فراری

‏فراری‏ ( 1395)
‏FERRARI‏

7.2
رأی شما:
10 / 0
بر اساس رای 37 کاربر

فیلم سینمایی

درام
اکران شده در 1396/12/23

خلاصه داستان فیلم سینمایی فراری

گلنار برای رسیدن به هدف خود در حالی که 18 سال بیشتر ندارد با واقعیت‌های امروز روبرو می‌شود. او به تهران می‌آید تا با ماشین فراری 8 میلیاردی عکس یادگاری بگیرد...

برنده 3 و نامزد 8 سیمرغ بلورین از جشنواره فیلم فجر
با خرید قانونی و شرعی فیلم‌های ایرانی، علاوه بر حمایت از تولید ملی می‌توانید در ادامه حیات صنعت تولید فیلم و سریال ایرانی نیز سهمی داشته باشید. علاوه بر این،‌ با دانلود آثار آن‌ها را همیشه در رایانه خود ذخیره خواهید داشت و دیگر نگران گم شدن DVD‌ فیلم‌ها نخواهید بود :)
کلاس کارگردانی
علی حقیری: "فراری" همان اصل اصیل هنر را در لحظه لحظه‌ی خود داراست همان کیمیایی که نمیدانی چیست اما هرچه هست داوود نژاد به خوبی از آن بهره گرفته و نام خود را با ساختن یک شاهکار سینمایی دیگر همچون کلاس هنرپیشگی و مرهم باز هم در اوج نگاه میدارد.
سوراخ دعا را گم نکنیم!
حسین الهام: این آسیب‌ها نتیجه تنبلی و رخوت رسانه‌ها از جمله همین سینما برای مطالبه عدالت اجتماعی است. میوه سکوت و حتی همراهی در برابر ژست‌های عدالت‌طلبانه جناحی است.
کدام کمک؟
هدی علی گودرز: نسل نویی که دوست داشتنی نیست، هیچ امیدی نمی‌توان به او داشت و در آخر هم خودش را به خاطر هدف‌های بی‌ارزشش به نابودی می‌کشاند.
تقابل سنت و مدرنیته
مریم حبیبی: جامعه ما چه بخواهیم و چه نه به شدت در حال تغییر و تحولات فرهنگی است که صد البته یکی از عاملین این تغییر خود سینماست!
Ads
«محسن تنابنده» با منتشر کردن عکس سلفی خود در اینستاگرام نوشت:
«اولین عکس از فیلم جدیدم "فراری" و عزیزانی که افتخار همکاری باهاشونو دارم، کارگردان علیرضا داودنژاد فیلمبردار محمودخان کلاری صدابردار پرویز آبنار گریم عبدالله اسکندری تهیه کننده جهانگیر کوثری وبقیه دوستان همراه»
«ترلان پروانه» با منتشر کردن عکس سلفی خود با «سیما تیرانداز» در اینستاگرام نوشت:
«من و سیما جون، پروژه‌ی فراری»
سوالات نظرسنجی ( 8 سوال)

از دیدن این فیلم لذت بردید؟


فیلم ارزش یک بار دیدن را دارد؟


تا انتها مشتاق تماشای فیلم بودید؟


پایان فیلم راضی‌کننده است؟


بعد از پایان فیلم به آن فکر می کردید؟


فیلم از لحاظ فنی با کیفیت ساخته شده است؟


فضای فیلم با فرهنگ خانواده شما سازگار است؟


فضای فیلم مناسب کودکان است؟

نظر خود را ثبت کنید

ارزیابی مردم از فیلم فراری (از مجموع 8 رای)


سرگرم‌کننده
6.9
ارزش تماشا
8.8
جذاب
8.1
پایان مناسب
6.9
تفکربرانگیز
7.5
خوش ساخت
7.1
مناسب خانواده‌
6.2
مناسب کودکان
5

نظرات مردم (5 نظر)


آبان
وای خدای من این چه فیلمی بود؟ یعنی واقعا به محسن تنابنده به خاطر این فیلم سیمرغ گرفته!
واقعا متاسفام برای داوران آن موقع
حامد بهداد توفیلم سد معبر خیلی خیلی بهتر از تنابنده
بازی کرده حتی فیلمنامه سد معبر از فراری هم بهتر وداستانش به روز تر بود
0
3 روز قبل

وریا
خب اگه بازی یکیشون بد بوده دلیل نمیشه به فیلم یک ستاره بدیم.😡😡😡
1
4 روز قبل

رامتین مطلبی
بازی ترلان پروانه خیلی خیلی مصنوعی بود
0
1395/12/12

محمدباقر گیلانی
با اینکه خط فکریشو قبول ندارم ولی از نظر سینمایی عالی و فیلنامش فوق العاده بود...
0
1395/11/21

هماقریب
"فراری" یکی از بهترین فیلمهای تاریخ سینمای ایران است.
جمله ی فوق شاید در نگاه اول کمی اغراق آمیز به نظر برسد، اما فیلم داود نژاد انصافا فیلم درخشانی است.
"فراری" پیش از شروع با ترکیب عواملش مخاطب را کنجکاو تماشا میکند ، با تیتراژ و افتتاحیه به سرعت او را وارد داستان کرده و در لحظه لحظه ی فیلم او را با خود درگیر میکند . با لحظه‌های درخشان اورا در جهان فیلم غرق کرده و پس از پایان نیز تا ساعت ها و حتی شاید روزها بر او تاثیر میگذارد.
داود نژاد مصداق بارز ضرب المثل (دود از کنده بلند میشود) است ؛ او با تجربه و پختگی تمام و در عین حال دوری از کهنگی فکری ، یک داستان مدرن امروزی را به بهترین شکل ممکن روایت کرده و مخاطب را تا آخرین لحظه باخود همراه میکند.
حکایت گلنار و آرزوی به ظاهر کودکانه اش در زیر لایه ی خود سرشار از مفاهیم عمیقی است که تعمق و صد البته نگارش و اجرای آن فقط از افراد کارکشته ای چون کامبوزیا پرتوی و داود نژاد بر می آید.
شخصیت ها در" فراری" بسیار زنده و باور پذیرند و بازیگران نیز با هنرمندی آنها را ایفا کرده اند. موسیقی مثل چند کار اخیر داود نژاد این بارهم به نقش به سزایی در ایجاد حس و حال داستان دارد و باترکیبی از سازهای سنتی و غیر سنتی مطابق با تقابل دختر مدرن و راننده سنتی عمل میکند.
اما آنچه"فراری" را ماندگار میکند ، نه درخشش تک تک اجزا بلکه به بار نشستن وحدت کلی آنها و تاثیر گذاشتن در روح و فکر مخاطب و وادار کردن او به تفکر و تعمق است.
"فراری" همان اصل اصیل هنر را در لحظه لحظه ی خود داراست همان کیمیایی که نمیدانی چیست اما هرچه هست داود نژاد به خوبی از آن بهره گرفته و نام خود را با ساختن یک شاهکار سینمایی دیگر همچون کلاس هنرپیشگی و مرهم باز هم در اوج نگاه میدارد.
1
1395/11/16