خشکسالی و دروغ

‏خشکسالی و دروغ‏

 (1395)
6.5
رأی شما:
10 / 0
بر اساس رای 84 کاربر

فیلم سینمایی

90 دقیقه
درام
اکران شده در 1395/07/07

خلاصه داستان فیلم خشکسالی و دروغ

فیلم «خشکسالی و دروغ» درباره‌ی شک و تردیدها و دروغ‌ها و پنهانکاری‌های دو مرد و دو زن است که منجر به یک بحران می‌شود می‌شود. در جشن تولد امید، او و همسر‌ش آلا به همراه آرش، برادر آلا، در مهمانی حضور دارند. میترا همسر قبلی امید به او زنگ می‎‌زند و می‌گوید به کمک امید احتیاج دارد. امید با میترا قرارملاقات می‌گذارد و این تازه آغاز ماجراست...

خشکسالی و دروغ؛ یک فیلم بیست و چندی
هنگامه ناهید: متاسفانه آقای یعقوبی در نگارش فیلم‌نامه، موفق عمل نکرده‌اند و متن، چیزی بین فیلم‌نامه و نمایش‌نامه از آب در آمده‌است.
واقعا زن ایرانی این قدر بی‌اخلاق است؟
نفیسه ترابنده: “خشکسالی و دروغ” فیلمی با محتوای ضد خانواده است. تمامی افکار و روابط شخصیت‌ها بر پایه ی دروغ و خیانت است. فیلمساز داستان خود را به گونه‌ای روایت می‌کند تا زشتی دروغ و خیانت برای مخاطب کمرنگ شود.
فیلم خشکسالی و دروغ: موش و گربه بازی
مدیسا مهراب پور: در بازنویسی خشکسالی و دروغ اما به‌جای به‌روز کردن نمایشنامه متناسب با وضعیت روز جامعه ایران و چگونگی نمایش وضعیت در سینمای ایران، جای یک سری صحنه‌ها باهم عوض‌شده که تأثیر چندانی هم بر روایت فیلم نمی‌گذارد.
اهورامزدا ما را از خشکسالی و این فیلم ها دور بدارد…
سید سعید هاشم زاده: خشکسالی و دروغ از گفته زرتشت وام می‌گیرد، دروغ را بن‌مایه اثر قرار می‌دهد در صورتی که اینگونه نیست، و کجا خشکسالی حاصل می‌شود؟ مشخص نیست…
اهورامزدا این سرزمین را از این همه فیلم بد نجات دهد
ساناز رمضانی: خشکسالی و دروغ سعی دارد تبدیل به یک فیلم عمیق و روانشناسانه شود و به طرز عجیبی در این راه ناموفق است. شاید دلیلش کارگردانی ضعیف و فکر نشده‌اش باشد.
روایتی ساده از رابطه‌ای پنهانی
افشین علیار: فیلم با مخاطب می‌تواند ارتباط تنگاتنگی برقرار کند دیدن فیلمی که قصه‌یی برای تعریف کردن داشته باشد همیشه برای مخاطب لذت برانگیز بوده است.
هبوطی است، اگر سقوط نباشد
علی فرهمند: «خشک‌سالی و دروغ» نه سینماست و نه اصلاً دارای عناصری است که بتواند ایده‌های کوتاه سینمایی به وجود آورد. در بهترین حالت، تله-تئاتری است که به اشتباه راه به پرده سینما باز کرده.
کیلومترها دورتر از دهه "نکبت" هشتاد!
پویان عسگری: لذت اصلی هنگام تماشای فیلم، وقتی است که تماشاگر به لحن دیریاب کمدی فیلم خو بگیرد و از دریچه آن به دنیای غرق در دروغ بنگرد.
نگاهی به فیلم سینمایی خشکسالی و دورغ؛ فیلم یا نمایش؟
بابک مهرورز: عدم آشنایی نویسنده با عناصر سینمایی باعث شده کلیت کار شباهتی به آثار سینمایی نداشته باشد و مخاطب سینما به این فکر بیفتد که در حال تماشای یک تله تئاتر است.
«ریتا، تفنگ و زندگی»
یاسمن خلیلی‌فرد: فیلمنامه‌ای که شاید با پرداخت بهتر می‌توانست به یکی از درخشان‌ترین فیلم‌های سینمای ایران در این آشفته بازار فقدان فیلم بدیع و نوآورانه بدل شود.
Ads

داستان فیلم سینمایی خشکسالی و دروغ

خلاصه داستان

فیلم «خشکسالی و دروغ» درباره‌ی شک و تردیدها و دروغ‌ها و پنهانکاری‌های دو مرد و دو زن است که منجر به یک بحران می‌شود می‌شود. در جشن تولد امید، او و همسر‌ش آلا به همراه آرش، برادر آلا، در مهمانی حضور دارند. میترا همسر قبلی امید به او زنگ می‎‌زند و می‌گوید به کمک امید احتیاج دارد. امید با میترا قرارملاقات می‌گذارد و این تازه آغاز ماجراست...

