جلال پیشواییان

جلال پیشواییان، بازیگر سینما، سال 1309 در تهران متولد شد. وی بازی در سینما را از سال (1341) با ایفای نقش کوتاهی در فیلم «گرگ‎های گرسنه» کاری از «محمدعلی فردین» آغاز کرد.
سوابق کاری جلال پیشواییان
با خرید قانونی و شرعی فیلم‌های ایرانی، علاوه بر حمایت از تولید ملی می‌توانید در ادامه حیات صنعت تولید فیلم و سریال ایرانی نیز سهمی داشته باشید. علاوه بر این،‌ با دانلود آثار آن‌ها را همیشه در رایانه خود ذخیره خواهید داشت و دیگر نگران گم شدن DVD‌ فیلم‌ها نخواهید بود :)
بیوگرافی / زندگی‌نامه «جلال پیشواییان»
جلال پیشواییان بازیگر سینما سال 1309 در تهران متولد شد. وی فعالیت در زمینه‎ی ورزش‎های بوکس و جودو داشته و همچنین مدیر باشگاه ورزشی و راننده‎ی تریلی پیش از ورود به عرصه‎ی سینما بوده‎است. بازی در سینما را از سال (1341) با ایفای نقش کوتاهی در فیلم «گرگ‎های گرسنه» کاری از «محمدعلی فردین» آغاز کرد.

جلال پیشواییان در مجموعه‎های تلویزیونی نظیر؛ «در چشم باد» مسعود جعفری جوزانی (۱۳۸۲-۱۳۸۷)، «داوطلب» مسعود تکاور (۱۳۸۲)، «مردان جاده» هادی صابر (۱۳۷۴-۱۳۷۵)، «غارتگران»     محمد متوسلانی (۱۳۵۶-۱۳۵۷) و «چنگک» محمد متوسلانی، جلال مقدم، فریبرز صالح و فرخ ساجدی (۱۳۵۶)، بازی کرده‎است.

وی همچنین در فیلم‎هایی سینمایی نظیر؛ «578 روز انتظار» (۱۳۹۰)، «جرم» (۱۳۸۹)، «اخراجیها 2» (۱۳۸۷)، «سوگ سایه‌‎ها (۱۳۸۲)، «دوستان» (۱۳۷۸)، «چشم عقاب» (۱۳۷۷)، «عشق کافی نیست» (۱۳۷۷)، «زخمی» (۱۳۷۶)، «شاهرگ» (۱۳۷۶)، «فرار بزرگ» (۱۳۷۶)، «روی خط مرگ» (۱۳۷۵)، «ضیافت» (۱۳۷۴)، «هفت گذرگاه» (۱۳۷۴)، «تجارت» (۱۳۷۳)، «تیغ و ابریشم» (۱۳۶۴)، «شیلات» (۱۳۶۲)، «سفیر» (۱۳۶۱)، «خط قرمز» (۱۳۶۰)، «تا آخرین نفس» (۱۳۵۷) و «زخم خنجر رفیق» (۱۳۵۷)، به نقش‎آفرینی پرداخته‎است.

جلال پيشواییان بيش از پنج دهه است که در عرصه‎ی بازيگري فعاليت مي‎کند و با کارگردان‎هاي صاحب نامي نظیر کامران شيردل، فريدون گله و علي حاتمي همکاري داشته‎است.
حامد بهداد که در فيلم «جرم» با او هم بازي بودم بازيگر فوق‎العاده‎اي است و پولاد کيميايي هم بازيگر جواني است که فيلم به فيلم پيشرفت از خودش نشان مي‎دهد.
بعد از بازگشت از آلمان و ديدن فرزندانم در طي اين مدت چند پيشنهاد بازيگري داشته اما هنوز به توافقي نرسيده‎ام.
از سال (1347) و با ساخت فيلم «قيصر» با مسعود کيميايي همکاري داشته‎ام و در آخرين ساخته‎اش «جرم» نيز اين همکاري دوباره ادامه پيدا کرد و اميدوارم دوباره اين همکاري در فيلم «خائن کشي» ادامه پيدا کند. در طي سال‎ها کار کردن با کيميايي حرف يکديگر را خوب مي‎فهميم و اين يک ويژگي مهم است. کيميايي هميشه براي من در فيلم‎هايش نقشي دارد. نقش زندانبان فيلم «جرم» هم نقشي متفاوت و چند لايه بود.
نظرات مردم (2 نظر)

حمیدرضا ابوالفضلی طاهرزاده
انشالله همیشه سلامت باشید.
0 لایک
0 نظر
1396/08/25

حمیدرضا ابوالفضلی طاهرزاده
انشالله همیشه سلامت باشید.
0 لایک
0 نظر
1396/08/25