حواشی فیلم سینمایی «نهنگ عنبر 2: سلکشن رویا» (20 حاشیه)

«رضا ناجی»، بازیگر فیلم «نهنگ عنبر» با اعلام اینکه در قسمت دوم این اثر شاهد ازدواج ارژنگ و رویا خواهیم بود، گفت:
«نقش من در قسمت دوم هم مانند قسمت نخست پررنگ است، امیدوارم اتفاق‌هایی که در ارتباط با قسمت نخست این اثر رخ داده است، دوباره تکرار نشود. چرا که سکانس‌های دادگاه، ورود به عرصه روزنامه نگاری به همراه رقص‌های مراسم ازدواج من حذف شد به طوری که اصلا چهره همسر من در فیلم دیده نشد. در هر صورت امیدوارم قست دوم نهنگ عنبر با ممیزی توسط شورای صنفی مواجه نشود.»
«امیرحسین رستمی» با حضور در بین عوامل سری دوم سینمایی«نهنگ عنبر» تصویری از خود را به همراه عوامل پشت صحنه و بازیگران این فیلم با کاربران اینستاگرامش به اشتراک گذاشت.
پروژه سینمایی «نهنگ عنبر 2: لوکیشن رویا» با سرمایه‌گذاری «نیوشا طبیبی»، «نیما طبیبی»، «مجید مطلبی» و «سامان مقدم» تولید شده است.
سکانس‌های فیلم «نهنگ عنبر 2: لوکیشن رویا» در بیش از ٢٥ لوکیشن در تهران و شمال کشور گرفته شد و قصه آن همانند نسخه اول از سه گانه «نهنگ عنبر» در دو دهه شصت و نود می‌گذرد.
مراسم اکران فیلم «چهارشنبه» با حضور «رضا عطاران»، «ویشکا آسایش»، «رضا ناجی»، «سامان مقدم»، «حسام نواب صفوی» در پردیس کوروش برگزار شد.
«امیرحسین آرمان» بازیگر نقش کیوان در مجموعه «پریا» در اینستاگرام خود عکسی به همراه «رضا عطاران» منتشر کرد و نوشت:
«عزیز دل... دیروز، پشت صحنه #نهنگ_عنبر٢»
۸۰ درصد از «نهنگ عنبر ۲: سلکشن رویا» در زمان گذشته و ۲۰ درصد از آن در زمان حال روایت می شود.
موفقیت «نهنگ عنبر» سامان مقدم در گیشه سبب ساز آن شد که کارگردان فیلم خیلی زود به فکر ساخت قسمت دوم آن بیفتد.
گروه تولید و تهیه فیلم سینمایی «نهنگ عنبر 2: سلکشن رویا» ضمن قدردانی از همراهی همیشگی اصحاب رسانه تقاضا دارد کلیه خبرهای این پروژه سینمایی را تنها از مشاور رسانه‌ای پروژه و گروه تولید این فیلم پیگیر باشند تا اطلاعات درستی در اختیار رسانه‌ها و مردم قرار بگیرد.
مدیریت فیلم‌برداری «نهنگ عنبر 2: سلکشن رویا» بر عهده «محمود کلاری» است که پیش از این سابقه دو همکاری دیگر در فیلم‌های؛ «سیاوش» و «صد سال به این سال‌ها» را با «سامان مقدم» داشته است.
سلفیِ عالی مهناز افشار با گریم دهه شصتی مربوط به پروژه «نهنگ عنبر 2: سلکشن رویا» عکسی است که به محض آمدن و توقف روی آن به صورت خودکار آهنگِ «کلاغ دم سیاه قار قارو سر کن، مسافرم میاد شهرو خبر کن» در ذهن آدم پلِی می‌شود.
«سامان مقدم»، معتقد است که فیلم «نهنگ عنبر 2: سلکشن رویا» یکی از بی‌حاشیه‌ترین فیلم‌هایش است.
در ابتدا برنامه‌ریزی‌ها حکایت از حضور فیلم «نهنگ عنبر ٢: سلکشن رویا» در جشنواره فجر سال ۹۳ داشت. ولی به دلایلی «سامان مقدم» کارگردان این فیلم تصمیم گرفت که اکران فیلم را به آینده موکول کند.
در نهایت این فیلم با حذف برخی صحنه‌ها در اواخر اردیبهشت سال ۱۳۹۴ مجوز اکران گرفت.
فیلم «نهنگ عنبر ٢: سلکشن رویا» با وجود پذیرفتن برخی اصلاحات بازهم مورد تأیید وزارت ارشاد قرار نگرفت و قرار شد با حذف برخی صحنه‌ها مجوز اکران بگیرد.
«نهنگ عنبر ٢: سلکشن رویا» به نویسندگی «سامان مقدم»، برشی دیگر از زندگی شخصیت‌های اصلی قصه یعنی همان ارژنگ و رویا با بازی «رضا عطاران» و «مهناز افشار» است و بسیاری از شخصیت‌های فیلم «نهنگ عنبر 1» در دومین فیلم از این سه‌گانه نیز حضور دارند. همچنین بازیگران جدیدی هم به گروه بازیگران پروژه اضافه شده‌اند.
سکانس‌های فیلم «نهنگ عنبر 2: سلکشن رویا» در بیش از ٢٥ لوکیشن در تهران و شمال کشور گرفته شد و قصه آن همانند نسخه اول از سه گانه «نهنگ عنبر» در دو دهه ۶۰ و ۹۰ می‌گذرد.»
کار فیلمبرداری «نهنگ عنبر ٢: سلکشن رویا» با یک هفته تاخیر به احترام «عباس کیارستمی» آغاز شد و در ٤٠ جلسه با مدیریت «محمود کلاری» به پایان رسید.
نام فیلم «نهنگ عنبر 2: سلکشن رویا» یادآور یکی از صحنه‌های نهنگ عنبر است که در آن ارژنگ آهنگ‌های مورد علاقه رویا را در نوار کاستی به نام «سلکشن رویا» به او هدیه می‌دهد.
نام فیلم ابتدا «نهنگ عنبر: سودا لیمو نمک» انتخاب شده بود اما در ادامه به «نهنگ عنبر: سلکشن رویا» تغییر نام داد.