سهیلا گلستانی

‏سهیلا گلستانی‏
Soheila Golestani


سهیلا گلستانی، صداپیشه و بازیگر تلویزیون، سینما و تئاتر، سال 1359 در شهر تهران متولد شد. وی فارغ‌التحصیل کارشناسی تئاتر گرایش طراحی صحنه است. گلستانی از سال 1385 با بازی در فیلم «سنگ، کاغذ، قیچی» وارد عرصه‌ی سینما شد.
سهیلا گلستانی جایزه‌ی نقدی ۱۰۰۰ دلاری جهت حمایت از فیلم بعدی کارگردان از چهارمین جشنواره‌ی فیلم‌های ایرانی کانادا و جایزه‌ی بهترین فیلم و بهترین کارگردانی از هشتمین جشنواره‌ی فیلم دینی «رویش» برای فیلم کوتاه «بازگشت»، را در کارنامه دارد.

نامزد 1 سیمرغ بلورین از جشنواره فیلم فجر
سوابق کاری سهیلا گلستانی
بازیگر
طراح لباس
نویسنده
کارگردان
سهیلا گلستانی در خصوص فیلم داستانی خود به نام «بازگشت» گفت: «بازگشت» با موضوع دفاع مقدس و جنگ روایتی از خانواده‌های جنگی است كه به لحاظ دینی می‌تواند با موضوع دینی جشنواره‌ی رویش ارتباط داشته‌باشد.
وی در ادامه اظهار داشت: فیلم داستانی "بازگشت" به لحاظ موضوعی با بسیاری از فیلم‌های جنگی كلیشه‌ای متفاوت است و علاقمندم كه شاهد نوع برخورد مخاطبان این فیلم در جشنواره‌ها باشم.
گلستانی افزود: 6 فیلم داستانی كوتاه نیز قبل از فیلم «بازگشت» برای حضور در جشنواره‌های "كن" و "سئول" كارگردانی كردم، اما جشنواره‌ی رویش، اولین حضور من در یك جشنواره‌ی داخلی است.
وی گفت: فیلم «بازگشت» اولین جایزه‌ی خود را در جشنواره‌ی وارش دریافت كرده‌است و یكی از دلایل حضور فیلم من در جشنواره‌ی داخلی و دینی رویش، توجه برخورد و نگاه مردم به این فیلم است.
نظرات مردم (2 نظر)
عسلی
بازیش خوبه تو فیلم امروز قشنگ بازی کرد
0 لایک
0 نظر
1397/03/19
وروجک
بازی خوبی دارن
تو وضعیت سفید یه جاهایی پابه‌پاشون گریه میکردم
0 لایک
0 نظر
1397/03/19