محسن محسنی‌نسب

‏محسن محسنی‌نسب‏
Mohsen Mohseninabbas


محسن محسنی‎نسب، کارگردان، تهیه‎کننده، نویسنده، طراح‎صحنه، طراح‎لباس و بازیگر تلویزیون و سینما، سال 1338 در ساوه متولد شد.
وی فارغ‎التحصیل رشته‎ی انیمیشن از دانشکده‎ی "صدا و سیما" است.
محسنی‎نسب فعالیت سینمایی را در سینما از سال (1353) در واحد فیلم‎سازی "کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان" آغاز کرد.
محسن محسنی‌نسب، لوح تقدیر و جایزه‎ی ویژه‎ی هیأت داوران بهترین فیلم‌نامه برای فیلم «آخرین مرحله» جشنواره‎ی دفاع مقدس دوره‎ی ششم، جایزه‎ی ویژه‎‎ی هیأت داوران ارائه‎ی مضمونی نو و ایده‌ای جدید برای فیلم «آخرین مرحله» جشنواره‎ی دفاع مقدس دوره‎ی ششم، جایزه‎ی فیلم برگزیده‎ی «مشت بر پوست» جشنواره‎ی فیلم‌های کودکان و نوجوانان دوره‎ی نوزدهم، را در کارنامه دارد.

سوابق کاری محسن محسنی‌نسب
کارگردان
نویسنده
تهیه کننده
طراح لباس
طراح صحنه
محسنی‎نسب گفت: "فردین" بعد از انقلاب تبدیل به "کلاه قرمزی" شده‎است.
تمام فیلم‎های ایرانی که در جشنواره‎های بین‎المللی جایزه گرفتند، در این دسته از فیلم‎های منفی‎نگر نسبت به خصلت‎های جوانمردی و ایرانی هستند که در اینجا قصد ندارم آنها را نام ببرم، اما بد نیست که فیلم‎هایی که جنبه‎ی مثبت دارند و فرهنگ جوانمردی در آنها مشهود هست را نام ببرم. یکی از این فیلم‎ها که توجه و استقبال زیادی هم به آن شد، «کلاه قرمزی» است که تمام دیالوگ‎ها این فیلم و شخصیت اصلی آن، جوانمرد و شریف است.
متاسفانه، "فردین" بعد از انقلاب تبدیل به "کلاه قرمزی" شده‎است، چراکه هراس آن می‎رفت که شخصیت‎های جوانمرد در فیلم‌ها بسیار دیده شوند و لقب بگیرند. در واقع من معتقد هستم که در آن زمان که فردین به این علت شهرت پیدا کرده بود که زندگی شخصی و حرفه‎ای‌اش منافاتی با هم نداشت و هر کسی دوست داشت که فرزندش همچون او باشد، در حالی که این گونه نیست و مردم دوست ندارند، فرزندان‌شان با هنرپیشه‌ها ارتباط دوستی داشته باشند، چراکه شخصیت‎های آنها با زندگی شخصی‌شان متفاوت است.
محسنی‎نسب درباره‎ی موضوع و داستان فیلم «مجانی» گفت: خیلی جالب است بدانید موضوع این فیلم درباره‎ی بچه‎هایی است که به دلایل مختلف و به علت جنگ در منطقه دچار مشکلاتی هستند و بعضی سوداگران قاچاق کودکان نیز فعالیت پررنگی دارند. داستان فیلم مشخصاً درباره‎ی کودکان جنگ زده‎ی سوریه‎ای است که در مرز ترکیه هستند.
محسنی‎نسب ادامه داد: در ابتدا قصد داشتم موضوع فیلم در افغانستان بگذرد، اما متوجه شدم که این موضوع در آنجا، خیلی اپیدمی نیست و این در حالی است که در سوریه موضوع قاچاق کودکان به صورت اپیدمی مستقلی درآمده و صهیونیست‎ها هم در این موضوع دخالت دارند. تحقیقات خوبی در این زمینه انجام شده‎است و تلاشم این بود که موضوع را به صورت واقعی پیش ببرم.
در دنیای اینترنت
هنوز کسی برای «محسن محسنی‌نسب» نظری نگذاشته است. اولین نفری باشید که نظر می‌دهید
نظرات مردم (0 نظر)