حواشی «محمدرضا فروتن» (15 حاشیه)

بعد از اکران «مرسدس» در سال (۱۳۷۶) تا پایان دهه ی ۷۰ و اوایل دهه ی ۸۰ او سوپراستاری سینمای ایران را نیز توامان با مورد توجه بودن از سوی مردم و البته منتقدین تجربه کرد و عنوان موفق ترین بازیگر مرد اواخر این دهه بدون شک در اختیار محمدرضا فروتن بود که مجموعه‌ای از بهترین و مطرح‌ترین فیلم های آن سال ها را به عنوان جوان اول سینما خصوصا در نقش های عاشق عصیانگر بازی می‌کرد.
اما با آغاز دهه ی ۸۰ و پس از بازی سراسر ستایش شده‌اش در جاودان فیلم «شب یلدا» او کمی فعالیت های خودش را تغییر داد و پس از یکی دو انتخاب ضعیف سعی در بازی کردن در نقش های متفاوت با سیمای جدیدی برآمد که البته با آن فروتن شناخته شده ی اواخر دهه ی ۷۰ متفاوت بود.
زوج هنری او و هدیه تهرانی در فیلم «قرمز» پس از زوج خسرو شکیبایی و بیتا فرهی در هامون دومین زوج سینمایی تاریخ سینمای ایران بوده‎اند که برنده‎ی سیمرغ بلورین نقش اول مرد و زن سال شده‎اند.
او در سال 1390 در اولین سریال تلویزیونی خود به نام «از یاد رفته» سه نقش متفاوت را ایفا کرد. این سریال توانست بینندگان زیادی را به خود جلب کند.
«محمدرضا فروتن»، چندین بار از جشنواره‌های مختلف ایرانی موفق به دریافت جایزه بهترین بازیگر مرد شده است.
«محمدرضا فروتن»، دانشجوی دکترای روان‌شناسی سلامت از دانشگاه آزاد است.
بازی «محمدرضا فروتن» در یکی از قسمت‌های سریال «سرنخ» (قسمت تماشاخانه) به قدری تأثیرگذار بود که چند دقیقه بعد از پخش از تلویزیون، پیشنهاد بازی در فیلمی به کارگردانی «مسعود کیمیایی» به او می‌شود.
«محمدرضا فروتن»، با بازی در فیلم‌های «مرسدس» و «اعتراض» به شهرت رسید و سپس فیلم‌های «قرمز»، «دو زن»، «متولد ماه مهر»، «زیر پوست شهر» و «شب یلدا» او را به یک بازیگر مطرح در سینمای ایران تبدیل کردند.
«محمدرضا فروتن»، برای بازی در فیلم «قرمز» از هفدهمین جشنواره فیلم فجر و برای بازی در «شب یلدا» از پنجمین جشن خانه سینما جایزه بهترین بازیگر نقش اول مرد را به دست آورد.
«محمدرضا فروتن»، توانسته در طی سال‌های گذشته مورد تشویق جشنواره‌ها و جوایز نیز قرار بگیرد و همچنان خودش را با وجود نزدیک شدن به سومین دهه فعالیتش در سینما به‌عنوان یکی از ستارگان مطرح سینمای ایران با کارنامه‌ای از بازی‌های خوب و قابل توجه که می‌تواند همچنان بدرخشد نگه داشته‌است.
بنا به گفته «محمدرضا فروتن»:
«از اولین سال‌های فعالیتش تا به امروز همواره سعی کرده درست انتخاب کند، فیلم‌های گیشه‌ای بازی نکند و با انتخاب‌های خاص، سنجیده و حساب‌شده برای حرفه و کارش ارزش قائل شود.»
«محمدرضا فروتن»، با مسیر و هدف مشخصی وارد سینمای ایران شد که همواره این مسیر رو به رشد را حفظ کرده و به دور از حواشی و با پشت‌کار و جدیت به راهش ادامه می‌دهد. او در سال ۱۳۹۰ در اولین سریال تلویزیونی خود به نام «از یاد رفته» سه نقش متفاوت را ایفا کرد. این سریال توانست بینندگان زیادی را به خود جلب کند.
دوشنبه 13 مهر 1394 برنامه «خندوانه» با اجرای «رامبد جوان» میزبان «محمدرضا فروتن»، بازیگر سینما و تلویزیون بود.
«رامبد جوان»، در برنامه «خندوانه» از «محمدرضا فروتن» خواست تا تماشاگران را با چشم های بسته به فضایی که دوست دارد ببرد. فروتن هم جایی را مثل همین دنیا توصیف کرد که در آن نگاه‌ ها مسئولانه‌ تر هستند و درد هر کسی درد ما نیز محسوب می‌ شود.
«محمدرضا فروتن»، که به همراه خانواده ی یکی از خواهرانش به استدیوی برنامه «خندوانه» آمده بود به درخواست «رامبد جوان» رو به دوربین خطاب به همه خواهرانش گفت:
«همه تون پدر من را درآوردید» و بعد از کمی گلایه این چنینی بیان کرد که:
«خارج از شوخی اگر الان مهر و محبتی در من هست به خاطر تک تک شما‌ها است و من هم دوستتان دارم.»
«محمدرضا فروتن»، خاطره ای از زنده یاد «خسرو شکیبایی» در برنامه «خندوانه» تعریف کرد و گفت:
«من در فیلم «اتوبوس شب» با آقای شکیبایی همکار بودم و خاطرات فوق‌ العاده‌ای از ایشان دارم. می‌دانستم که خیلی مهربان است ولی در روزهایی که در کنارش بودم لحظه به لحظه‌ اش را با مهر و محبتش عوض می‌ کرد.» فروتن ادامه داد:
«در آن فیلم یک سالن بزرگ بود که در بزرگی هم داشت. این در مدام به خاطر تردد آدم‌ها باز و بسته می‌شد و صدای بدی داشت. خانم «شیرازی» گریمور کار، یک بار گفته بود چقدر صدای این در بد است، یک ماه و نیم بعد یک بار قرار بود دوباره خانم شیرازی به سر صحنه بیاید. دیدم آقای شکیبایی به شدت دنبال روغن می‌گردد و هیچ کس هم نداشت. ازش پرسیدم روغن برای چه می‌خواهید؟ گفت رضا، خانم شیرازی دارد به اینجا می‌آید و صدای این در اذیتش می‌کند باید درستش کنم.»