خجالت نکش

‏خجالت نکش‏ (1396)
‏Don't Be Embarrassed‏

6.8
رای شما:
0/10
بر اساس رای 504 کاربر
90 دقیقه
کمدی
دو
اکران شده در 1397/02/12

خلاصه داستان فیلم سینمایی خجالت نکش
داستان زندگی زن و شوهری را روایت می‌کند که با داشتن عروس، داماد و نوه، در سن میانسالی بچه‌دار می‌شوند. این اتفاق آن هم در روستایی کوچک که هیچ چیز از دید اهالی پنهان نمی‌ماند، زن و شوهر را دچار اتفاقاتی کمیک و بامزه می‌کند. اتفاقاتی که در نهایت باعث جدال این دو با یکدیگر می‌شود و…

برنده 1 و نامزد 3 سیمرغ بلورین از جشنواره فیلم فجر
حسین خداپرست: «خجالت نکش» کمدی زرد نیست و حتما با نمره‌ای خوب قبول می‌شود. از این رو می‌تواند به مثابه الگویی برای ساخت “فیلم‌های کمیکِ مسئله محور” تلقی شود. فیلم‌هایی که هم می‌خندانند و هم آگاه می‌سازند. فیلم‌هایی که با فرم جذاب و متنی روان، سیاست های غلط دولتمردان و مجلسیان را به مردم نشان می‌دهند.
علی فرقانی: فیلم خجالت نکش مشحون از اشارات سیاسی و اجتماعی است. اشاره به طرح کنترل جمعیت در دهه هفتاد و هشتاد و باز اشاره به سخنرانی‌های رئیس دولت پیشین در تاکید بر بچه‌دار شدن. شخصیت اصلی فیلم هم در اراده‌اش به بچه نیاوردن و هم در اراده‌اش به تولد دوباره یک نوزاد تابع همین شرایط سیاسی است.
محمدحسین قلی‌پور: “خجالت نکش” بیش از آن‌که فیلم کارگردان باشد فیلم تهیه کننده است. این را می‌توان از مولفه‌های مشترکی که در سایر آثار اخیر جناب پروین حسینی وجود دارد دریافت. فیلم مانند ” من سالوادور نیستم” ،”آینه بغل” و ” اخلاقتو خوب کن” هدفی غیر از گیشه برای خود متصور نیست و تلاش می‌کند مشکلات فنی عدیده خود را با پنهان شدن پشت میزان فروش در گیشه پنهان کند.
مهدی مافی: فیلمنامه اصلا به خوبی و سرراستی زاپاس نبود و فیلم در طراحی موقعیت‌های کمدی هم عملکرد قابل دفاعی نداشت. ساخته سینمایی مقصودی چندان نتوانسته کارکرد خودش به عنوان یک فیلم کمدی را نشان دهد و باید منتظر ماند و دید با این تعاریف آیا در اکران مردمی موفق خواهد شد یا نه.
فیلم سینمایی«خجالت نکش»، سومین همکاری مشترک بین «مقصودی» (کارگردان) و «امیرپروین حسینی» (تهیه کننده)، به شمار می‌آید.
«رضا مقصودی»، کارگردان فیلم سینمایی «خجالت نکش»، به همراه «مهران احمدی» و «نیما اقلیما»، برای فیلم‌های سینمایی؛ «مصادره» و «امیر»، 3 کارگردان فیلم اولی در «سی‌و‌ششمین جشنواره فیلم فجر» هستند.
فیلم‌های سینمایی؛ «مصادره» و «خجالت نکش»، 2 فیلم ژانر کمدی حاضر در «سی‌و‌ششمین جشنواره فیلم فجر» بودند.
سوتی های فیلم خجالت نکش (0 سوتی)
دیالوگ های فیلم خجالت نکش (0 دیالوگ)
جزئیات بیشتر از فیلم خجالت نکش
پخش کننده: هدایت‌فیلم
میزان فروش: 4،560،356،000 تومان
سوالات نظرسنجی ( 8 سوال)

فیلم ارزش یک بار دیدن را دارد؟


فیلم از لحاظ فنی و هنری باکیفیت ساخته شده است؟


تیم بازیگران، نقش‌ها را خوب بازی کردند؟


داستان و ساختار فیلم غیرتکراری و جدید بود؟


حرف و پیام فیلم، مفید و ارزشمند هست؟


بعد از پایان فیلم به آن فکر می‌کردید؟


فضای فیلم با فرهنگ خانواده شما سازگار است؟


فضای فیلم مناسب کودکان است؟

نظر خود را ثبت کنید
ارزیابی مردم از فیلم خجالت نکش (از مجموع 58 رای)

