فیلشاه

‏فیلشاه‏ ( 1395)
‏THE ELEPHANT KING‏

7.5
رأی شما:
10 / 0
بر اساس رای 631 کاربر

فیلم سینمایی

پویانمایی
اکران شده در 1396/12/23

خلاصه داستان فیلم سینمایی فیلشاه

در جنگلی در آفریقا رئیس گله فیل‌ها صاحب فرزندی می‌شود که همه انتظار دارند جانشین رئیس گله باشد، اما برخلاف تصور همه «شادفیل» بسیار دست و پا چلفتی است و هیکل گنده‌اش همیشه سبب تخریب و خرابکاری می‌شود...


با خرید قانونی و شرعی فیلم‌های ایرانی، علاوه بر حمایت از تولید ملی می‌توانید در ادامه حیات صنعت تولید فیلم و سریال ایرانی نیز سهمی داشته باشید. علاوه بر این،‌ با دانلود آثار آن‌ها را همیشه در رایانه خود ذخیره خواهید داشت و دیگر نگران گم شدن DVD‌ فیلم‌ها نخواهید بود :)
اصحاب الایده‌ها
حمید خرمی: فیلشاه نیز حاوی یک قصه قدسی است و در ادامه شاهزاده روم است؛ قصه اصحاب الفیل، که کدهای فانتزی به خود گرفته است و جهانی متحد یا نیمه متحد حیوانات را نشان می‌دهد، چیزی شبیه کتاب قلعه حیوانات پویانمایی، این خاصیت را دارد که تمام اجزای فرم و محتوایش، قابل خوانش و بررسی است.
در مسیر رشد
محمد احمدخانلو: نکته‌ای که فیلشاه را از انیمیشن‌های خارجی مشابه خود متمایز می‌سازد، پیام محوری آن است. غالب آثار برجسته‌ای که در آن‎ها شخصیتی معصوم در گذر از حوادثِ یک سفر به کمال می‌رسد، درونمایه‌ای مبتنی بر اتکا به خود و اعتماد به نفس دارند.
در نوع خود اثری کم‌نظیر و تماشایی
جبار آذین: «فیلشاه» فیلمی خوش‌ساخت و حرفه‌ای و در ردیف بهترین تولیدات انیمیشن ایران و جهان است در واقع موفقیت ساخت انیمیشن‌های «شاهزاده روم» و «فیلشاه» گویای این واقعیت است که می‌توان با استفاده از فناوری و تجهیزات مدرن سینمایی، محتوا و مضامین خوب دینی و مذهبی را در سینما با موفقیت به تصویر کشید و انبوه مخاطبان و به ویژه تماشاگران علاقمند به آثار مذهبی را راضی کرد.
از ماداگاسکار تا ابابیل
ساناز رمضانی: اصلاً چه ایرادی دارد یک‌بار انیمیشنی بسازیم که فقط حکم زنگ تفریحی برای کودک دارد و با به‌کارگیری المان‌های کسب رضایت مخاطب کودک مثل استفاده از رقص و آواز، رنگ‌های شاد و جذاب و داستانی صرفاً سرگرم‌کننده، کودک را باقابلیت‌های سینمای انیمیشن آشنا کنیم و به‌جای تحمیل ایدئولوژی و اسطوره‌های کهن و ناب سرزمینمان فقط با کودک ارتباط برقرار کنیم؟
همزمان با رسیدن مقدار فروش اکران انیمیشن «فیلشاه»، به 7 میلیارد تومان، عوامل سازنده این انیمیشن نسخه «بازی اندروید»، این اثر را نیز منتشر کرده است.
بیانیه گروه «هنر پویا»، در پی عدم داوری انیمیشن سینمایی «فیلشاه» در سی و ششمین جشنواره فیلم فجر:

