علی صمدپور

‏علی صمدپور‏
Ali Samadpour


علی صمدپور، آهنگساز، سال ۱۳۴۹ در آبادان متولد شد.
وی فارغ‎التحصیل رشته‎ی ادبیات از دانشگاه "تهران" است.

سوابق کاری علی صمدپور
علی صمدپور درباره‎ی تازه‎ترین آثار تولید شده در پروژه موسیقایی «احولات شخصی» گفت: چندی پیش آلبوم‎های «گاهان» با هنرمندی یاسمین شاه حسینی و «والس‎های تهران» به آهنگسازی و نوازندگی مهرداد مهدی از مجموعه «احوالات شخصی» توسط موسسه‎ی خانه هنر خِرَد به بازار موسیقی ارائه شد که خوشبختانه این دو مجموعه با استقبال نسبی مخاطبان روبه‎رو شد. پیش از این نیز آلبوم های «گُمانه» با هنرمندی سهیل پیغمبری، «مناظری که از قاب می‎گریزند» به آهنگسازی رسول پورسنگی، «بی واژه گفتگو» با هنرمندی سپیده مشکی و «گذر» اثر سیاوش روشن از این مجموعه به مخاطبان ارائه شده بود و حال ما برنامه‌های جدیدی برای ادامه‎ی تولید و انتشار اثر در قالب مجموعه «احوالات شخصی» داریم.
صمدپور در پایان تصریح کرد: ما در این پروژه تمام تلاش خود را انجام دادیم تا شرکتی نباشیم که فقط می‎خواهد مانند یک کارخانه اثری را تولید کند و از آن سودی بگیرد. ما در این مقطع زمانی اصلا به پول فکر نمی‎کنیم بلکه تمایل داریم در حد بضاعت آثاری را تولید کنیم که لااقل کمی نسبت به شرایط معمول تولید آثار موسیقایی متفاوت‎تر باشد؛ این که بفهمانیم اصولا هنرمند و موسیقیدان برای پول موسیقی نمی‎سازد و می‎خواهد در درجه‎ی اول کار هنری‌ای را انجام دهد که مخاطب با آن ارتباط برقرار می‎کند.
موسیقی متن فیلم «ماهی‌ها عاشق می‌شوند» (۱۳۸۳) که کار علی صمدپور است در سال (۱۳۸۴) از بسیاری از جهات از جمله موسیقی متن جزو بهترین‌ها از نظر منتقدین وب‌گاه "ایران‌آکتور" شناخته شده‌است.
هنوز کسی برای «علی صمدپور» نظری نگذاشته است. اولین نفری باشید که نظر می‌دهید
نظرات مردم (0 نظر)