پری

‏پری‏

 (1373)
5.5
رأی شما:
10 / 0
بر اساس رای 17 کاربر

خلاصه داستان فیلم سینمایی پری

«پری» دانشجوی ممتاز رشته‌ی ادبیات و تئاتر که از همه‌ی مزایای زندگی یک دختر جوان برخوردار است، با خواندن کتاب سبز کوچکی دچار تحولات فکری و حسی می‌شود. کتاب، سرگذشت سیر و سلوک عارف گمنامی در قرن پنجم هجری است. «پری» پس از خواندن کتاب با آنکه خواهان مراتب معنوی بالاتری است، از زندگی معمولی دل‌کنده شده و در وادی دردناک «طلب» سرگردان می‌شود. کتاب به برادر بزرگش، «اسد» تعلق دارد. «اسد» چندی پیش در حادثه‌ی آتش‌سوزی کلبه‌اش درگذشته‌است. «داداشی» برادر دیگر «پری» که مخالف راه و رسم «اسد» است و عقیده دارد که میان عشق به خداوند و زندگی عادی تضادی نیست، می‌کوشد «پری» را از این حالت قهر و طغیان نجات دهد.

برنده 3 و نامزد 9 سیمرغ بلورین از جشنواره فیلم فجر
با خرید قانونی و شرعی فیلم‌های ایرانی، علاوه بر حمایت از تولید ملی می‌توانید در ادامه حیات صنعت تولید فیلم و سریال ایرانی نیز سهمی داشته باشید. علاوه بر این،‌ با دانلود آثار آن‌ها را همیشه در رایانه خود ذخیره خواهید داشت و دیگر نگران گم شدن DVD‌ فیلم‌ها نخواهید بود :)
سوالات نظرسنجی ( 8 سوال)

از دیدن این فیلم لذت بردید؟


فیلم ارزش یک بار دیدن را دارد؟


تا انتها مشتاق تماشای فیلم بودید؟


پایان فیلم راضی‌کننده است؟


بعد از پایان فیلم به آن فکر می کردید؟


فیلم از لحاظ فنی با کیفیت ساخته شده است؟


فضای فیلم با فرهنگ خانواده شما سازگار است؟


فضای فیلم مناسب کودکان است؟

نظر خود را ثبت کنید

ارزیابی مردم از فیلم پری (از مجموع 2 رای)


سرگرم‌کننده
5
ارزش تماشا
5
جذاب
0
پایان مناسب
0
تفکربرانگیز
0
خوش ساخت
0
مناسب خانواده‌
5
مناسب کودکان
0

در دنیای اینترنت

نظرات مردم (1 نظر)


طوبی
بازی نیکی کریمی خوب نبود، بیشتر شخصیت دختر مرفه بی درد و خودخواه رو داشت که الکی داره داد و فریاد از ذکر می گه و بهونه ی الکی پیدا کرده که به بقیه گیر بده...
عرفانی که مهرجویی به دنبالش بود رو نتونست خوب از آب در بیاره که ریشه در اقتباس قاطی و پاتی از داستان فرنی و زویی، مولانا و ردیف کردن هزاران مکتب در کنار هم است.
تنها بازیگر خوب توی فیلم فقط شکیبایی است...
0
2 ماه و 4 هفته پیش