حواشی فیلم سینمایی «عادت نمی‌کنیم» (7 حاشیه)

کامیاب امین عشایری، طراح صحنه و لباس، درباره‌ی ارتباط فیلم با رمان «عادت می‌کنیم» نوشته زویا پیرزاد گفت: «این صرفا یک تشابه اسمی است و فضای این فیلم ارتباطی با حال و هوای آن رمان ندارد. این متن توسط زوج ابراهیم ابراهیمیان و سارا سلطانی نوشته شده است و همه‌ی پتانسیل‌های لازم برای تبدیل شدن به یک فیلم خوب را دارد. به غیر از آن، همکاری با فیلمسازان جوان و پویا همیشه برای من لذت بخش بوده است.»
ابراهیم ابراهیمیان درباره‌ی انتخاب دو نقش در فیلم گفت: «برای انتخاب دو نقشی که در فیلم توسط خانم‌ها بازی می‌شود از حدود 400 بازیگر تست گرفتم. البته این موضوع از وسواس شخصی من سرچشمه می‌گیرد. البته این نقش‌ها هم نقش‌های حساسی بود و جا هم داشت بیشتر بر روی آن وقت و زمان بگذارم.»
حامد ثابت درباره‌ی ساخت موسیقی فیلم گفت: «ساخت موسیقی این فیلم در دو بخش انجام شده است؛ بخش نخست مربوط به صحنه‌های فیلم است که موسیقی این بخش برای پیانو، ویولنسل و ارکستر زهی نوشته شده و بخش دوم موسیقی مربوط به تیتراژ پایانی فیلم است که در این بخش موسیقی برای ارکستر سمفونیک و ویولنسل نوشته شده است.»
هدیه تهرانی و محمدرضا فروتن بعد از همکاری در فیلم «قرمز» در سال 77، پس از 17 سال در این فیلم در کنار یکدیگر به ایفای نقش پرداختند.
پیش از این قرار بود نیکی کریمی به جای هدیه تهرانی در فیلم بازی کند. او حتي در جلسات دورخواني فيلمنامه نيز شركت كرده بود اما در نهايت از اين پروژه جدا شد.
ابراهیم ابراهیمیان فیلمنامه‌ی این فیلم را مانند کار قبلی‌اش به نام «ارسال آگهی تسلیت برای روزنامه» همراه با همسرش سارا سلطانی نوشته است.
ساره بیات و محمدرضا فروتن در اولین همکاری خود با ابراهیم ابراهیمیان مقابل دوربین علیرضا برازنده قرار گرفته‌اند.