ارزش تماشا
8.7
خوش ساخت
7.5
بازیگری
8.7
خلاقانه
7.5
محتوای مناسب
7.1
تفکربرانگیز
6.2
مناسب خانواده‌
8.2
مناسب کودکان
6.6
رای شما:
0/10
حداقل کارکتر بررسی: 0 /60
بررسی‌های مردم درباره فیلم خجالت نکش (114 بررسی)
جوجو
خیلی فیلم قشنگی بود خیلیم خنده‌دار بازی ها هم خیلی خوب بودن مخصوصا آقای مهرانفر عالی بودن
0 لایک
0 نظر
1399/03/31
سامی سامی عاااالللییی بببهههتتریین
0 لایک
0 نظر
1398/05/29
یلدا
بامزه دیالوگ های بامزه ای داشت
1 لایک
0 نظر
1398/05/10
سام کارگردان
فقط احمد مهرانفر فقط بهترین است
0 لایک
0 نظر
1398/05/10
سام کارگردان
خیلی باحال بود و قشنگ بود عالی بود
1 لایک
0 نظر
1398/05/03
رامان
فیلمی سطحی با بازی های ابتدایی ...
0 لایک
0 نظر
1398/01/24
هدیه
شبنم مقدمی خوب بود لیندا کیانی اضافه بود
1 لایک
0 نظر
1398/01/08
سید محمد موسوی
"خجالت نکش" یا "خجالت بکش آقای کارگردان"
همواره شوخی با سیاستمداران از جالبترین موقعیت های طنزی بوده که هنرمندان و سینماگران از آنها بهره برده اند. مانند مرحوم "صابری(گل آقا)" و "کمال تبریزی یا ابوالحسن داوودی". اما اگر قرار باشد یک فیلمنامه را بر اساس شوخی با سیاستمداران طرح ریزی کرد، کار خوبی از آب درنمی آید زیرا اساس کار ژانر کمدی در سینما؛ به سخره گرفتن نیست. این عمل می شود طنز سیاسی. حال این فیلم عنوان "خجالت نکش" را به معنای ناسزا بکار برده یا فعلِ امری!! من نمی دانم. فقط میدانم فیلم خوبی نبود.

"خجالت نکش" یا هر فیلم دیگه ای را باید بصورت یک پَکِیج دید که شامل سه عنصر "تم داستانی" "ارکان فیلمسازی"‌و "مجموعه فیلمساز" می شود. بیشترین انتقاد من به تم داستانی ست که نه تنها جذاب نبود؛‌بلکه اصلاً داستان نبود. غیرقابل باور و سخیف بود. چرا یک زن باید از باردار شدن خود خجالت بکشد؟ آنهم یک زن از اهالی ده؟ مگر گناه کرده؟ مورد بعدی نوع رفتار فرزندان و عروس هاست که شدیداً تصنعی و بی مزه نوشته شده است. همچنین کاراکتری که "شهره لرستانی" و "بانیپال شومون" اجرا کردند نیز خیلی اغراق شده بود. و مواردی از این قبیل. یک فیلمنامه طنز را نمی توان با اغراق شدید، قوی جلوه داد. این اثر بیشتر شبیه آثار تخیلی بود تا طنز!!
در مورد بازی ها هم باید بگویم شدت حماقت و کله پوک بودن قنبر آنقدر اغراق شده بود که من حس میکردم کاراکتر قنبر یک روانیِ مازوخیست است تا یک روستایی زحمتکش!! اینکه احمدمهرانفر نمی تواند از نقش ارسطو بیرون بیاید یک طرف؛ اینکه او نقش ارسطو و خنجری(شاهگوش) را مخلوط باهم اجرا می کند یک طرف دیگر!! او اینقدر تیپ بازی کرده که بسختی می تواند از نقش های قبل بیرون بیاید. زوج او و شبنم مقدمی خوب نبود که هیچ، آزاردهنده هم بود. این قبیل کاراکترها را باید جواد رضویان و بهنوش بختیاری اجرا کنند تا شدت مبالغه و گزافه گویی کارگردان طبیعی تر بنظر بیاید. بازیگران نقش سه پسر هم کاملاٌ مصنوعی و یخ بودند. این انتخاب شاید حافظه تاریخی مخاطب جوان را قلقلک می داد؛‌اما فیلم را از مزه انداخت.
بطور کل ویترین این فیلم که شامل داستان و بازیگران می شود طوری فیلم را از هم پاشانده بود که منِ بیننده نتوانستم بر روی عملکرد کارگردان در شیوه بیان داستان و پیشبرد فیلم و نیز نوع فیلمبرداری و باقی مباحث تکنیکی؛ تمرکز کنم. با اینکه یکبار فیلم را در سینما و یکبار هم در تلویزیون دیدم؛ هیچ جذابیتی در آن مشاهده نکردم. بنظرم اول موضوع فیلم که هیچ نوآوری در آن نبود و سپس نوع دیالوگ گویی و قصه پردازی و پوک بودن بطن فیلمنامه و در آخر انتخاب و کنارهم چیدن بازیگران؛ این فیلم را از یک اثر طنز به یک اثر هجو و هزل تقلیل داد.
6 لایک
2 نظر
1397/12/14
الهام فرهنگ
چه برررسی کامل و خوبی بود. موجب شد یک ستاره از فیلم رو کم کنم و دو ستاره بدم.
واقعا نظرات شما و اقای فیلم بین و 7 8 نفر دیگه از دوستان در منظوم خیلی حرفه ای هست.
2 لایک
1397/12/14
سید محمد موسوی
سلام دوست عزیز.
شما محبت دارید. اینطورام نیست :))) منم از روی بررسی های شما خیلی چیزا یاد گرفتم و همیشه برام مهم بوده شما در مورد فیلمها چه نظری دارین و در مورد هر فیلمی بخوام بررسی بنویسم؛ تو بخش نظرات دنبال نظر شما و آقا مرتضی و آقای فیلم بین و چند نفر دیگه میگردم که معلومه همه تون نگاه عمیقی دارین. موفق باشید :)
1 لایک
1397/12/15
رسول عزتیان
فیلم خوش ساخت و بنظرم در سالهای اخیر کمدی با این سطح نداشتیم و کارگردان هم اگرچه کار اولش هست ولی سابقه نگارش فیلم نامه های کمدی داره
2 لایک
0 نظر
1397/11/24
مشاهده بررسی‌های بیشتر