ایستاده در غبار

‏ایستاده در غبار‏

 (1394)
7.8
رای شما:
0/10
بر اساس رای 59 کاربر
30 دقیقه
مستند, دفاع مقدس, زندگی‌نامه‌ای
یک
آرشیوی

خلاصه داستان سریال تلویزیونی ایستاده در غبار
این سریال روایتگر زندگی جاوید الاثر سردار حاج احمد متوسلیان است که شش مقطع دوران کودکی، مبارزات پیش از انقلاب، ورود به سپاه، آغاز جنگ تحمیلی و تمرکز در منطقه کردستان، فتح خرمشهر و حضور در کشور لبنان و ربایش او توسط رژیم صهیونیستی را شامل می‌شود.

پس از اظهار نظر «محمد حسین مهدویان»، مسئول روابط عمومی سازمان اوج در مقام تهیه‌کننده فیلم در صفحه شخصی خود به نوشته‌ی او واکنش نشان داد و نوشت:
«متنت را که دیدم می‌خواستم تماس بگیرم که با هم بنشینیم، چایی بخوریم و گپی بزنیم. ولی از صبح خیلی‌ها سؤال کرده‌اند از من درباره‌ی پست اخیرت، و این چندمین بار بود که پست گذاشتی برایمان و ما را رنجاندی و سؤالات خلق الله را به سوی‌مان گسیل داشتی. این بار هم مثل خیلی اتفاق‌های دیگر بهترین راه سکوت است. ولی چند خطی از برادر کوچکت:
حاج احمد مرد جهاد و عمل بود. درست همانطور که تو با ذوق و شوق بعد از ۲ سال تحقیق درباره ش گفتی و ما کیفور شدیم و از خدایمان بود که کسی بیاید و یک کاری سینمایی بکند برای حاج احمد. بدون حرف و ادعا، این بار عمل، برای اولین بار در این سی و چند سالِ نبودن حاج احمد.
و بعد از آن‌همه تحقیق، مستند و... اهل فن، درباره این شیر مرد جهاد و بعد از پژوهش‌های خودت و باتجربه‌ای که از «آخرین روزهای زمستان» داشتی، گفتی بهترین راه برای روایت این‌همه تحقیق، یک سینمایی و یک سریال است. ما با هم نشستیم. گفتی که سینمایی بسازیم، و بعد که دیده شد تازه سریال را پخش کنیم. و ما با هم حرف زدیم و از همه مهمتر به هم تعهد دادیم که یک فیلم سینمایی و یک مینی سریال درباره حاج احمد تولید کنیم. ما هم به سیاق بقیه برنامه‌هایمان به صداوسیما "تعهد" دادیم که یک سریال جذاب به نام ایستاده در غبار برایتان کنار گذاشته‌ایم و البته که برایم عجیب بود که در مورد تهیه سریال گفته بودی: «من هم به دلایلی باید تن در می دادم»!
حالا خدا خواست و تو بعد از ایستاده در غبار شدی «محمدحسین مهدویان»ی که همه سینما مثل ما دوستت دارند و بعد که در مورد سریال حرف زدیم، تو لابد تصمیمت عوض شد یا هرچه، و نیامدی پای سریال. هر چه گفتیم برادر حسین! بیا قربانت برویم، بیا دور سرت بگردیم، نیامدی که نیامدی. بر خلاف آن تعهد!
و سالگرد ربایش حاج احمد نزدیک بود و کم کم داشت آش خوش رنگ و لعاب ایستاده در غبار از دهن می افتاد، خب چه انتظاری از ما داری؛ جز این که بعد از این همه مماشات، یا علی بگوییم و سریال را برسانیم؟ سریالی که تعهد تو بود که حالا دلت نمی‌خواست باشد.
آخر مَشتی! مگر خودت نبودی که خط اصلی تدوین سریال را دادی؟ کسی دخالتی در بخش بندی سریال و گرفتن راش های سریال داشته جز خودت؟! از روی بخش‌های جدید سریال هم معلوم است که به نیت یک مینی سریال و یک سینمایی ضبط کرده بودی.
البته هنوز هم دیر نشده رفیق جان!
ما همچنان بر عهد خود هستیم. خدای ما بعد از سیمرغ های جشنواره هم خدای «اوفوا بالعهد» است. تو دوست دیرین مایی. اگر فرصت کردی بنشینیم و سریال را ببینیم و گپ بزنیم و کیف کنیم از دیدن و شنیدن حاج احمد.»
در پی پخش اولین قسمت سریال «ایستاده در غبار»، «محمد حسین مهدویان»، در صفحه شخصی خود نوشت:
«خیلی‌ها می‌پرسند چرا در این صفحه حرفی از نسخه سریال «ایستاده در غبار» نزدم. پاسخ‌اش خیلی ساده است. چیزی که هنوز خودم ندیده‌ام را به کسی توصیه نمی‌کنم. نه اینکه نگذاشته باشند ببینم. نه، خودم ترجیح دادم نبینم. ایستاده در غبار برای من همان فیلم ۱۰۴ دقیقه‌ای است که در سینماها اکران شد. این سریال بر اساس یک توافق قدیمی آماده شد و من هم به دلایلی باید تن می‌دادم. چاره‌ای نبود. الان هم واقعا درست نمی‌دانم این نسخه، نسخه‌ی نادیده اصلا خوب از آب درآمده است یا نه. اما حتی با فرض اینکه عالی هم از آب درآمده باشد علاقه‌ای به دیدنش ندارم. ایستاده در غبار از نگاه من همان فیلم سینمایی ۱۰۴ دقیقه‌ای است که گفتم. ای کاش فقط همان نسخه از تلویزیون پخش می‌شد. این فیلم نسخه دیگری ندارد.»
سوتی های سریال ایستاده در غبار (0 سوتی)
دیالوگ های سریال ایستاده در غبار (0 دیالوگ)
سوالات نظرسنجی ( 8 سوال)

