جمشید مشایخی، بازیگر تئاتر، تلویزیون و سینما، سال 1313 در تهران متولد شد. وی دارای تحصیلات ناتمام در رشته‌ی تئاتر است و کار حرفه‌ای خود را از سال ۱۳۴۹ به طور رسمی آغاز کرد. جمشید مشایخی نشان درجه یک فرهنگ و هنر را در کارنامه دارد.

تولد:

1313/09/06 (سن: 83 سال)
برنده 1 و نامزد 1 سیمرغ بلورین از جشنواره فیلم فجر

سوابق کاری «جمشید مشایخی»

بازیگر

تهیه کننده
با خرید قانونی و شرعی فیلم‌های ایرانی، علاوه بر حمایت از تولید ملی می‌توانید در ادامه حیات صنعت تولید فیلم و سریال ایرانی نیز سهمی داشته باشید. علاوه بر این،‌ با دانلود آثار آن‌ها را همیشه در رایانه خود ذخیره خواهید داشت و دیگر نگران گم شدن DVD‌ فیلم‌ها نخواهید بود :)

بیوگرافی / زندگی‌نامه «جمشید مشایخی»

جمشید مشایخی، بازیگر تئاتر، تلویزیون و سینما، سال 1313 در تهران متولد شد. گیتی رئوفی همسر این هنرمند پیشکسوت است.

وی دارای تحصیلات ناتمام در رشته‌ی تئاتر است و کار حرفه‌ای خود را از سال ۱۳۴۹ به طور رسمی شروع کرد.

از آثار اخیر او میتوان به؛ رفقای خوب (۱۳۹۳)، پدر آن دیگری (۱۳۹۳)، پایان خدمت (۱۳۹۲)، رنج و سرمستی (۱۳۹۲) و چک (1390) اشاره کرد.

او تا کنون موفق به کسب جوایزی نظیر؛ تندیس بهترین بازیگر نقش مکمل مرد در هفتمین دوره ی جشن خانه ی سینما بابت ایفای نقش در فیلم «بانوی من» (۱۳۸۲)، جایزه ی بهترین بازیگر مرد بابت ایفای نقش در فیلم «پدربزرگ» در جشنواره ی بین‌المللی فیلم پیونگ‌یانگ (۱۳۶۴)، سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد جشنواره فیلم فجر بابت ایفای نقش در فیلم «گل‌های داوودی» (۱۳۶۳)، سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد جشنواره فیلم فجر بابت ایفای نقش در فیلم «کمال‌الملک» (۱۳۶۳) شده است.

مشایخی در سال ۹۳ به عنوان سفیر سلامت چشم و بینایی و در سال ۹۴ به عنوان سفیر سلامت از سوی وزارت بهداشت و دانشکده علوم پزشکی دانشگاه تهران معرفی و به وی تندیس سلامت اهدا شد.

«گیتی رئوفی»، همسر جمشید مشایخی در برنامه‌ی 24/5/95 خندوانه لحظات شادی را برای مخاطبان به وجود آورد و کمتر اجازه می‌داد، استاد مشایخی صحبت کند. او در بخشی از صحبت‌های خود درباره اولین کادویی که از استاد مشایخی گرفت، اظهار داشت:
«یک بار جمشید، من و برادرم را به دیدن یک فیلم دعوت کرد. بعد در زمان خداحافظی، یک کادو به من داد. برادرم گفت: گیتی ببینم، جمشید بهت چی کادو داد؟ و من گفتم: برلیان که نیست، کتاب اتللو است!»
«گیتی رئوفی»، همسر جمشید مشایخی در برنامه‌ی 24/5/95 خندوانه در خصوص خاطره‌ی آشنایی و ازدواج خود با استاد بیان کرد:
«ما نسبت فامیلی با هم داریم. روزی جمشید به ملاقات مادربزرگم آمده بود، زمانی که من را دید شوکه شد و آن لحظه یک دل نه صد دل عاشق من شد.»
«گیتی رئوفی»، همسر جمشید مشایخی در برنامه‌ی 24/5/95 خندوانه درباره‌ی علاقه خود نسبت به استاد مشایخی عنوان کرد:
«اگر جمشید مریض شود، می‌میرم؛ چرا که خیلی به من محبت دارد. جمشید را از بچه‌ها بیشتر دوست دارم. جمشید هیچ وقت به من دروغ نگفته؛ من هم همینطور.»

نظرات مردم (8 نظر)


امیررضا
ایول
0
5 هفته قبل

بهار مقتدر
سوپراستار سینمای ایران...
0
12 هفته قبل

لمیا درکی
زنده باشی استاد
0
39 هفته قبل

طاها مزینانی
چه کرده ای استاد..
واقعا عالی
0
40 هفته قبل

رضا سعیدی نیا
کمال الملک سینمای ایران زنده باد
0
1395/06/14

محمد جواد
عالیه
0
1395/05/30

اسما
عاشقشم.عالیه.حرف نداره.واقعااستاده.
0
1395/05/29

ر
عالیه
0
1395/05/06