ولی‌الله مؤمنی

ولی‌الله مومنی دوبلر و بازیگر تئاتر و سینما و تلویزیون است.سال (1322 ) در اردبیل متولد شد.

ایشان از سال ۱۳۴۷ وارد دوبله شده است. او معاصر گویندگانی چون ژرژ پطرسی، جواد پزشکیان، مرحوم خسرو شکیبایی و فریبرز صالح است.
سوابق کاری ولی‌الله مؤمنی
با خرید قانونی و شرعی فیلم‌های ایرانی، علاوه بر حمایت از تولید ملی می‌توانید در ادامه حیات صنعت تولید فیلم و سریال ایرانی نیز سهمی داشته باشید. علاوه بر این،‌ با دانلود آثار آن‌ها را همیشه در رایانه خود ذخیره خواهید داشت و دیگر نگران گم شدن DVD‌ فیلم‌ها نخواهید بود :)
بیوگرافی / زندگی‌نامه «ولی‌الله مؤمنی»
ولی‌الله مومنی دوبلر و بازیگر تئاتر و سینما و تلویزیون است.سال (1322 ) در اردبیل متولد شد. او بازیگر نقش اصلی میرزا کوچک خان جنگلی در فیلمی به همین نام است.مومنی علاوه بر هنر هفتم در هنر خوشنویسی نیز دارای ذوق و مهارت است.

ولی الله مومنی درباره‌ چگونگی انتخاب شدنش برای ایفای نقش میرزاکوچک‌خان می گوید: « آن زمان حدود هشت سال از ورود من به عرصه‌ دوبله می‌گذشت. سازندگان فیلم به دنبال فردی بودند که از نظر ظاهری شبیه میرزا باشد. زمانی که مرا برای ایفای این نقش در نظر گرفتند پیشنهاد کردند که موها و ریش‌هایم را بلند کنم. پس از مدتی مرا نزد شادروان ابراهیم فخرایی(وزیر فرهنگ میرزا کوچک‌خان و نویسنده کتاب سردار جنگل) بردند. مرحوم فخرایی زمانی که مرا دید، جاخورد، گریه کرد و من را بوسید و گفت که کپی میرزا کوچک‌ خان شده ‌ام.

در دنیای اینترنت
نظرات مردم (0 نظر)