زهرا سعیدی

‏زهرا سعیدی‏
Zahra Saeedi


زهرا سعیدی، بازیگر تلویزیون و سینما، سال 1332 در آبادان متولد شد.
وی فعالیت هنری خود را در سال ۱۳۴۹ با گروه تئاتر شیراز آغاز کرد.

سوابق کاری زهرا سعیدی
ماحصل ازدواج زهرا سعیدی و مجید افشاریان چهار فرزند است. فرزند بزرگ «ایمان» با تحصیل در رشته تئاتر در حال حاضر مشغول به کار در زمینه کارگردانی، بازیگری و تدریس فیلمنامه‌نویسی است، پسر دوم «احسان» نیز پس از تحصیل در رشته مدیریت صنعتی با آموختن صدابرداری نزد «استاد دلپاک» در این شاخه از هنر فعالیت می‌کند. دو دختر دیگر «الهام» و «الناز» نیز به ترتیب در رشته‌های گرافیک و موسیقی فعالیت می‌کنند.
بعضی‌ها او را در کوچه و خیابان می‌بینند و می‌پرسند، چگونه می‌شود بازیگر شد؟ او نیز در جوابشان معمولا می‌گوید؛ اول دماغ‌تان را عمل نکنید(باخنده!) و از آن مهم‌تر علم و دانش خود را بالا ببرید ان‌شاءا... موفق می‌شوید.
در سال 1352 با «مجید افشاریان» که از پایه‌گذاران تئاتر در شیراز بود ازدواج کرد. همسرش مشوق خوبی برای اوست، به طوری که همفکری‌های ایشان در زمینه‌ی هنر موجب شده تا وی در مسیر درستی در کارش قرار بگیرد.
خانواده‌‌ی وی تا زمانیکه در مدرسه تئاتر کار می‌کرد با فعالیت هنریش مشکلی نداشتند اما از وقتی قرار شد به صورت حرفه‌ای این کار را ادامه بدهد مادرش مخالفت کرد! او نیز برای آن‌که مطابق با میل مادر رفتار کرده باشد برای ادامه تحصیل در دانشگاه رشته «ادبیات انگلیسی» را انتخاب کرد.
نظرات مردم (3 نظر)
رقیه زارع خفری
سریال ناری گل، فیلم شاتره و خونه پا را به سوابق کاری ایشان اضافه کنید.
0 لایک
0 نظر
10 ماه و 2 هفته پیش
فرید بهرامی
سریال تلاطم به آثار ایشان اضافه شود.
1 لایک
0 نظر
1398/07/11
سمانه
سلام زهرا خانم تولدتون مبارک
1 لایک
0 نظر
1396/12/05