حواشی فیلم سینمایی «زیر سقف دودی» (10 حاشیه)

«پوران درخشنده»، کارگردان فیلم سینمایی «زیر سقف دودی» در گفتگوی خبری سی‌ و پنجمین جشنواره فیلم فجر ضمن انتقاد از ازدواج‌های موقت بیان داشت:
«برخی از زوج‌ها دلشان میخواهد هروقت دوست داشتند جدا شوند!، متاسفانه الگوهای خوبی نداشته‌ایم که ازدواج سفید مد شده است»
«پوران درخشنده»، کارگردان فیلم سینمایی «زیر سقف دودی» ضمن گفتگویی در حاشیه‌ی سی‌ و پنجمین جشنواره فیلم فجر گفت: «لطفا قبل از طلاق فیلم من را ببینید»
فیلم «زیر سقف دودی» در دو خانه واقع در منطقه الهیه، یک خانه در منطقه جردن، دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات واقع در منطقه پونک، یک خانه در منطقه فرشته تهران، بانکی واقع در خیابان ولی عصر تهران، سوله‌های انباری واقع در جاده بهشت زهرا، رستوران لئون (سام سنتر)، کارخانه‌ای در منطقه وردآورد کرج، خیابان‌های شهر تهران و... فیلمبرداری شده است.
فیلم «زیر سقف دودی» ابتدا «خانم مال معرفی کنید» نام داشت.
«پوران درخشنده» برای فیلم «زیر سقف دودی» فراخوان بازیگری داد که حدود 30هزار نفر در آن شرکت کردند و از میان آن‌ها «لاله مرزبان» برای ایفای نقش در این فیلم انتخاب شد.
«پوران درخشنده»، کارگردان «زیر سقف دودی» درباره پروسه ساخت این فیلم گفته است:؛ از زمان ساخت فیلم «هیس دخترها فریاد نمی‌زنند» پنج سال می‌گذرد و در این مدت به‌دنبال فراهم کردن شرایط به لحاظ محتوا و امکانات مالی بودیم تا این فیلم ساخته شود؛ اما در شرایطی که هیچ کسی کمک نمی‌کند و هر کسی می‌خواهد آنچه را که تمایل دارد در فیلم به نتیجه برساند، کار با تاخیر انجام شد و ساخت این فیلم از ابتدا، دو سال به طول انجامید.
«پوران درخشنده»، کارگردان فیلم سینمایی «زیر سقف دودی»، خرداد ماه 1396 در اعتراض به تاریخ اکران فیلم سینمایی خود بیان داشت:
«تصمیم ما برای اکران فیلم زیر سقف دودی در نوبت عید فطر بود و اکران زودهنگام در ماه رمضان تصمیم شورای صنفی نمایش است، اما چرا آن‌ها فیلم‌هایی را که به خودی خود می‌توانند پرفروش باشند در این زمان اکران نمی‌کنند؟ چرا فیلم‌های مستقل را برای اکران در این فصل که همزمان با امتحانات مدارس و دانشگاه‌ها و ماه رمضان است انتخاب می‌کنند؟ این عدالت نیست و من واقعا از این شرایط سینما دلسرد شدم.»
بخش‌هایی از فیلم «زیر سقف دودی» در واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی فیلم‌برداری شده است.
بعد از انصراف «نیکی کریمی» به دلیل مشغله کاری و حضور در پروژه «آذر»، «بهنوش طباطبایی» جایگزین وی در فیلم «زیر سقف دودی» شد.
فیلم «زیر سقف دودی» در دو خانه واقع در منطقه «الهیه»، یک خانه در منطقه «جردن»، در دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات واقع در منطقه «پونک»، یک خانه در منطقه «فرشته» تهران، بانکی واقع در خیابان «ولی عصر» تهران، سوله‌های انباری واقع در جاده بهشت زهرا، در رستوران لئون (سام سنتر)، کارخانه‌ای در منطقه وردآورد «کرج»، خیابان‌های شهر تهران و... فیلمبرداری شده است.