حواشی فیلم سینمایی «تابستان داغ» (11 حاشیه)

«پریناز ایزدیار» و «مینا ساداتی»، بازیگران فیلم سینمایی «تابستان داغ»، 1 بهمن ماه سال 1396 به طور مشترک برنده جایزه «بهترین بازیگر زن» بخش مسابقه فستیوال «داکا» شدند.
با نمایش فیلم «تابستان داغ» در سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر بیشتر اظهارنظرها به وجوه شباهت آن به «درباره الی» و پیروی فیلمساز از فیلم‌های اصغر فرهادی تبدیل شد؛ نکته‌ای که در نشست مطبوعاتی این فیلم هم سؤال شد اما «ابراهیم ایرج زاد»، کارگردان فیلم، فقط شباهت فیلمنامه به آثار فرهادی را تأیید کرد.
«ابراهیم ایرج زاد»، کارگردان فیلم سینمایی «تابستان داغ» گفته است که دو سال برای مهیا کردن شرایط تولید اولین فیلم بلند سینماییام وقت گذاشته است و تلاشش این بوده که در اولین گام سراغ قصه ای برود که از دغدغه‌های شخصی‌اش می‌آید. این فیلم در ادامه فیلمهای کوتاه اوست.
«نوروزبیگی»، تهیه کننده «تابستان داغ» در خصوص فیلمنامه این فیلم گفت:
«اخلاق در آثار من نقش ویژه‌ای دارد و همیشه سعی کرده‌ام فیلمنامه‌هایی را قبول کنم که به مخاطب تلنگرهای خوبی بزند و در این کار هم نهاد خانواده و مهاجرت از شهرستان به تهران و مشکلات و سختی‌هایی که این مسیر دارد، را به تصویر کشیدیم که فکر می کنم آموزش‌های خوبی برای مردم داشته باشد.»
«ابراهیم ایرج زاد»، کارگردان فیلم «تابستان داغ» معتقد است اگر در فیلمش ضربه هولناکی به مخاطب وارد نمی‌کرد اینهمه تاثیرگذار نبود.
فیلم «تابستان داغ» اواسط تابستان 1395 در سکوت خبری مقابل دوربین رفت و در استان البرز کلید خورد.
«ابراهیم ایرج زاد»، در کارنامه کاری خود فیلم‌های کوتاهی چون «عشق یک روایت غمگین»، «چند کیلومتر دورتر»، «زنی پوشیده با گردنبند»، «دوچرخه‌ها، پدرها، سیگارها» و «نیستان» را دارد و «تابستان داغ» اولین ساخته بلند او است.
از نکته‌های جالب فیلم «تابستان داغ» این‌ است که خانه‌ی فیلم، حاصل کُلاژ سه خانه است و زحمت زیادی برای طراحی صحنه‌اش کشیده شده.
فیلم «تابستان داغ» اولین ساخته «ابراهیم ایرج زاد» می‌باشد که فیلمبرداری آن اواخر تیرماه 1395 با تقدیم احترام به استاد عباس کیارستمی در حوالی اتوبان ارتش آغاز شد و اوایل شهریورماه 95 در «ورداورد» به پایان رسید.
فیلم «تابستان داغ» برای اولین بار در سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر به نمایش درآمد و با استقبال خوب مردم و داوران مواجه گردید و رکورد نامزدی در بخش مسابقه سودای سیمرغ (با 12 عنوان) را شکست.
«تابستان داغ» نخستین فیلم بلند «ابراهیم ایرج‌زاد» است.