حواشی فیلم سینمایی «پریناز» (6 حاشیه)

در فیلم «پریناز» سکانسی که در آن تجاوز به یکی از کاراکترها با بازی «شبنم قلی خانی» می‌بینیم از فیلم حذف شده است.
یکی از سکانسهای حذف شده‌ی فیلم مربوط به کاراکتر «حمید فرخ نژاد» است؛ فرخ نژاد کاراکتری دوپهلو را در فیلم بازی می‌کند و اگرچه در ابتدا رویی خبیث از وی می‌بینیم و او دچار انحراف اخلاقی نسبت به کودکان معرفی می‌شود اما در پایان ورق برمی‌گردد اما همین دوپهلو بودن باعث شد یکی از سکانسها حذف شود.
«پریناز» دومین فیلم بلند سینمایی «بهرام بهرامیان» است که در سال 89 ساخته شد و فاطمه معتمدآریا، حمید فرخ‌نژاد، طناز طباطبایی، فرهاد آئیش، مصطفی زمانی در آن به ایفای نقش پرداخته‌اند.
در راستای توقیف فیلم سینمایی «پریناز»، ایرادهایی از سوی سازمان سینمایی دولت دهم به فیلم وارد شد و ممیزی‌هایی برای فیلم در نظر گرفته شد که با وجود سختی‌ها و مشکلات فراوان آنها اعمال شدند، اما باز هم پروانه نمایش این فیلم صادر نشد.
پس از انتخابات و تغییر ساختارهای سازمان سینمایی و روی کار آمدن دولت دوازدهم، مجدداً برای دریافت پروانه نمایش اقدام شد که این بار بدون هیچ‌گونه مشکل یا ممیزی پروانه نمایش آن صادر شد.
«عبدالمحمد نجیبی»، تهیه‌کننده فیلم سینمایی «پریناز»، درخصوص توقیف فیلم «پریناز» گفت:
«اصل ماجرای توقیف پریناز از این قرار بود که شخصیت اصلی داستان که فاطمه معتمدآریا ایفاگر نقش اوست و زنی است بسیار مومن و مذهبی مشکلات شدیدی در زمینه وسواس‌های فکری دارد و این اختلالات شخصیتی مشکلات زیادی را برای او و خانواده‌اش ایجاد کرده است. هر چند که در پایان فیلم تمامی ایرادهای وی برطرف می‌شود اما مدیران سازمان سینمایی می‌گفتند یک زن چادری به هیچ وجه نباید دارای عیب و ایرادهای اخلاقی و اختلالات روانی و شخصیتی باشد.»
«عبدالمحمد نجیبی»، تهیه‌کننده فیلم سینمایی «پریناز»، درخصوص توقیف فیلم «پریناز» گفت:
«این فیلم به دلیل یک سری از ایرادهای غیرمنطقی که به فیلم وارد شده بود توقیف شد و به‌رغم اینکه قرار بود در سی‌امین جشنواره فیلم فجر حضور داشته باشد به دلیل ممیزی‌های وارد شده از جشنواره حذف شد و حتی پس از آن نیز نتوانستیم پروانه نمایش دریافت کنیم.»