«باسمه تعالی
نتایج داوری‌های «سی‌و‌ششمین جشنواره فیلم فجر» اعلام شد و نکته عجیب ماجرا آنجاست که، دو تن از داوران محترم جشنواره، در برنامه تلویزیونی «هفت» اعلام کردند که داوران اصلا «فیلشاه»، را داوری نکرده‌اند! این بی‌توجهی به تنها انیمیشن سینمایی حاضر در جشنواره در حالی صورت می‌گیرد که در اعلام رسمی دبیر جشنواره از «فیلشاه» به عنوان فیلمی که برای کسب همه سیمرغ‌ها مورد داوری قرار می‌گیرد، یاد شد و این یکی از عجیب‌ترین اتفاقات تاریخ سی‌و‌شش ساله «جشنواره فیلم فجر»، است که فیلمی به بخش مسابقه سودای سیمرغ راه می‌یابد ولی داوران فیلم را داوری نمی‌کنند!
برخورد دبیرخانه جشنواره هم روند جالبی دارد، ابتدا تماس و اصرار مسئولین دبیرخانه برای حضور «فیلشاه»، به عنوان یک اثر با کیفیت در جشنواره، سپس بی‌مهری و حذف آن از برخی سینماهای مهم و درنهایت داوری نشدن فیلم و عدم توجه به درخواست داوران برای تجلیل از «فیلشاه».
این رفتارهای ضد و نقیض مسئولان جشنواره در حالی است که بسیاری از منتقدان سینمایی، اهالی رسانه و مردم، از «فیلشاه»، به عنوان اثری ارزشمند و پیشرو یاد می‌کنند و بدین سبب محمدمهدی حیدریان، رئیس سازمان سینمایی در سخنرانی خود در «اختتامیه سی‌و‌ششمین جشنواره فیلم فجر»، با اشاره‌ به «فیلشاه»، که دستاورد «هنرپویا»، به عنوان یک کمپانی خصوصی است و هیچ وابستگی به دولت و نهادهای فرهنگی دیگر ندارد، تاکید می‌کند که توانسته‌ایم‎‌ بخش عظیمی از عقب‌ماندگی خود را از سینمای انیمیشن جهان جبران کنیم و به مرزهای استانداردهای جهانی نزدیک شویم.
از سویی با توجه به آنکه «هنرپویا»، متقاضی اکران نوروزی «فیلشاه»، است، نگرانی اصلی ما به عنوان یک کمپانی مستقل که تجربه موفقی در «شاهزاده‌روم»، داشته‌ایم، آن است که این بی‌مهری‌ها در مورد اکران نوروزی نیز تکرار شود. ما معتقدیم اکران «فیلشاه»، می‌تواند مخاطبی را به سینما آورد که سایر فیلم‌ها توان آن را ندارند. «فیلشاه»، با ارائه محتوای سالم برای کودکان و خانواده‌ها، طیف مخاطبان سینما را افزایش می‌دهد؛ مسئله‌ای که هم به نفع سینمادار است، هم به نفع پخش‌کننده و هم به نفع تولیدکننده و این یعنی نفع کل سینمای ایران.
در پایان از مردم، سینماگران و علی‌الخصوص جامعه انیمیشن که به تلاش‌های تیم «هنرپویا»، احترام گذاشته و یا «فیلشاه»، را دوست داشتند، تشکر می‌نمائیم.»
«حامد جعفری»، تهیه کننده انیمیشن «فیلشاه»، 3 بهمن ماه سال 1396    در گفتگو با یکی از خبرگزاری‌های داخلی، در رابطه با فیلم‌نامه این انیمیشن، بیان داشت:
«ما برای نگارش فیلمنامه انیمیشن‌های سینمایی فردی عمل نمی‌کنیم، بلکه کارمان گروهی است. هر ساله ایده‌های مختلفی به گروه هنر پویا پیشنهاد می‌شود، از بین این ایده‌ها چندتایی توسط شورای محتوایی انتخاب می‌شود، آن ایده‌ها در کارگاه ایده‌اندیشی دستخوش تغییراتی می‌شود و به یک طرح تبدیل می‌شود. روی آن طرح دوباره کار می‌کنیم و تبدیل به فیلمنامه می‌شود.»

گاف های فیلم فیلشاه (0 گاف)

دیالوگ های فیلم فیلشاه (0 دیالوگ)

سوالات نظرسنجی ( 8 سوال)

فیلم ارزش یک بار دیدن را دارد؟


فیلم از لحاظ فنی و هنری باکیفیت ساخته شده است؟


تیم بازیگران، نقش‌ها را خوب بازی کردند؟


داستان و ساختار فیلم غیرتکراری و جدید بود؟


حرف و پیام فیلم، مفید و ارزشمند هست؟


بعد از پایان فیلم به آن فکر می‌کردید؟


فضای فیلم با فرهنگ خانواده شما سازگار است؟


فضای فیلم مناسب کودکان است؟

نظر خود را ثبت کنید

ارزیابی مردم از فیلم فیلشاه (از مجموع 35 رای)


ارزش تماشا
8.3
خوش ساخت
9.1
بازیگری
8.3
خلاقانه
7.5
محتوای مناسب
8.3
تفکربرانگیز
6.8
مناسب خانواده‌
8.3
مناسب کودکان
8.7