گونه / ژانر (1)

درام

حواشی فیلم سینمایی «خشکسالی و دروغ» (10 حاشیه)

محمد یعقوبی که نویسنده و کارگردان نمایشنامه اصلی «خشکسالی و دروغ» است و این فیلم بر اساس آن ساخته شده، در این اثر علاوه بر نویسندگی فیلمنامه، بازیگردانی بازیگران را نیز بر عهده داشته است.
آیدا کیخایی و علی سرابی دو بازیگر فیلم هستند که قبلا در اجراهای نمایش «خشکسالی و دروغ» نیز در نقش همین شخصیت‌ها، میترا و امید، به روی صحنه رفته بودند.
آیدا کیخایی تنها بازیگری است که در هر هشت اجرای تئاتر «خشکسالی و دروغ» ایفای نقش شخصیت "میترا" را برعهده داشته‌است و حالا در این فیلم نیز که بر اساس آن نمایش ساخته شده در نقش این شخصیت بازی می‌کند.
شخصیت "آرش" که در این فیلم با بازی محمدرضا گلزار به تصویر کشیده شده‌است، پیش از این در اجراهای اصلی نمایش «خشکسالی و دروغ» توسط بازیگرانی همچون مهدی پاکدل، پیمان معادی و احمد مهران‌فر به روی صحنه آورده شده بود.
ابتدا قرار بود باران کوثری در نقش شخصیت آلا بازی کند، اما بعدها به دلیل اختلاف با عوامل فیلم از پروژه جدا شد و این نقش به پگاه آهنگرانی رسید. باران کوثری قبلا در چهار اجرای آخر نمایش «خشکسالی و دروغ» ایفای نقش همین شخصیت را بر عهده داشته بود.
در اجراهای اصلی تئاتر «خشکسالی و دروغ» بازیگرانی که در نقش شخصیت "آلا" به روی صحنه رفتند به ترتیب رویا دعوتی (2 اجرا)، سحر دولتشاهی (2 اجرا) و باران کوثری (5 اجرا) بودند.
آیدا کیخایی بازیگر نقش "میترا"، همسر محمد یعقوبی است که نویسنده فیلمنامه و بازیگردان این فیلم بوده. محمد یعقوبی نویسنده و کارگردان نمایش اصلی «خشکسالی و دروغ» نیز بوده‌است.
آیلین کیخایی که در این فیلم ایفای نقش یکی از شخصیت‌های فرعی را برعهده داشته است، ، خواهر آیدا کیخایی از بازیگران اصلی این اثر است.
علی سرابی، بازیگر نقش "امید"، پیش از این در همه‌ی اجراهای تئاتر «خشکسالی و دروغ» به جز اجرای آلمان، همین شخصیت را روی صحنه برده بود. در اجرای آلمان جواد مولانیا به جای وی روی صحنه رفت.
تئاتر «خشکسالی و دروغ» که این فیلم بر اساس آن ساخته شده،‌ اولین بار در سال 88 به روی صحنه رفت و بعد از آن علاوه بر دو اجرای دیگر در تهران، در کشورهای آلمان، سوئد، ترکیه و کانادا به روی صحنه رفت. همچنین در رشت و لنگرود نیز این نمایش اجرا شده است.
سوالات نظرسنجی ( 8 سوال)

از دیدن این فیلم لذت بردید؟


فیلم ارزش یک بار دیدن را دارد؟


تا انتها مشتاق تماشای فیلم بودید؟


پایان فیلم راضی‌کننده است؟


بعد از پایان فیلم به آن فکر می کردید؟


فیلم از لحاظ فنی با کیفیت ساخته شده است؟


فضای فیلم با فرهنگ خانواده شما سازگار است؟


فضای فیلم مناسب کودکان است؟

نظر خود را ثبت کنید

ارزیابی مردم از فیلم خشکسالی و دروغ (از مجموع 32 رای)


سرگرم‌کننده
6.4
ارزش تماشا
7.0
جذاب
6.8
پایان مناسب
5.3
تفکربرانگیز
5.5
خوش ساخت
6.1
مناسب خانواده‌
4.8
مناسب کودکان
1.4

نظرات مردم (34 نظر)


محدثه خداپرست
بد نبود
0
9 هفته قبل

ا.س.ب
به نظرم فراوانی الفاظ ناپسند و عادی نشون دادن یک سری کار های قبیح، از ارزش فیلم خیلی کم میکنه.
اما در کل پیامی که آخر فیلم میده آدمو به فکر فرو میبره.
0
9 هفته قبل

نسیم
محتوای اصلیش خیانت ودورویی نامردی
0
10 هفته قبل

نسیم
بدنبود
0
10 هفته قبل

آزاده شهبازی
قشنگ بود
0
10 هفته قبل

لیموناد
در کل فیلم بیخودی بود ، فقط بازی آقای سرابی و پگاه آهنگرانی خوب بود
0
10 هفته قبل

یگانه
تاترش بهتر از فیلمش بود. بازی خانم کیخایی خیلی تاتری و کارتونی بود. بازی آقای گلزار هم طبق معمول تعریفی نداشت. ولی آقای سرابی و پگاه آهنگرانی فوق العاده بودند. حتما ارزش یک بار دیدن رو داره.
0
11 هفته قبل

علی
دو غول تئاتر در سینما - علی سرابی - آیدا کیخایی
0
11 هفته قبل

ابوالفضل
فیلمی جذاب
1
11 هفته قبل

آذین خانوم
hjk
1
11 هفته قبل
مشاهده موارد بیشتر