سریال ارزش یک بار دیدن را دارد؟


سریال از لحاظ فنی با کیفیت ساخته شده است؟


تیم بازیگران، نقش‌ها را خوب بازی کردند؟


داستان و ساختار سریال غیرتکراری و جدید بود؟


حرف و پیام سریال، مفید و ارزشمند هست؟


مسائل مطرح در سریال جزو دغدغه‌های شما نیز هست؟


فضای این سریال با فرهنگ خانواده شما سازگار است؟


فضای سریال مناسب کودکان است؟

نظر خود را ثبت کنید
ارزیابی مردم از سریال ایستاده در غبار (از مجموع 14 رای)

ارزش تماشا
9.6
خوش ساخت
9.3
بازیگری
10
خلاقانه
10
محتوای مناسب
8.3
موضوع ملموس
7.7
مناسب خانواده‌
10
مناسب کودکان
7.1
رای شما:
0/10
حداقل کارکتر بررسی: 0 /60
بررسی‌های مردم درباره سریال ایستاده در غبار (6 بررسی)
محسن محمودزاده
❤❤❤❤❤❤
1 لایک
0 نظر
1399/03/18
طاها مزینانی
عالی عالی بهتر از این نمیشه
فیلم مثل مستند بود عالی با بازی خوب هادی حجازی فر
0 لایک
0 نظر
1397/06/27
فائزه عالی بودن
0 لایک
0 نظر
1397/01/16
علیرضا مسجدجامعی آقای مهدویان با نمایش فیلم ایستاده در غبار و یا سریال آن نام خود را آوازه کرد و لیاقت و توانمندی خویش را به رخ همگان کشید ...
2 لایک
1 نظر
1396/06/21
غــــریبه
دقیقا....
0 لایک
1396/06/21
دانیال آقائیان
عالییییییییییییییییییییییه!
1 لایک
0 نظر
1396/04/14