آزاد به قید شرط

‏آزاد به قید شرط‏

 (1395)
6.7
رأی شما:
10 / 0
بر اساس رای 22 کاربر

فیلم سینمایی

120 دقیقه
درام
اکران شده در 1396/07/26

خلاصه داستان فیلم سینمایی آزاد به قید شرط

کیوان کمالی به بیست سال حبس محکوم شده و بعد از تحمل ده سال حبس بطور مشروط از زندان آزاد می‌شود. پرهیز از وقوع هرگونه تخلف و جرم و نزاع و درگیری بزرگترین چالش پیش روی کیوان کمالی در مواجهه با جامعه لجام گسیخته است.

با خرید قانونی و شرعی فیلم‌های ایرانی، علاوه بر حمایت از تولید ملی می‌توانید در ادامه حیات صنعت تولید فیلم و سریال ایرانی نیز سهمی داشته باشید. علاوه بر این،‌ با دانلود آثار آن‌ها را همیشه در رایانه خود ذخیره خواهید داشت و دیگر نگران گم شدن DVD‌ فیلم‌ها نخواهید بود :)
عدالت در مقابل حقانیت
ساناز رمضانی: «آزاد به قید شرط» با مطرح کردن چالشی حقیقی در مورد تنگناهایی که قانون در مورداجرای عدالت دارد، دست روی نکته‌ای اساسی می‌گذارد؛ اما نتیجه فیلم هیچ اثربخشی به همراه ندارد.
فیلسوف کار بلد
محمد بویری: مشکل اصلی این فیلم، در فیلمنامه آن به چشم می‌خورد. اول از همه پراکندگی بیش از حد روایت و داستان و بعد از آن تئاتری بودنش! شهابی کارگردانی است که او را با دغدغه‌های اجتماعی می‌شناسیم و در این حیطه اثبات شده است، اما این کافی نیست.
حسین شهابی و رهایی از بند شرط
دانیال امیرحسینی: آزاد به قید شرط، ادعای نئورئالیستی شهابی را با زیر ذره‌بین بردن یک موقعیت ملتهب و لرزان انسانی، البته به دور از هرگونه سیاه نگری مرسوم فیلم‌های به ظاهر هنری این دوران، و در هر شکل متاثر از قوانین بنیادی جامعه معاصر ایرانی به بار می‌نشاد.
مواجهه با جامعه لجام گسیخته
محمد حسین قلی‌پور: آخرین ساخته حسین شهابی اثری قابل دفاعی است که نظر مثبت مخاطبین و منتقدان را به خود جلب خواهد کرد. اثری که همه اجزای آن در چارچوب تعاریف سینمایی جا می‌گیرد و به خوبی می‌تواند بدون قربانی کردن اثر، اشارات فرامتنی خود را به بیننده القا نماید.
Ads
«حسین شهابی» کارگردان «آزاد به قید شرط» گفته است فیلم نامه این فیلم را به گونه‌ای طراحی کرده است که بیشترین ارتباط را نسبت به آثار قبلی‌اش با مخاطب داشته باشد.
دومین مراسم اکران مردمی فیلم «آزاد به قید شرط» یکشنبه ۳۰ مهرماه 1396 ساعت ۷ عصر با حضور عوامل فیلم در پردیس سینمایی کورش برگزار شد. شقایق فراهانی، لیلا اوتادی، دیبا زاهدی، امیر رضا دلاوری، شکرخدا گودرزی و امیر دژاکام به همراه مردم و تعدادی از هنرمندان مدعو به تماشای این فیلم نشستند.
«حسین شهابی» کارگردان «آزاد به قید شرط» درباره زمان اکران این فیلم گفت: «این فیلم به نسبت آن نسخه‌ای که در سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر به نمایش درآمد تغییراتی کرده و ۱۵ دقیقه از آن کم شده است، زیرا در زمان جشنواره این اثر به صورت کامل تدوین نشده بود، ضمن اینکه به دلیل طولانی شدن زمان فیلمبرداری آن فرصت کافی برای تدوین کامل آن وجود نداشت به همین ترتیب ما تصمیم گرفتیم دست به تدوین مجدد این اثر بزنیم.
سوالات نظرسنجی ( 8 سوال)

از دیدن این فیلم لذت بردید؟


فیلم ارزش یک بار دیدن را دارد؟


تا انتها مشتاق تماشای فیلم بودید؟


پایان فیلم راضی‌کننده است؟


بعد از پایان فیلم به آن فکر می کردید؟


فیلم از لحاظ فنی با کیفیت ساخته شده است؟


فضای فیلم با فرهنگ خانواده شما سازگار است؟


فضای فیلم مناسب کودکان است؟

نظر خود را ثبت کنید

ارزیابی مردم از فیلم سینمایی آزاد به قید شرط (از مجموع 6 رای)


سرگرم‌کننده
6.7
ارزش تماشا
8.3
جذاب
5.8
پایان مناسب
5
تفکربرانگیز
5.8
خوش ساخت
6.7
مناسب خانواده‌
5
مناسب کودکان
3.3

نظرات مردم (5 نظر)


علیرضا مسجدجامعی
فیلم زیبا و کاملا متفاوتی بود ، امیر جعفری واقعا زیبا کار کرد که فیلم با بازی امیر جعفری دیدنی تر و جذاب تر شده بود . فیلمنامه ، صدا گذاری و گریم از نقاط قوت فیلم بود . وقتی در آخر فیلم یه جورایی حق به حق دار برسه ، از استرس بیننده به شدت کاسته میشه و مخاطب یه نفس راحتی میکشه . بنظرم آقای حسین شهابی فیلم قابل قبولی رو ارائه داد .
ممنون ...
0
11 هفته قبل

علیرضا مسجدجامعی
فیلم زیبا و کاملا متفاوتی بود ، امیر جعفری واقعا زیبا کار کرد که فیلم با بازی امیر جعفری دیدنی تر و جذاب تر شده بود . فیلمنامه ، صدا گذاری و گریم از نقاط قوت فیلم بود . وقتی در آخر فیلم یه جورایی حق به حق دار برسه ، از استرس بیننده به شدت کاسته میشه و مخاطب یه نفس راحتی میکشه . بنظرم آقای حسین شهابی فیلم قابل قبولی رو ارائه داد .
ممنون ...
0
11 هفته قبل

♡تینا♡
اکران شده یانه
0
20 هفته قبل

وروجک
نه
0
19 هفته قبل

یونس
نکمه
0
13 هفته قبل