هانیه توسلی

هانیه توسلی، بازیگر تلویزیون، سینما و تئاتر، سال 1358 در همدان متولد شد.
وی فارغ‌التحصیل رشته‎ی نمایشنامه‌نویسی از دانشگاه آزاد اسلامی است.
توسلی فعالیت هنری‌اش را با تئاتر آغاز نمود.
هانیه توسلی، تندیس بهترین بازیگر نقش اول زن از جشن خانه‌ی سینما و سیمرغ بهترین بازیگر نقش اول زن از جشنواره‌ی فیلم فجر را برای بازی در فیلم «دهلیز»، به کارگردانی بهروز شعیبی در کارنامه دارد.

تولد:

1358/03/14 (سن: 39 سال)
برنده 1 و نامزد 6 سیمرغ بلورین از جشنواره فیلم فجر

سوابق کاری هانیه توسلی

با خرید قانونی و شرعی فیلم‌های ایرانی، علاوه بر حمایت از تولید ملی می‌توانید در ادامه حیات صنعت تولید فیلم و سریال ایرانی نیز سهمی داشته باشید. علاوه بر این،‌ با دانلود آثار آن‌ها را همیشه در رایانه خود ذخیره خواهید داشت و دیگر نگران گم شدن DVD‌ فیلم‌ها نخواهید بود :)
در میانه‌ی فیلم ندارها از کارگردان فیلم خواسته شد که بازیگر نقش او را عوض کنند و همین موضوع فیلم را به تعطیلی پیش برد. با همه مشکلات ندارها ساخته شد اما بیل‌بردهای ندارها که یک سال بعد از ممنوع التصویر بودنش اکران شد پاره شد و رویش ماژیک کشیده می شد و او خودش در مصاحبه هایش اذعان داشته که هشت سالی که گذشت فشار زیادی بر روی هنرمندان بود و فضای ملتهب و ناخوشایندی وجود داشته است.
وی مدتی ممنوع التصویر و ممنوع الکار شد. اگرچه او همانند تعداد زیادی از بازیگران همواره سعی داشته خود را وابسته به هیچ جناحی نداند اما برخی فعالیت های وی نشان می دهد حداقل کشش او به کدام سمت است. حمایت مستقیم او در انتخابات ۱۳۸۸ از میرحسین موسوی و در انتخابات ۱۳۹۲ از حسن‌روحانی بر همه روشن و واضح یود که او دغدغه‌های‌سیاسی خودش را دارد. همچنین شرکت او در مراسم هفتادمین سال تولد سید محمدخاتمی و ژست های‌خاصش در آن جشن که سوژه رسانه ها شده بود تاکیدی بر این ادعاست. به خصوص که سید محمد خاتمی هم به تماشای یکی از نمایش های او (قرار) رفت و بازتاب‌های‌جالبی داشت. او همچنین در انتخابات اخیر در حوزه رای‌گیری با پوشیدن لباس و شال بنفش به گونه ای حمایت خودش را در عرصه انتخابات اعلام کرده بود. اما این حمایت ها به خصوص در سال 88 سبب شد تا ایشان مدتی را ممنوع الکار و ممنوع التصویر شود و گاهی تیزر فیلم هایی که سال های قبل بازی کرده بود مجوز پخش پیدا نمی کردند و باعث ایجاد مشکلاتی برای او می شد.
در مصاحبه ای با توصیف احساسات فراوان ناشی از نگهداری یک حیوان همچون گربه بیان داشت وقتی خیلی خسته است و به خانه می آید، یک بچه گربه را بغل می کند و احساس می کند مثل یک فیلتر عمل کرده و انگار محبتش به او بر می گردد!

نظرات مردم (22 نظر)


علی فیلم بین
اینطور که خودش میگفت آدم درون گراییه و بیش تر از تنهایی خودش لذت می بره.
0 لایک
0 نظر
1 هفته قبل

متین عباسی
هخخ
0 لایک
2 نظر
2 ماه و 1 هفته پیش

Amir
wtf?
1 لایک
2 ماه و 1 هفته پیش

نسیم
حالت خوبه داداش :/ روفرمی؟؟؟
2 لایک
2 ماه پیش

نسیم
عشق ناز و زیبا
0 لایک
0 نظر
2 ماه و 1 هفته پیش

فاطی*
خوش اخلاق ، خوش قیافه
و در اثار سینمایی زیادی بازی کردن
2 لایک
1 نظر
3 ماه و 3 هفته پیش

سارا
موافقم
0 لایک
2 ماه پیش

طاها مزینانی
هنرمند خیلی خوبی هستن
تولدتون مبارک
0 لایک
0 نظر
4 ماه و 2 هفته پیش

کتی
بسیار عالی.هم چهره هم بازی
0 لایک
0 نظر
4 ماه و 2 هفته پیش

عسلی
تولدتون مبارک♥♥♥
0 لایک
0 نظر
4 ماه و 2 هفته پیش

ویدا بیات
تولد ایشون هفدهم خرداد هست
0 لایک
0 نظر
4 ماه و 2 هفته پیش

YOUNES
🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺Happy Birthday🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺
1 لایک
0 نظر
4 ماه و 2 هفته پیش

توماج
خانمی بسیار با استعداد و خوش اخلاق که به خوبی نقشش را اجرا میکنه
0 لایک
0 نظر
6 ماه و 1 هفته پیش
مشاهده نظرات بیشتر