کریستف رضاعی

‏کریستف رضاعی‏
Christopher Razaie


کریستف رضاعی، آهنگ‌ساز و نوازنده‌ی پیانو، سال 1344 در تولوز فرانسه متولد شد.
وی در رشته‌ی موسیقی (پیانو - آواز و تئوری) و در کنار آن در مهندسی و بازاریابی تحصیل کرده‌است.
رضاعی فعالیت سینمایی خود را از سال (1381) با فیلم «آبادان» آغاز کرد.
کریستف رضاعی، تندیس شایستگی و دیپلم افتخار بخش موسیقی هفدهمین جشن خانه‌ی سینما برای فیلم «ماهی و گربه»، را در کارنامه دارد.

برنده 1 و نامزد 2 سیمرغ بلورین از جشنواره فیلم فجر
سوابق کاری کریستف رضاعی
آهنگ ساز
نوازنده
بازیگر
«کریستفت رضاعی»، آهنگساز فیلم سینمایی «نگار» در سال 1395 که توانست در اختتامیه سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر جایزه بهترین آهنگساز را به برای فیلم «رامبد جوان» به خود اختصاص دهد در گفت و گو با خبرنگاران گروه فرهنگی گفت:
«فکر نمی کردم که جایزه بهترین آهنگساز را دریافت کنم. از دریافت این جایزه بسیار خوشحال هستم وشگفت زده شده ام.»
وی ادامه داد:
«از هیئت داوران و تمامی مسئولان جشنواره فیلم فجر سپاسگذارم.»
«کریستوف رضاعی»، موسیقی فیلم «نارنجی پوش» را از روی شخصیت‌های پرجنب و جوش فیلم، پرهیجان و ریتمیک ساخته است. او برای ساخت این موسیقی مخصوصا به شخصیت شاد و فعال «حامد بهداد» توجه کرده و موسیقی‌ای متناسب با کاراکتر او ساخته است. کریستوف رضاعی در مصاحبه‌ای در مورد موسیقی نارنجی پوش گفت:
«از نوع سبک خاصی از موسیقی جاز، به نام «جز منوش» به معنی «کولی» استفاده کرده است و چون داستان فیلم با موضوع رفتگران طراحی شده بود و این قشر از جامعه زحمتکش هستند و نوعی آوارگی -که ماهیت کارشان است- در زندگی آن‌ها وجود دارد، تصمیم گرفته با الهام از موسیقی جز منوش ها موسیقی فیلم را بسازد.»
آلبوم موسیقی «در دنیای تو ساعت چند است؟» که شامل 29 قطعه است، در شهریور ماه سال 1394 منتشر شد و جزو پنج آلبوم‌ پرفروش در اینترنت قرار گرفت. این آلبوم پنجمین آلبوم موسیقی آثار «کریستوف رضاعی» است.
«کریستوف رضاعی»، در یکی از مصاحبه‌هایش گفته موسیقی فیلم «اژدها وارد می‌شود» را مانند آلبوم فیلم «در دنیای تو ساعت چند است» منتشر خواهد کرد. اتفاقی که تا امروز (سال 1395) نیفتاده است.
نظرات مردم (2 نظر)
علی فیلم بین
عالی و کار بلد. خیلی حرفه ای و مسلط و دوست داشتنی.
0 لایک
0 نظر
1397/06/08
ماندانا..
واقعا یکی ازبهترین موزیسین های ایران هستن
1 لایک
0 نظر
1396/06/28