتقد است چون اتفاقی که در تلویزیون می‌افتد، دیده‌شدن در حد خیلی وسیع‌تر از سینما و تئاتر است پس ترجیح می‌دهد با رزومه قابل توجه‌تری مشهور شود، فعلا علاقه خاصی به کار در تلویزیون ندارد؛ با این حال اگر کاری بسته به موضوعاتی که برایش مهم است خوب باشد، تلویزیون و سینما برایش خیلی تفاوتی ندارد.
او معیارهایی برای انتخاب نقش دارد که تا آن معیارهایی که برای خود تعریف کرده در کار نباشد آن را نمی پذیرد، حتی اگر بیکار بماند. او حاضر نیست کیفیت را فدای کمیت کند.
وی معتقد است فیلم سینمایی «بادیگارد» یک کار حرفه‌ای با یک گروه حرفه‌ای بود و کار کردن با این تیم یک تجربه فراموش‌نشدنی است و حاضر است در صورت پیشنهاد حاتمی‌کیا، بدون خواندن فیلم‌نامه در فیلم وی بازی کند.
رشته‌ی دانشگاهی دیبا زاهدی معماری بوده که رابطه‌ی بسیار عمیقی با هنر و به ویژه سینما دارد. البته وی پیش از این که به معماری فکر کند، دوست داشت بازیگری بخواند، اما به دلیل برخی اتفاقات تا مدت‌ها میسر نشد. بنابراین تصمیم گرفت بازیگری را از مسیری دیگر دنبال کند و به همین منظور به کلاس‌های بازیگری استاد حمید سمندریان مراجعه کرده و از همان‌جا به آقای امیر سماواتی (تهیه‌کننده فیلم) برای ایفای نقش در یکی از پروژه‌های ایشان معرفی و بالاخره برای بازی در نقش مریم در فیلم سینمایی «پنج‌ستاره» انتخاب شد.
نظرات مردم (4 نظر)
سوفی
تولدت مبارک
0 لایک
0 نظر
1399/09/08
جوجو
بازیشو تو پنج ستاره خیلی دوس داشتم
چهرشم یکم شبیه بهنوش طباطبایی هس بنظرم⁦:-)⁩
1 لایک
0 نظر
1399/04/24
علی دشتی
عاااااااااااااااالی هستن
2 لایک
0 نظر
1397/09/09
تهمینه
تولدت مبارک 👏👏👏👏👏👏👏
🎂🎂🎂🎂🎂🎂🎂🎂🎂🎂🎂
❤❤❤❤💜💜💜💜💜💜
بازیگر مورد علاقه من 👍👌
بنظرم این خیلی خوشگل تره تا جوانه دل شاد :|
3 لایک
0 نظر
1397/09/07