حواشی فیلم سینمایی «آزاد به قید شرط» (8 حاشیه)

«حسین شهابی» کارگردان «آزاد به قید شرط» گفته است فیلم نامه این فیلم را به گونه‌ای طراحی کرده است که بیشترین ارتباط را نسبت به آثار قبلی‌اش با مخاطب داشته باشد.
دومین مراسم اکران مردمی فیلم «آزاد به قید شرط» یکشنبه ۳۰ مهرماه 1396 ساعت ۷ عصر با حضور عوامل فیلم در پردیس سینمایی کورش برگزار شد. شقایق فراهانی، لیلا اوتادی، دیبا زاهدی، امیر رضا دلاوری، شکرخدا گودرزی و امیر دژاکام به همراه مردم و تعدادی از هنرمندان مدعو به تماشای این فیلم نشستند.
«حسین شهابی» کارگردان «آزاد به قید شرط» درباره زمان اکران این فیلم گفت: «این فیلم به نسبت آن نسخه‌ای که در سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر به نمایش درآمد تغییراتی کرده و ۱۵ دقیقه از آن کم شده است، زیرا در زمان جشنواره این اثر به صورت کامل تدوین نشده بود، ضمن اینکه به دلیل طولانی شدن زمان فیلمبرداری آن فرصت کافی برای تدوین کامل آن وجود نداشت به همین ترتیب ما تصمیم گرفتیم دست به تدوین مجدد این اثر بزنیم.
فیلم سینمایی «آزاد به قید شرط» به کارگردانی و تهیه کنندگی «حسین شهابی» تیرماه 1396 برای رقابت در بخش مسابقه به جشنواره «ماربلا» اسپانیا و «هفته فیلم» ونیز دعوت شد.
فیلم سینمایی «آزاد به قید شرط» شامگاه چهارشنبه ۲۶ مهر 1396 با حضور بازیگران و عوامل این فیلم در پردیس سینمایی کورش به نمایش درآمد.
در مراسم نمایش مردمی فیلم سینمایی «آزاد به قید شرط» مرجانه گلچین، رضا ناجی، شاهرخ استخری، داوود حیدری، شهرزاد عبدالمجید، محمد خلج و آناهیتا شیرودی (دختر شهید شیرودی) حضور داشتند که همراه با عوامل این فیلم به تماشای آزاد به قید شرط نشستند.
در «آزاد به قید شرط» گرچه بازی بازیگران قابل قبول است ولی در انتخاب و جای گزاری آنان اشتباه قابل توجهی صورت گرفته و رنگ و بوی یک ملودرام عاشقانه را به یک اثر عمیق اجتماعی داده است.
شروع فیلم «آزاد به قید شرط» و چینش سکانس‌هایش به سیاق «روز روشن» و «حراج» پیش می‌رود و تا دقایقی طولانی این نوید را می‌دهد که این بار نیز با اثری غافلگیر کننده و تکان دهنده روبرو خواهیم بود.
«آزاد به قید شرط» پنجمین فیلم سینمایی «حسین شهابی» پس از فیلم‌های «به خاطر مهدی»، «روز روشن»، «حراج» و «دوران سرطانی» محسوب می‌شود.