بازیگر تلویزیون و سینما سال ۱۳۵۱ در تهران و در خانواده‌ای هنرمند متولد شد. وی فرزند علی حاتمی، کارگردان سرشناس سینمای ایران و زری خوشکام، هنرپیشه‌ی سینما است. حاتمی در سال ۱۳۷۷ با علی مصفا، بازیگر، کارگردان و تهیه‌کننده‌ی کشورمان ازدواج کرد. لیلا حاتمی یکی از پرافتخارترین بازیگران کشور، دیپلم افتخار بهترین بازیگر نقش اول زن از پانزدهمین جشنواره‌ی فیلم فجر و نیز خرس نقره‌ای بهترین گروه بازیگران زن برای فیلم «جدایی نادر از سیمین» (۱۳۸۹) و بسیاری جوایز دیگر را در کارنامه دارد.

تولد:

1351/07/09 (سن: 45 سال)
برنده 2 و نامزد 9 سیمرغ بلورین از جشنواره فیلم فجر

سوابق کاری «لیلا حاتمی»

با خرید قانونی و شرعی فیلم‌های ایرانی، علاوه بر حمایت از تولید ملی می‌توانید در ادامه حیات صنعت تولید فیلم و سریال ایرانی نیز سهمی داشته باشید. علاوه بر این،‌ با دانلود آثار آن‌ها را همیشه در رایانه خود ذخیره خواهید داشت و دیگر نگران گم شدن DVD‌ فیلم‌ها نخواهید بود :)
«لیلا حاتمی»، جایزه بهترین بازیگر نقش اول زن برای فیلم «زیر سقف دودی» در جشنواره فیلم فجر ۱۳۹۵ را دریافت کرد.
«حسین نوش‌آبادی»، با بیان این که هنرمندان زن ایرانی سمبل زنان ایرانی در خارج از ایران هستند، افزود:
«حضور نامناسب زنان ایرانی در خارج از کشور مخصوصاً هنرمندان که مورد احترام مردم ما هستند از طرف ایرانی وطن‌پرست و علاقه‌مند به ایران مورد قبول نیست. زنان ایرانی چه هنرمند و چه غیر هنرمند همیشه مظهر عفت و پاکی بوده‌اند، بنابراین این گونه حضورهای نامناسب که اخیراً در جشنواره کن اتفاق افتاده همسو با اعتقادات دینی ما نیست. امیدوارم کسانی که به عنوان ایرانی در مجامع بین‌المللی شرکت می‌کنند به اعتبار و منزلت ایرانیان توجه داشته باشند تا چهره زن ایرانی در دنیا بد و خدشه‌دار نشان داده نشود. احترام گذاشتن به مردم توسط هنرمندان یعنی قبول داشتن باورها و خواسته‌های آنها، بنابراین هنرمندان باید به خواسته‌ها و معنویت مردم خود احترام بگذارند.»
«لاله افتخاری»، عضو هیئت رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس اصولگرای نهم، نیز در واکنش به این عمل بیان کرد:
«ما انتظار داریم وزارت ارشاد با جدیت با این مسئله و با کسانی که به این نحو رفتار می‌کنند برخورد کند. نباید بازیگران و هنرمندانی که بخواهند از خطوط قرمز عبور کنند، جایگاهی در سینمای ما داشته باشند؛ ما انتظار داریم وزارت ارشاد با جدیت با این مسئله و با کسانی که به این نحو رفتار می‌کنند برخورد کند. نباید زنانی که در بستر نظام جمهوری اسلامی امکاناتی برایشان فراهم شده تا به هنری دست پیدا کنند از این بستر سوء استفاده کنند و به آبروی نظام اسلامی ضربه بزنند.»
وزیر ارشاد وقت «جنتی»، طی سخنرانی عمل روبروسی «لیلا حاتمی» را غیرقابل قبول و دفاع دانست. «حسین نوش‌آبادی» معاون پارلمانی وزیر فرهنگ و ارشاد در واکنش به این عمل حاتمی بیان کرد:
«حضور شخصیت‌های هنری و هنرمندان ایرانی در خارج از کشور اگر با رعایت شئونات اسلامی و احترام به فرهنگ ملت و اعتقادات ایران باشد امری پسندیده است اما اگر این حضور با بی‌توجهی به ارزش‌های جامعه و معیارهای اخلاقی ما باشد ملت ایران این رفتار را نمی‌پذیرند.»

نظرات مردم (36 نظر)


عسلی
گاهی اوقات عالی بازی میکنه مثل فیم من و رگ خواب....
گاهی اوقات نه زیاد چنگی به دل نمیزنه مثل سعادت آباد....
0
2 روز قبل

الینا ❤
عالیه
0
2 روز قبل

بهار مقتدر
قدیما خیلی دوسش داشتم
ولی بعد از اون حرفایی که زد
نظرم دربارش عوض شد
1
2 هفته قبل

وروجک
خاص
0
6 هفته قبل

پرناز خلیقی
رگ خواب ترکوندیییی😍💙
0
8 هفته قبل

سارا کریمی
چهره ی سینمایی داره
0
9 هفته قبل

یونس
بازیگر درجه یک و عالی
همه بازیهاشون با احساس هست 🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺
0
19 هفته قبل

ثنا
بهترین عالی خوب خیلی خوب محشر فوق العاده و....
1
24 هفته قبل

ثنا
عه راستی استیکرم یادم رفت😒
0
24 هفته قبل

ثنا
بهترین عالی خوب خیلی خوب محشر فوق العاده و....
0
24 هفته قبل
مشاهده نظرات بیشتر