آفرین عبیسی

آفرین عبیسی، بازیگر تلویزیون و سینما، سال ۱۳۳۰ در شهر لاهیجان متولد شد.
وی دارای مدرک تحصیلی متوسطه است.
آفرین عبیسی فعالیتش را از سال ( ۱۳۴۹) با بازی در فیلم «لیلی و مجنون» آغاز کرد.

تولد:

1330/12/22 (سن: 66 سال)

سوابق کاری آفرین عبیسی

با خرید قانونی و شرعی فیلم‌های ایرانی، علاوه بر حمایت از تولید ملی می‌توانید در ادامه حیات صنعت تولید فیلم و سریال ایرانی نیز سهمی داشته باشید. علاوه بر این،‌ با دانلود آثار آن‌ها را همیشه در رایانه خود ذخیره خواهید داشت و دیگر نگران گم شدن DVD‌ فیلم‌ها نخواهید بود :)

بیوگرافی / زندگی‌نامه «آفرین عبیسی»

صغری عبیسی با نام هنری آفرین متولد لاهیجان است و همسر مرحومش ایرج صادق پور فیلم‎بردار و تهیه‎کننده سینما بوده‎است.

آفرین عبیسی فعالیتش را از سال ( ۱۳۴۹) با بازی در فیلم «لیلی و مجنون» آغاز کرد و با فیلم سینمایی «طوقی» علی حاتمی برای مردم چهره‎‎ی آشنایی شد که تا امروز توانسته در این حرفه ماندگار باشد.

آفرین عبیسی بسیار کم کار است و قصه‎ی فیلم‎نامه برای وی از هر چیز دیگری مهم‎تر است.

در سینمای قبل از انقلاب تنها در چهار فیلم بازی کرد که بازی وی در فیلم «طوقی» یکی از بازی‌های ماندگار اوست.

آفرین عبیسی در سال (۱۳۷۸) با بازی در فیلم «شهرت» به کارگردانی ایرج قادری پس از ۲۸ سال دوری از دنیای بازیگری به سینما بازگشت. در همان سال نقش کوتاهی در فیلم «کودک و سرباز» ساخته رضا میرکریمی ایفا کرد. اما بازی بسیار زیبایش در فیلم «نیمه پنهان» بار دیگر توانایی‎های وی را به اثبات رساند و نشان داد که حضور بازیگران توانای سینمای قبل از انقلاب در سینمای فعلی این چنین به نتایج مثبت ختم خواهد شد.

آفرین عبیسی در فیلم‎هایی نظیر؛ «عصر روز دهم» (۱۳۸۷) مجتبی راعی، «تقاطع» (۱۳۸۴) ابوالحسن داودی، «بید مجنون» (۱۳۸۳) مجید مجیدی، «رستگاری در هشت و بیست دقیقه» (۱۳۸۳) سیروس الوند، به نقش‎آفرینی پرداخته‎است.

صغری عبیسی با نام هنری آفرین جزو بازیگرانی است که فقط کافیست جلوی دوربین قرار بگیرد و بدون این که کاری انجام دهد مخاطب او را دوست خواهد داشت.

نظرات مردم (1 نظر)


طاها مزینانی
عالی
0 لایک
0 نظر
7 ماه و 3 هفته پیش