غلامحسین لطفی

غلامحسین لطفی، کارگردان و بازیگر سینما و تلویزیون، سال (1328) در قزوین متولدشد.
وی دارای مدرک کارشناسی ارشد بازیگری و کارگردانی از "دانشکده‌ی هنرهای زیبایی دانشگاه تهران" در سال (۱۳۶۱) و دکترای
افتخاری تئاتر است.تولد:

1328/08/20 (سن: 69 سال)

سوابق کاری غلامحسین لطفی

بازیگر

کارگردان

نویسنده
با خرید قانونی و شرعی فیلم‌های ایرانی، علاوه بر حمایت از تولید ملی می‌توانید در ادامه حیات صنعت تولید فیلم و سریال ایرانی نیز سهمی داشته باشید. علاوه بر این،‌ با دانلود آثار آن‌ها را همیشه در رایانه خود ذخیره خواهید داشت و دیگر نگران گم شدن DVD‌ فیلم‌ها نخواهید بود :)

بیوگرافی / زندگی‌نامه «غلامحسین لطفی»

غلامحسین‌ لطفی‌ فعالیت خود را با آموزش تئاتر و سینما در قزوین آغاز نمود و سپس برای ادامه‌ی تحصیل به تهران آمد.

وی علاوه بر بازیگری به نویسندگی و کارگردانی هم پرداخته‌است.

آغاز فعالیت سینمایی وی به عنوان بازیگر با فیلم «صبح‌خاکستر» به کارگردانی تقی مختار در سال (۱۳۵۶) بوده‌است.

بازی در17 سریال‌ تلویزیونی و ۱۵ نمایشنامه‌ی تلویزیونی و اجرای 20 نمایشنامه‌ی تئاتری‌ حاصل فعالیت‌های‌ هنری وی است.

وی همچنین در سریال تلویزیونی «دلیران تنگستان»، بازی کرده است.

غلامحسین‌ لطفی‌ نویسندگی و کارگردانی فیلم سینمایی «سرخ پوستها» و «پاکباخته»، را بر عهده داشته است.

وی همچنین در فیلم‌هایی نظیر؛ «قصاص» و «سرب»، به نقش‌آفرینی پرداخته‌است.

روز دوشنبه 18 خرداد سال 1394 مراسم تقدیر از برگزارکنندگان سی‌وسومین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر برگزار شد؛ در کنار آن به سینماگران هم نشان درجه هنری که معادل مدرک دکتراست اهدا شد. این اتفاق بازتاب های متفاوتی داشت. عده ای به قبول این نشان از سوی دولت اعتراض داشتند و مهر دولتی شدن بر پیشانی هنرمندان زدند و عده ای دیگر به نحوه انتخاب این سینماگران اعتراض کردند. به گفته آنان این چهره‌ها براساس چه مواردی شایسته دریافت این عنوان ارزشمند دانسته شده اند و آیا چهره‌های مستحق تری نبودند که برای دریافت نشان دکترای سینما اولویت داشته باشند؟ افرادی هم چون «پرویز بهرام» پیشکوست صداپیشگی، «محمدرضا اصلانی» نام آشنای سینمای مستند، «منوچهر اسماعیلی» که به مرد هزار صدای دوبله معروف است و «غلامحسین لطفی» و بسیاری دیگر تقدیر شدند و نشان درجه یک هنر را دریافت کردند.
«غلامحسین لطفی»، بازیگر «معمای شاه» چندی در مصاحبه‌ای با عنوان «درخواست غلامحسین لطفی برای حذف نقشش از معمای شاه» که با تیتر «حدود هشتاد میلیون تومان طلبکارم» منتشر شد اعلام کرد:
«من در حال حاضر از تهیه‌کنندگان مختلف حدود هفتاد تا هشتاد میلیون تومان طلبکارم و هیچ‌کدام پولم را نمی‌دهند. مانند سریال «معمای شاه» که بیست میلیون تومان به من بدهکارند اما با این حساب باز هم از من می‌خواهند که سر فیلمبرداری بروم ولی با توجه به بدقولی‌های آنها در پرداخت دستمزها من از آنها خواستم که آن سه سکانس باقیمانده را که پولش را پرداخت نکرده‌اند حذف کنند. من در «معمای شاه» نقش یک بازجوی ساواک را درکنار «محمدرضا شریفی‌نیا» بازی می‌کنم و به نظرم نقش بسیار خوبی هم بود اما هنوز پخش نشده است. سریال «معمای شاه» به هیچ عنوان سر و ته ندارد. داستان به شکل متداومی نیست که هفته بعد ادامه‌اش را ببینیم، بخش‌های مجزایی از تاریخ در این سریال ساخته و بعد مونتاژ شده است و هر هفته یک قسمت از آن را نشان می‌دهند.»
«غلامحسین لطفی»، در مورد این که کم کار شده است گفت:
«من کم کار نشده ام بلکه شرایط جوری حکم کرده که تلویزیون دست اسپانسرها افتاده و آن ها برای تلویزیون سریال سازی می کنند.بنابراین کار در تلویزیون بسیار کم شده و می بینیم که تعدادی از بازیگران به سمت شبکه هایی مثل جم می روند (البته تعدادی از آن ها هم بازگشته اند). من همیشه امادگی کار داشته ام، اما چند دلیل وجود دارد که کاری را نپذیرفته ام، اول از همه این که متن ها بسیار ضعیف شده است چون وقتی پول کم به نویسنده بدهید، نویسنده های خوب جذب نمی شوند و نویسنده های تازه کار می آیند که انتظارات را برآورده نمی کنند. دوم مسئله دستمزد است. از پانزده سال پیش تا به حال (تا سال 1395) من هر کاری که بازی کرده ام قسط آخر آن را با من تسویه نکرده اند. این فقط مشکل من نیست، مشکل بیشتر همکاران من است. الان نزدیک به هفتاد میلیون از تهیه کننده های مختلف طلبکار هستم که مطمئنم هرگز به من پرداخت نخواهد شد.»

نظرات مردم (3 نظر)


طاها مزینانی
بازیتونو خیلی دوست دارم آقای لطفی
0 لایک
0 نظر
3 هفته قبل

خانم کاظمی
هنرمند خوبی هستن
0 لایک
0 نظر
3 هفته قبل

YOUNES
🎂🎂🎂🎂🎂🎂🎂🎂🎂
0 لایک
0 نظر
11 ماه و 1 هفته پیش