حواشی «سید احمد نجفی» (5 حاشیه)

احمدنجفی معاون شبکه‌ی دوم سیما و مدیر
پخش تله فیلم در سال (1358) تا سال
(1359) بوده‌است.
وی با حکم «وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی» در
دولت دوم «محمود احمدی‌نژاد»، به عضویت در شورای عالی سینما درآمد.
«سید احمد نجفی»، 6 اسفند ماه سال 1396 پس از اکران نشدن فیلمش به وسیله «شورای صنفی نمایش خانه سینما»، در این شورا را که پیش‌تر تهدید کرده بود، گل گرفت.
«غلامرضا موسوی» (تهیه کننده)، به گل گرفتن درب «شورای صنفی نمایش خانه سینما»، توسط «احمد نجفی»، واکنش نشان داد و گفت:
«همکار عزیزمان ظاهرا مثل مرشدش دچار مشکل فراموشی شده، فیلم حضرتش در یک روز در بهترین سینمای پایتخت طی شش سانس فقط دو بلیت فروخته؛ یعنی ۵ سانس حتی یک نفر تماشاچی نداشته! رفیق کجایت را گِل بگیرند؟»
«مینژه حکمت»، با انتقاد از گل گرفتن درب «شورای صنفی نمایش خانه سینما»، توسط «سید احمد نجفی»، در اینستاگرام خود نوشت: «جناب اقای «احمدنجفی»، شما هشت سال درِ این مملکت را گِل گرفتید. یادتونه روزی که رئیس جمهورتون ملت ایران را خس و خاشاک خطاب کرد شما پشت سر ایشان نیشخندتان تا بناگوشتان باز بود، یادتونه هشت سال ما را خانه نشین کردید، یادتونه شما تئوریسین فرهنگی دولت اقای «احمدی نژاد» بودید و با کمال بیشرمی ما راتحقیر میکردید و ما مردم، نگرانی و دلهره‌هامون بابت زندانی‌ها و اتفاقات بازداشتگاه قرچک و ..... رو با هم تقسیم میکردیم، یادتون هست؟ ما خوب یادمون هست، بهتر است ذهن و مغزتان راگِل بگیرید و لطفا و خواهشا فرصت طلبی نکرده و روی موج اعتراضی سینمای مستقل نسبت به شرایط موجود سوار نشوید.»