بررسی‌های مردم درباره فیلم فیلشاه (59 بررسی)


فیلم بین
0 لایک
1 نظر
2 ماه و 1 هفته پیش

s.n
0 لایک
2 ماه و 1 هفته پیش

متین
0 لایک
0 نظر
2 ماه و 1 هفته پیش

پریزیوال
0 لایک
2 نظر
2 ماه و 2 هفته پیش

خانم کاظمی
0 لایک
2 ماه و 2 هفته پیش

پریزیوال
0 لایک
2 ماه و 2 هفته پیش

Amir
0 لایک
6 نظر
3 ماه و 2 هفته پیش

فریبا
2 لایک
3 ماه و 2 هفته پیش

Amir
0 لایک
3 ماه و 2 هفته پیش

فریبا
0 لایک
3 ماه و 2 هفته پیش

پریزیوال
2 لایک
3 ماه و 1 هفته پیش

s.n
3 لایک
2 ماه و 1 هفته پیش

مرتضی
احسنت نظرت فوق العاده قوی بود ! اصلا همینو بگو ! طرف میاد از فیلم ها و سریال های چیپ و زرد پر از اشکال ایرانی دفاع میکنه ولی انیمیشن هارو میکوبه !
ببینید فیلم و سریال چون آدم توش بازی میکنه، قطعا انتظار رشد ازشون فوق العاده بالاست ! باید تا الان پیشرفت میکردن و با سینمای جهان رقابت میکردن ! ولی انیمیشن فنه، تکنیکه تکنولوژیه ! دانشه خیلی تخصصیه با امکانات بالا ! درسته فیلم و سریال هم امکانات میخواد ولی به انیمیشن نمیرسه ! چرا که تو بحث انیمیشن مبحث رندرینگ نیازه که سوپر سوپر سوپر ابر ابر ابر کامپیوتر هایی نیاز داره که ما تو کشور نداریم و واقعا نمیشه از انمیشین های ایرانی انتظار رقابت با انیمین خارجی اونم تو این برهه از زمان که کلی تحریم هستیم رو داشته باشیم ! ولی میتونیم انتظار داشته باشیم که نسبت به آثار قبلیمون پیشرفت داشته باشن که الحق هم دارن !
هرچند بزرگترین ایراد فیلشاه، که بزرگترین اشکال سینمای داخلی هم هستش، یعنی فیلمنامه بود ! داستان رو نتونستن در بیارن و خراب کردن از نظر من.
0 لایک
3 ماه و 2 هفته پیش

فریبا
0 لایک
3 ماه و 2 هفته پیش

یحیی صاعدی
1 لایک
2 نظر
3 ماه و 4 هفته پیش

الهام فرهنگ
0 لایک
3 ماه و 4 هفته پیش

پریزیوال
0 لایک
3 ماه و 4 هفته پیش

مرتضی
به شدت این حرفتون که گفتید «بیچاره بچه های ایران که اینارو بخوردشون میدن» عصبیم کرد !
شما یا از دنیای انیمیشین جهان و ایلومنتاری خبر ندارید یا کلا بازم خبر ندارید !
چی رو میخوان به خوردن کودک بدن ؟ اصلا این انیمیشین نقطه ضعفش فیلمنامه بود ! چیزی برای خوروندن نداشت !
بحث اگه دوبله هستم که دوبله ایران که خیلی حرفه ایه، صدا پیشه های خوبی هم دوبله کردن این اثرو ! ولی اگه در مورد ساخت فیلم میگید که ساختش خیلی خوب و موفق بوده با این هزینه و شرایط ! من راضی بودم و سیر رشد رو میدیدم توش ! مهمترین چیز رشده ! نسبت به انیمه شاهزاده روم، اثر قبلیشون انیمیت هارو بررسی کنید بینید چقدر تغییر کردن ! این یعنی رشد !
یا اگه موضوع اینه که بچه ها خوششون نیومده خوب منم خیلی هارو دیدم خوششون اومده، اثر خیلی تاپی هم نیست نسبت به آثار خارجی که انتظار داشته باشیم که کودکی که از بدو تولد از دست مولدان این صنعت انیمیشن دیده، یه شبه بیاد از انیمیشن ایرانی خوشش بیاد !
1 لایک
3 ماه و 4 هفته پیش

s.n
0 لایک
2 ماه و 1 هفته پیش

هیوجکمن
0 لایک
0 نظر
4 ماه و 1 هفته پیش

Amir
1 لایک
0 نظر
5 ماه و 1 هفته پیش
مشاهده بررسی‌های بیشتر